५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 19, 2022

विश्वका १९० बढी देशमा फैलिएको कोरोना भाइरस (केभिड–१९ ) कारण विश्व आक्रान्त छ । चीनको वुहान प्रान्तबाट फैलिन सुरु भएको यस भाइरसले अहिले यूरोपियन देशमा महामारी नै लिएको छ भने अन्य महादेशका देशहरुपनि प्रभावित भएका छन् । चीनबाट सुरु भएको महामारी चीनमा भने नियनत्रणमा आएको छ । पछिल्ला दिनहरुमा सो भाइरसका नयाँ संक्रमित नभेटिएको रिपाोर्ट छ । तर, विश्वका अधिकांश देशमा संक्रमण भएको केही समयसम्म पनि नेपालमा भने नदेखिएको यो भाइरसबाट अहिले भने संक्रमित फेला परेका छन् ।

चीनको सिमासँग जोडिएको छिमेकी राष्ट्र नेपाल लामो समयसम्म संक्रमणबाट बच्न सफल हुँदा आश्चर्य नै मानिएको थियो । तर, हाल संक्रमित देखिनु र फैलिने समभवानाले नेपालमा पनि उच्च सतर्कता अप्नाइएको छ । सरकारले लकडाउन नै गरेर संक्रमण रोक्ने प्रयास गरेको छ । यस्तो अवस्थामा चीनले नेपाल एक्लै नरहेको बताउँदै सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता गरेको छ । नेपालका लागि चीनका राजदूत हौउ यान्छीले सामाजिक सञ्जाल मार्फत नेपाल संकटमा रहेको बेला चीनको साथ रहेको बताएकी छन् । कोरोना महामारीलाई नियन्त्रण गर्दै अन्य राष्ट्रलाई पनि सहयोग गर्न अघि बढेको चीनले केही दिनअघि नेपाललाई पनि आवश्यक सामग्री प्रदान गर्ने बताउँदै मागका लागि अनुरोध गरेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि केन्द्रीय नेताले आफ्नै वडा र पालिका हारे अबदेखि जेठ १० गते नेपाल परराष्ट्र सेवा दिवस मनाइने दुःखीका दुई साक्षत ‘भगवान’ ! कर्णालीका कान्छा मेयर विष्णु भाम भन्छन्- छायाँनाथ रारालाई नमुना पालिका बनाउँछु ५७० पालिकाको सकियो मतगणना, कुन दलले कति पालिका जिते ? पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका गुप्ता निर्वाचित नवलपरासीको प्रतापपुर गाउँपालिकामा नेपाली कांग्रेसका मियाँ विजयी नेपाल टस जितेर बलिङ गर्दै संसद् बैठकमा उपस्थित हुन अर्थमन्त्री शर्मालाई सभामुखको निर्देशन छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा ६ जनाको मृत्यु