१२ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 26, 2022

गुल्मी । गुल्मी जिल्लाको धुर्कोट गाउँपालिकामा तीन मितेरी गाउँपालिका बीच अन्तरक्रिया तथा अनुभव आदानप्रदान गरिएको छ । धुर्कोट गाउँपालिकाको आयाजनामा बाग्लुङको ताराखोला गाउँपालिका र तनहुँको बन्दिपुर गाउँपालिका मितेरी गाउँपालिका बीच अन्तरक्रिया तथा अनुभव आदानप्रदान गरिएको हो ।

Advertisement

तीनवटा पालिकाहरु ४ वर्षको अवधीमा गरेका कामहरुको अनुभव साटासाटा गरिएको थियो । अनुभव आदानप्रदानमा गाउँपालिका प्रमुखहरुले आ–आफनो क्षेत्रमा भएगरेका कामहरुको बारेमा चर्चा गरेका थिए । जिल्लाको धुर्कोट गाउँपालिकाकाले बाग्लुङको ताराखोला गाउँपालिका र तनहुँको बन्दिपुर गाउँपालिका मितेरी सम्बन्ध कायम गरेको थियो । पालिका बीच मितेरी सम्बन्ध कायम गरेर ती पालिका बिच नजिकबाट बिकास निर्माणका कामहरुमा एक अर्का बिच अनुभवलाई साटासाटा गर्ने उदेश्य मितेरी सम्बन्ध कायम गरिएको थियो ।

मितेरी सम्बन्ध कायम गरेका पालिका बिच आफनो क्षेत्रमा अबलोकन गराउने कार्यक्रम पनि बेला बखतमा गर्ने गर्दछन् । आफना क्षेत्रमा भएका महत्वपूर्ण कार्यक्रमहरुमा बोलाएर आफना संस्कृति देखाउने पनि गर्दर्थे । धुर्कोट गाउँपालिका अध्यक्ष भुपाल पोखरेलले आफनो कार्यकालमा गरेका कामको चर्चा गर्दै पालिकाको मुख्य उदेश्य पूर्वाधार निर्माण, कृषि, पशुपालन, आन्तरिक पर्यटन र घरेलु उद्योगमा जोड रहेको बताए ।

शिक्षा, स्वास्थ्य, कृषि, पूर्वाधार र पर्यटन जस्ता महत्वपूर्ण क्षेत्रमा हाम्रा सिकाई अनुभवलाई आदानप्रदान गर्ने मुख्य उदेश्यले मितेरी सम्बन्ध कायम गरेको पोखरेलले बताए ।उनले शिक्षाका हिसाबले धुर्कोट गाउँपालिका अगाडी रहेको उल्लेख गरे । गाउँपालिका भौतिक विकसले भने पछाडी रहेको अध्यक्ष पोखरेलले बताए ।

बाग्लुङ जिल्लाको ताराखोला गाउँपालिकाको तर्फबाट गाउँपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत प्रकाश घर्ति मगरले ताराखोला गाउँपालिकाको मुख्य उदेश्य अर्गानिक कृषि उत्पादनमा जोड रहेको बताए । उनले मुख्य उत्पादन आलु खेतिमा आत्मानिर्भर, किवि खेती, जैविक बगैचा कृषि उत्पादनमा जोड दिइ रोजगारी सृजना गर्ने र आन्तरिक आयामा बृद्धि गर्नु कार्यमा रहेको बताए ।

तनहुँ जिल्लाको बन्दिपुर गाउँपालिकाको तर्फबाट गाउँपालिका प्रमुख पूर्णसिंह थापाले बन्दिपुरको मुख्य उदेश्य पर्यटकीय क्षेत्रको विस्तार, आन्तरिक पर्यटनको प्रवद्र्धन, कृषि पशुपालनमा जोड, बाख्रा पकेट क्षेत्र लगायत रहेको बताए । उनले गाउँपालिका दुधमा आत्मनिर्भर रहेको, शिक्षामा गण्डकी प्रदेशमै उत्कृष्ट समेत रहेको दावि गरे ।

मितेरी सम्बन्ध कायम गरेका गाउँपालिका बीच गरेका अनुकरणिय कार्यहरु, भएका नमूना कामहरुको अनुभव आदानप्रदान गर्नु मुख्य उदेश्य रहेको छ । तीन मितेरी पालिका बीच भएका नमूना कामहरुको अर्को पालिकाले सिको गर्नु उदेश्यले अनुभव आदानप्रदान गरिएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास वाइडबडी र सुनकाण्ड छानबिन गर्न सरकारलाई ओलीको चुनौती आगोले जलेकी विरामीलाई छाडेर फर्कियो बुद्ध एयर, चर्को आलोचनापछि प्रस्टीकरण हवाइजहाजको टिकट पाउन पनि शक्ति केन्द्रको भर ३५ हजार ३४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, कुन दलले कति जिते ? परराष्ट्र नीतिलाई असन्तुलित र सत्ता स्वार्थमा संकुचित गरिएकाे ओली आराेप एमाले सत्यसँग लड्दैन, शक्तिसँग झुक्दैन : ओली विश्वव्यापी मन्दी आउन सक्ने विश्व बैंकको चेतावनी सरकारको नीति तथा कार्यक्रम चास्नीमा नडुबाएको जेरी जस्तो : ओली त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा एमबीबीएसमा भर्ना गरिदिन्छु भन्दै १७ लाख ठगी विदेश पठाई दिन्छु भनि २५ लाख ठगी गर्ने एक जना पक्राउ निर्वाचनमा प्रतिपक्षी दलमाथि सरकार निर्मम ढंगले प्रस्तुत भएको ओलीको आरोप