२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

भैरहवा । लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिका वडा नम्बर ३ का जनता समाजवादी पार्टीका तर्फबाट वडा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दिएका रफिक अहमद खाँ (पूल्लु बाबु) ले आफ्नो चुनावी घोषणा पत्र सार्वजनिक गरेका छन् ।

Advertisement

शनिबार लुम्बिनीमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरि उनले घोषणा पत्र सार्वजनिक गरेका हुन् । घोषणा पत्रमा उनले अहिले बन्द रहेको लुम्बिनी बिकास कोषको ६ नम्बर गेट खुलाउन पहल गर्ने बताएका छन् । मूल प्रवेशद्वारको रुपमा रहेको ऐतिहासिक ६ नम्बर गेट अहिले पैदल यात्रीको लागी मात्र खुल्ला रहेको बताउदै उनले आफु विजयी भए यसलाई मूख्य प्रवेशद्वारको रुपमा खुल्ला गर्न पहल गर्ने प्रतिवद्धता जनाएका छन् ।

यस्तै उनले लुम्बिनी विकास कोष भित्र रहेको मुण्डन स्थल, चैत्र रामनवमी पर्व, चैत्र पूर्णिमा मेलाको लागी तोकिएको पुरानो स्थललाई यथावत राखी त्यसको ब्यवस्थापन गर्ने बताए ।

यसका साथै उनले ३ नम्बर वडामा सक्रिय तथा गुणस्तरिय शिक्षा ब्यवस्थापन कार्यक्रम लागु गर्ने, लंकापुर स्वास्थ्य चौकीमा डाक्टरको प्रत्यक्ष निगरानीमा २४ घण्टा स्वास्थ्य सेवा दिने एवम एम्बुलेन्स उपलब्ध गराउने बताएका छन् । अति विपन्न वर्ग र १० कठ्ठा भन्दा कम जग्गा हुनेलाई कैंसर, किडनी फेल, मुटु रोगी, लिभर सम्बन्धि रोगी र प्यारालाईसिसका बिरामीलाई आर्थिक सहयोग उपलब्ध गराउने आश्वासन दिएका छन्।

वडामा खेलकुदको विकासको लागी स्पोर्ट एकेडमीको स्थापना गरिने र लुम्बिनीको केन्द्र भाग रहेको वडा नम्बर ३ मै नगरपालिकाको भवन बनाउन जोरदार प्रयास गर्ने जनाए । यसका साथै पुल्लुले वडामा कृषि, स्वास्थ्य, खानेपानी, विकास निर्माण लगायत सामाजिक विकासको लागि लागी पर्ने दावी गरेका छन् ।

अब्दुल मोबिनलाई नगर प्रमुख तथा सबनम जहा शेखलाई उप–प्रमुखमा रहेको जनता समाजवादी पार्टीका तर्फबाट वडा नम्बर ३ बाट वडा अध्यक्षमा रफिक अहमद खाँ ९पू्ल्लु बाबु० सहित वडा सदस्यमा अहमद हुसैन, रामलाल यादवm महिला सदस्य शान्ती कुमारी यादव र दलित महिला सदस्यमा उषा कुमारी धोबी चुनावी मैदानमा रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै कर्णालीका चार ठाउँमा नयाँ सहर, पूर्वाधारको काम छैन सन्तोषजनक नेपालीहरूलाई पनि भारतीय सेनाको अग्निपथ भर्ना गर्ने योजना