२४ माघ २०७९, मंगलवार

Feb 7, 2023

सैनामैना । रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिकामा कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) को आशंका गरिएका ४ जनाको नतिजा ‘नेगेटिभ’ आएको छ । सैनामैना वडा नं १ स्थित पदमपाणी योग तथा प्राकृतिक चिकित्सालयमा निर्माण गरिएको कोरोना विशेष अस्थायी अस्पतालमा उपचाररत ४ जना बिरामीको भैरहवा स्थित गहुँबाली केन्द्रमा निर्माण गरिएको प्रादेशिक प्रयोगशालामा नमुना संकलन गरी पठाइएकोमा उनीहरु चारै जनाको थ्रोट स्वाब परिक्षण गर्दा कोभिड-१९ आरटि-पिसिआर रिपोर्ट ‘नेगेटिभ’ आएको जन-स्वास्थ्य निरिक्षक हेमराज पन्थीले जानकारी दिए ।

स्वास्थ्य निरिक्षक पन्थीका अनुसार उनीहरु भारतको पुनामा काम गर्दै आएका र यहि चैत्र ११ गते नेपाल–भारत सिमा गौरीफाँटा नाका हुँदै सैनामैना आएका थिए । उनीहरुलाई चैत्र २३ गते बनकट्टामा रहेको कोरोना अस्थायी अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । भारतको विभिन्न ठाँउबाट जमातमा सहभागी भई घर फर्किएका व्यक्तिहरुको कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ्गका आधारमा स्वाव परीक्षण गनुपर्ने भएकाले उनीहरुको थ्रोट स्वाव परीक्षण गर्न मँगलवार भैरहवा पठाइएको थियो । स्वाब परीक्षण गर्न पठाइएका ४ युवकहरुमध्ये सैनामैनाका एक युवक र बाग्लुङ् बरेङका तीन युवक हुन् ।

शनिबार परीक्षण रिपोर्ट नेगेटिभ आएपछि उनीहरुलाई अस्पतालले छाडेको छ । उनीहरुलाई घरमा गएर कम्तिमा एक हप्ता होम क्वारेन्टाइनमा अनिवार्य बस्न समेत आग्रह गरिएको छ । प्राकृतिक चिकित्सालयको कोरोना विशेष अस्थायी आइसोलेसन अस्पतालमा शनिबार २ जना थपिएसँगै हाल ४ जनाले उपचार गराइरहेका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक संघको अध्यक्षमा डा. अनिलबिक्रम कार्की निर्वाचित लुम्बिनीमा मोरारी वापूको कथा वाचन विवाद साम्य, चार बुँदे सहमतीसँगै वाचन शुरु अभिनेत्री निता ढुंगानाले सार्वजनिक गरिन् आफ्नो चलचित्रमा काम गर्ने भारतीय कलाकारको यस्ता तस्बिर बुटवल उपमहानगरस्तरीय चौथो राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिताका लागि संयोजक र उप-समितिहरु गठन पूर्वसांसद कर्मा घलेको निधन ज्ञानगँगामा १६ वर्ष मुनिका अन्तर विद्यालय छात्र ब्याटमिन्टन मृत्युको आयु ! मणिमुकुन्द रनिङशिल्ड भलिबल : उद्घाटन खेलमा पर्वत र नवलपुर विजयी गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू भारतलाई हराउँदै नेपाल साफ यू-२० महिला च्याम्पियनसिपको फाइनलमा चुणामणि शर्माविरुद्ध ११ अर्ब हिनामिनाको मुद्दामा साक्षी झिकाउन आदेश शेरबहादुर देउवालाई विपक्षी दलको सुविधा नदिन माग गर्दै सर्वाेच्चमा रिट सेयर बजार ७६.६४ अंकले बढ्याे बिदा घटाउने तयारीमा सरकार तिलोत्तमा २ स्थित शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा विज्ञान प्रदर्शनी टर्की भूकम्पमा परेका घानाका खेलाडी सम्पर्क‍विहीन मुखमा सर्प हालेर ‘स्टन्डवाजी’ गर्ने साँप उद्धारकर्मीको मृत्यु नाबालिका बलात्कार आरोपमा वडाध्यक्ष राजन श्रेष्ठ पुर्पक्षको लागि कारागार चलान टर्की भूकम्प : ३६ घन्टामा १०९ पराकम्प, तीनवटा ७.५ म्याग्निच्युडका काठमाडौंका मुख्य सडकमा बत्ती जडान गर्न महानगर र प्राधिकरणबीच सम्झौता