१८ आश्विन २०७९, मंगलवार

Oct 4, 2022

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को दुवै पक्षका केन्द्रीय समिति बैठक आज बस्दैछ । प्रधानमन्त्री केपी ओली समूहको बैठक बालुवाटारमा ९ बजे बस्दै छ भने पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र माधव नेपाल समूहको बैठक १ बजे बबरमहलमा बस्दै छ।

प्रचण्ड नेपाल समूहले अध्यक्ष केपी ओलीलाई अनुशासनको कारवाही गर्दै पदबाट हटाएको छ भने रिक्त पदमा माधव नेपाललाई चयन गरेको छ। ओली समूहले ५ सय ५६ जना नयाँ केन्द्रीय सदस्य थपेको छ। दुवै समूहले पार्टीको आधिकारिकता पाउन कानुनी लडाइँ सुरु गरिसकेका छन्। दुवै पक्षले निर्वाचन आयोगमा आधिकारिकताका लागि निवेदन दिइसकेका छन्।

प्रधानमन्त्री ओलीले आफूलाई चेपुवामा पारेको दाबी गर्दै पुस ५ गते संसद विघटन गरेपछि नेकपा फूटेको हो। ओलीले पार्टीका कसैलाई कारवाही नगरेको उल्लेख गर्दै प्रवक्तामात्र परिवर्तन गरेको जनाएका छन्।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा पौडि खेल्ने क्रममा डुबेर दुई बालकको मृत्यु दशैंमा किन घुम्ने कर्णाली ? जित सुनिश्चित नदेखेपछि प्रचण्ड चितवन छाडेर गोरखा जाने ! जेलमा भएको दङ्गामा कम्तीमा पन्ध्रको मृत्यु जुवाको खालबाट वडाध्यक्ष सहित १९ जना पक्राउ बेपत्ता भएको ३८ दिनपछि वडा सदस्यको शव भेटियो कोरोना महामारीपछि पर्यटन क्षेत्रमा सुधार लुम्बिनीको बर्दियामा भ्यानको ठक्करबाट युवतीको मृत्यु दशैंमा धामीझाँक्रीद्वारा ब्रहमलुट, स्थानीय प्रशासन मौन प्रत्यक्षतर्फको उम्मेदवारी दर्ता २३ असोजमा घाँटीमा मासुको हड्डी अड्किएर ४५ वर्षीय पुरुषको मृत्यु पाल्पामा पञ्चबली लिएर मन्दिर हिँडेको जिप दुर्घटना : ४ जना घाइते, २ को अवस्था गम्भिर एसियन प्रोफेसनल अचिभमेन्ट अवार्ड दुवईमा सम्पन्न सिट बाँडफाट टुंगो लगाउन बैठक ३ बजे बस्ने दशैंमा रुकुमका बादी बस्तीलाई छैन कुनै रौनक दशैमा यसरी बनाउनुहोस मटन ग्रेभी, चिकेन रोस्ट र पनिर ग्रेभी खोला किनारमा गाडी राखेर नुहाउन गएका बाबुछोरा बेपत्ता न्यून आय भएका परिवारका लागि सरकारले दुई हजार घर निर्माण गर्ने उत्तर कोरियाद्वारा जापानतर्फ ब्यालेस्टिक क्षेप्यास्त्र प्रहार पत्रकार उपचार कोषमा ६० लाख, करोड लक्ष्य