११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

साउन २४,
ग्लोबल आवाज
बुटवल । आज विश्व आदिवासी जनजाति दिवस, नेपालमा पनि विविध कार्यक्रमहरुको आयोजना गरी मनाइँदै छ । २५ औं विश्व आदिवासी दिवसका अवसरमा ‘पहिचान, सह–अस्तित्व र अधिकार’ भन्ने मूल नाराका साथ रुपन्देहीमा पनि विविध कार्यक्रम गरी मनाउन लागिएको छ । ।

Advertisement


आदिवासी जनजाति महासंघ, रुपन्देहीको आयोजनामा बुटवल मण्डपमा विधि साँस्कृतिक कार्यक्रम सहित वृहत सभाको आयोजना गरिएको अध्यक्ष शंकर गाहाले जानकारी गराए । विभिन्न जातीय भेषभूषासहित बुटवल बहुमुखी क्याम्पसबाट शुरुभएको र्याली ट्राफिक चोक, पुष्पलाल पार्क, मिलनचोक, राजमार्ग चौराहा हुँदै नगरका विभिन्न ठाउँको परिक्रमा गरी बुटवल मण्डपमा वृहत सभाको आयोजना हुँदै छ ।

दिवसका अवसरमा महासंघल सप्ताहव्यापी आयोजना गरेको कार्यक्रमको समापन आज हुने छ । साउन १५ गतेबाट सुरु भएको महासंघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम अन्तरगत साउन १७ गते ‘स्थानयि तहको बजेटमा लक्षित वर्गको अवस्था र पहुच’ विषयक अन्तरक्रिया, १८ गते लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा फलफुल वितरण, १९ गते विद्यालयस्तरीय चित्रकला प्रतियोगिता, २० गते भ्रष्टाचार विरुद्ध हाफ म्याराथन प्रतियोगिता तथा २२ गते रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न गरिसकेको महासंघले जनाएको छ ।


सप्ताहव्यापी कार्यक्रम अन्तरगत आयोजना गरिएका विभिन्न कार्यक्रममा सहभागी तथा प्रतियोगिताका विजेताहरुलाई आजको मूल समारोहमा पुरस्कार तथा प्रमाण पत्र वितराणको कार्यक्रम समेत रहेको छ ।

बुटवल बहुमुखी क्याम्पसबाट सुरुभएको र्यालीको फोटो फिचर

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोटरी डाउनटाउनको डेगु रोकथाम र सचेतना अभियान समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत