२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

काठमाडौं । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोना भाइरस अर्थात् कोभिड १९ बाट १६ लाख मानिस संक्रमित भएका छन् । वल्र्डोमिटरका अनुसार ९५ हजार ७ सय बढीको मृत्यु भइसकेको छ ।

विश्वको २०९ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट निको भएर ३ लाख ५६ हजार घर फर्किएका छन् । त्यसमा सबैभन्दा बढी चीनका रहेका छन्, ७७ हजार ४ सय ४५ जना । पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाबाट विश्वभर ७ हजार २ सय ३५ जनाको मृत्यु भएको छ भने ८५ हजार नयाँ संक्रमित भएका छन् ।

चीनपछि कोरोनाले इटली र स्पेन हुँदै अमेरिकालाई इपिसेन्टर बनाएको छ । पछिल्लो एक दिनमा अमेरिकामा १९००, फ्रान्समा १३४१, इटलीमा ६१०, स्पेनमा ६५५, यूकेमा ८८१ र चीनमा ० जनाको मृत्यु भएको छ । चीनमा पछिल्लो तीन दिन लगातार मृत्यु र संक्रमितको संख्या शून्य भएको छ ।
हेर्नुहोस्, पछिल्लो २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु
अमेरिका -१९००
चीन -०
इटली -६१०
स्पेन -६५५
जर्मनी -२५८
इरान -११७
स्विजरल्याण्ड -५३
फ्रान्स -१३४१
युके -८८१
दक्षिण कोरिया -४
नेदरल्याण्ड -१४८
अस्ट्रिया -२२
बेल्जियम -२८३
र्पोचुगल -२९
क्यानडा -८२
टर्की -९६
अस्ट्रेलिया -१
नर्वे -७
भारत -४९
आयरल्याण्ड -२८
डेनमार्क -१९
ब्राजिल -१३४
इजरायल -१३
स्विडेन -१०६
रुस -१३
चिलि -९
पोल्याण्ड -१५
चेक्भिया -१३
इक्वेडर -३०
पेरु -१७
जापान -५
पाकिस्तान -४
रोमानिया -२८
मलेसिया -२
फिलिपिन्स -२१
लक्जमबर्ग -६
यूएई- २
सर्बिया -१
पानामा -३
फिनल्याण्ड -२
थाइल्याण्ड -२
इन्डोनेसिया -४०
साउदी अरब -३
डेमोनेसियन रिपब्लिक- ६
ग्रिस- ४
सिंगापुर -१
मेक्सिको -३३
कोलम्बिया१४
युक्रेन५
इजिप्ट-१५
अल्जेरिया-३०
बेलारुस -३
क्रोएसिया -१
स्लोभेनिया -३
मोरक्को -४
माल्दोभ -२
हंगेरी -८
लिथुवानिया -१
अजरबैजान- १
अर्मेनिया -१
बोस्निया -१
क्यामरुन -२
कजाकस्तान -१
ट्युनिसिया -१
लाटभिया -१
एन्डोरा -२
साइप्रस -१
क्युबा -३
अफगानिस्तान -१
ओमान -१
नर्थ मेसोडोनिया -१
बुर्किनाफासो -१
अल्वानिया -१
जोर्डन -१
होनडुरस -१
माल्टा -१
सानमरिन -१
नाइजर -१
बोलिभिया -३
केन्या- १
डिजिबाउटी -१
एल साल्भाडोर -१
बर्मुडा- १
बहमास -१
हाइटी- १

(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा हुने राम कथा ३ दिन पछि सर्यो : माघ २४ देखि प्रवचन, २१ गतेदेखि नै भण्डारा विरगाथाका सदस्यलाई सहकारी शिक्षा शहकारी सञ्चालकको मनपरीले बचतकर्ताको रकम जोखिममा वाट्सएपमा ‘नेपाली केटी’ एपको प्रयोग गरी लाखौ रकम ठगी गर्ने ८ जना पक्राउ माधव नेपाललाई भेट्न नारायणकाजी श्रेष्ठ एकीकृत समाजवादीको कार्यालयमा देशको अर्थतन्त्रमा सुधारको संकेत देखिएको छ : प्रधानमन्त्री लुम्बिनीबाट कुशिनगरसम्म बौद्धपरिपथ साईकल यात्रा शुरु बढ्दैछन् लागूऔषध दुर्व्यसनी शनिबार रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रोटरीका सदस्य बीच ब्याडमिन्टन नेपाल एयरलाइन्सका टिकट अनलाइनबाटै काट्न सकिने शिक्षामा सुधारमार्फत् समृद्धिको जग बसाल्छौँ : प्रधानमन्त्री श्रममन्त्री अर्याल र मलेसियाका गृहमन्त्री नासुसनबीच भेटवार्ता गण्डकी प्रदेशसभाबाट दुईवटा अध्यादेश पारित पठान सफल हुँदा आमिर खान विस्थापित ! बैंकको चर्को ब्याजले बिस्थापित हुने अवस्थामा पुगेको ईट्टा व्यवसायीको चिन्ता कपिलवस्तुमा २१ लाखसहित तीन जना पक्राउ गाडी चलाउँदा चलाउँदै घनश्याम भुसाल बेहोस, सिभिल अस्पतालमा भर्ना सन्दीप लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा कैफियत प्रतिवेदन झिकाउन सर्वाेच्चको आदेश हेमन्त कान्छाको पिरतीमा विजय, निशा र चाहना सन्दिप लामिछानेलाई राष्ट्रिय टिममा राखेको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा