१८ मंसिर २०८०, सोमबार

Dec 4, 2023

काठमाडौं । नेपाल समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष बाबुराम भट्टराइले धेरै बिदा दिने मुलुकमा गनिएको भन्दै ब्यङग्य गरेका छन् । 

Advertisement

वल्ड स्टाटिक्सले सबैभन्दा सार्बजनिक बिदा दिने देशको सुचीमा नेपालको नाम पहिलो नम्बरमा राखे पछि भट्टराईले अनि देश गरिब नभएर को हुन्छ त ? भन्दै ब्यंग्य गरेका हुन । सो स्टाटिक्सले सबैभन्दा बढी बार्षिक ३५ दिने बिदा दिएका कारण नेपाल पहिलो नम्बरमा रहेको उल्लेख गरेको छ ।

‘राम्रो कुरामा नभए पनि नराम्रो कुरामा, बार्षिक सार्वजनिक बिदामा, चाँही नेपालले विश्वमा उच्च स्थान हासिल गरेछ,  अनि हामी गरीब नभए को हुन्छ त ?’ उनले सामाजिक सञ्जालमा लेखेका छन, ‘गम्भीर बनौं, काम नगरी दिगो रूपले कोही धनी हुनसक्दैन भन्ने बुझौं, साना साना सुधार त जसले जतिबेला गरेपनि हुन्छ नि ।’

दोस्रो नम्बरमा म्यान्मार ३२, तेस्रो नम्बरमा इरान २६, चौथो नम्बरमा श्रीलंका २५, बंगलादेश र इजिप्टले २२–२२ दिन बार्षिक बिदा दिने गरेको सो तथ्यांकमा उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

व्यवस्था उल्टाएर दलित समुदायको अधिकार कुण्ठिन गर्न खोजिँदै छ : माओवादी नेता बराल पाल्पाको तिनाउ मावीको हीरक महाेत्सवका अवसरमा विभिन्न प्रतियाेगिता भैरहवाको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा उडानलाई नियमित गराउन काठमाडौंमा दबाब नेप्से घट्ने क्रम जारी बुटवलका ४१ विद्यार्थीहरुलाई ईन्द्रज्योती विश्वकर्मा कल्याणले दियो छात्रवृत्ति हुम्ला, मुस्ताङ र कालीकोटमा हिमपात : जनजीवन कष्टकर तेलंगानामा दुर्घटनाग्रस्त भारतीय वायुसेनाको ट्रेनर विमानका चालक दलका दुवै सदस्यको मृत्यु कांग्रेस लुम्बिनी प्रदेशको निर्णयः निर्वाचन पूर्व कुनै पनि गठबन्धन नगर्ने कोप–२८ : चर्चा हिमालका मुद्दाको, नेतृत्व नेपालको दुबई–नेपाल हुँदै दिल्ली पुगेर बेचिएकी उज्बेक युवती अफरोजाको दर्दनाक कथा गठबन्धन : सबैभन्दा ठूलो दल जटायु रेष्टुराँ सञ्चालनले बढ्यो गिद्धको सङ्ख्या एनआईसी एशियामा अब सम्पूर्ण प्रकारका कर्जाको अधिकतम प्रिमियम दर ३ प्रतिशत लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा मधुमेहका बिरामीका लागि छुट्टै क्लिनिक एमालेको संकल्प यात्रा : आज सुर्खेतमा आमसभा हुँदै नेकपा एसको सचिवालय बैठक बस्दै एनएसएल : आज झापा र काठमाडौं भिड्दै उपप्रधानमन्त्री खड्का घाना प्रस्थान कांग्रेस लुम्बिनीको प्रदेश सम्मेलन : संघिय व्यवस्था अनुसार तहगत संरचनालाई पूर्ण रुपमा जिम्मेवारी प्रदान गर्न माग मङ्सिर २० केपि ओलि गुल्मीको वामिटक्सार आउने