१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुुटवल । नेपालकै अग्रणी सिमेन्ट उत्पादक मध्यको एक उद्योग अर्घाखाँची सिमेन्ट प्रा.लि.ले प्रदेश नम्बर ५ सरकारको राहत कोषलाई ५१ लाख रुपैयाँ सहयोग गरेको छ । एक कार्यक्रमबीच प्रदेश न. ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई उक्त सहयोग हस्तान्तरण गरिएको हो । अहिलेसम्म प्रदेश सरकारको कोषमा निजी क्षेत्रबाट गरिएका सहयोग मध्य यो नै सबैभन्दा ठूलो सहयोग रकम हो भने प्रदेश सरकारले उपलब्ध गराएको रकम पछि यो दोस्रो ठूलो रकम हो ।

Advertisement

अर्घाखाँचीले सिमेन्टका तर्फबाट उद्योगका प्रबन्ध निर्देशक राजेश कुमार अग्रवालले सो रकमको चेक मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई हस्तान्तरण गरेका हुन । कोरोना महामारीबाट बिश्वनै प्रताडित भएको समयमा हाम्रो देश पनि पिडामा परेको र देश तथा देशवासीको पिडामा सहयोग गर्नू उद्योगीहरुको पनि दायित्व भएको हुदाँ प्रदेश सरकारलाई कोरोना राकथाम तथा नियन्त्रण गर्न सहज होस भनि सो सहयोग रकम प्रदान गरिएको प्रबन्ध निर्देशक अग्रवालले बताए । चेक ग्रहणगर्दै मुख्यमन्त्री पोखरेलले उक्त रकम कोरोना माहामारी नियन्त्रण तथा रोकथाममा महत्वपूर्ण हुने बताउँदै उद्योगले ठूलो मन बनाएर सहयोग गरेकोमा उद्योग संचालक एवम् उद्योग परिवारलाई प्रशंसा गर्दै धन्यवाद दिएका थिए । उद्योगले यसअघि उद्योग भएको गाउँपालिक, सियारी गाउँपालिकालाई समेत २ लाख सहयोग रकम उपलब्ध गराएको छ ।

उद्योग बन्द भएसँगै खानीमा काम गर्ने मानिसलाई दैनिक गुजारा गर्नै समस्या परेपछि आफ्नो सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत कम्पनीले खानी संचालन भएका ठाँउ पाल्पाको माथागढी गाँउपालिका–५ धमिगा तथा तिनाउ गाँउपालिका–३ श्रीडाँडा का बिपन्न वर्गलाई दैनिक गुजारा चलाउन सहज होस भनि २० लाख बराबरको खाद्य तथा राहत सामाग्री उपलब्ध गराउन लागिएको उद्योगका महा प्रबन्धक उद्यव बहादुर कार्कीले बताए । उद्योगले आफ्नो उद्योगमा कार्यरत मजदुरहरुलाई समेत उद्योग संचालन नभएको समयमा खाद्यान्न लगाएतका ब्यावस्थापन मिलाएको समेत जनाएको छ ।

सहयोग रकम हस्तान्तरण कार्यक्रममा प्रदेश ५ का सभासद सन्तोष पाण्डे, प्रबन्ध निर्देशक राजेशकुमार अग्रवाल, निर्देशक गौरव अग्रवाल, महाप्रवन्धक उद्यव बहादुर कार्की र नयब महाप्रवन्धक कृष्ण पाण्डेको उपस्थिति थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड