१० मंसिर २०७९, शनिबार

Nov 26, 2022

नवलपरासी । नेपाल जेसिज कै इतिहासमा पहिलो पटक पश्चिम नवलपरासीकी तेस्रो लिङ्गी सामाजिक अभियन्ता पुष्पा लामा रामग्राम लेडी जेसीजको अध्यक्ष बन्न सफल भएकी छिन् ।

Advertisement

शनिवार सम्पन्न रामग्राम लेडी जेसीजको ९ औँ शाखा अधिवेशनले तेस्रो लिङ्गी लामा अध्यक्षमा सर्वसम्वत निर्वाचित भएकी हुन्।निलहिरा समाज नेपालको भगिनी संस्था सशक्तिकरण नेपालको प्रोजेक्ट कोडिनेटर परासीमा कार्यरत लामा आफुलाई तेस्रो लिङ्गी हुँ भन्नमा कुनै असहजता हुँदैन । उनले खुलेरै आफ्नो परिचयसहित समाजले तेस्रो लिङ्गीलाई यो समाजले हेर्ने दृष्टिकोडमा परिवर्तन हुनु पर्ने आवाज उठाउँदै आएकी छिन् ।

गत वर्ष अत्तरीयामा सम्पन्न एरिया कन्फ्रेन्सको वक्तित्वकला प्रतियोगितामा सहभागी भएकी लामाले तृतीय स्थान हासिल गरेकी थिईन्। । उनले उक्क्त समारोहमा समेत जेसीज अभियानमा आफु प्रतिनिधि पात्रको रुपमा आएको बताएकी थिईन् । जेसीजमा लागेर आफुले समाजमा फरक पहिचान बनाउन सफल भएकाले लामाले रामग्राम लेडी जेसीजलाई अझ उचाइमा पुर्याउने बताईन्।

हालसम्म उनले कोष बृद्धि संयोजक, एनजीओ संयोजक, उपाध्यक्ष, कार्यकारीणी उपाध्यक्ष र महासचिव पदमा रहेर आफ्नो जिम्मेवारी पुरा गरिसकेकी छिन् । उनी एक स्पष्ट र प्रखर वक्ता समेत हुन् । रामग्राम लेडी बर्ष २०२१का लागि अधिवेशनबाट शाखाको कार्यकारीणी उपाध्यक्षमा अनिता तिवारी जोगमाया चौधरी, उपाध्यक्षहरुमा सरिता कुमी, ज्ञानुमाया थनेत, सुलोचना क्षेत्री, फातिमा खातुन अन्सरी, सहसचिवमा कल्पना पौडेल र सहकोषाध्यक्षमा धनकुमारी चौधरी सर्वसम्वत निर्वाचित भएका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रतिनिधिसभामा कर्णाली प्रदेशमा एमाले शून्य, मुख्यमन्त्री बारे चर्चा शुरू पराजित उम्मेदवारको घरमा ढुंगामुढा र कुटपिट, दोषीमाथि कारवाहीको माग गर्दै सडक अवरुद्ध  रुपन्देही-३ मा गृहमन्त्री खाँणलाई पराजित गर्दै राप्रपाका बोहोरा विजयी माओवादी लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष बरालले दिए राजीनामा कान्ति माध्यमिक विद्यालयमा स्वागत कार्यक्रम तिलोत्तमामा मंसिर १५ देखि औद्योगिक व्यापार मेला, २५ करोड बढी आर्थिक कारोबरको लक्ष्य रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार गण्डकीमा सांसदः १५ जना ५० वर्ष मुनिका, ८ जनाले ६० नाघे पाका चिन्तामणी बाको जीत द्वन्द्वकालको पीडामा न्याय भानुभक्त ढकाललाई हराए सुनिल शर्माले, रेखा थापा तेस्रो पाँच वर्ष अघि ३६ सिट जितेको माओवादी १८ सिटमा सीमित, सुदूरपश्चिममा निल कांग्रेस नेता अजुर्ननरसिंह केसी नुवाकोटबाट निर्वाचित आवासीय भवनमा आगलागी, १० जनाको मृत्यु रुपन्देही-३ मा ८४ हजार ७४ मत गणना, दिपक बोहोराको अग्रता कायमै तराईमा हुस्सु लाग्न थाल्यो, सावधानी अपनाउन अनुरोध एमाले उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल रुपन्देही-२ बाट निर्वाचित रुपन्देही-२ मा विष्णु पौडेलको अग्रता कायमै, ३ हजार ९१६ मत गन्न बाँकी जन्ती बोकेको जिप दुर्घटना आवश्यक परे गठबन्धन गर्ने रवि लामिछानेको भनाइ रुपन्देही-२ मा विहानदेखि अवरुद्ध मतगणना सुरू