१६ माघ २०७९, सोमबार

Jan 30, 2023

बुटवल । लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बुटवलमा ३९ बेडको क्याविन सेवा थप गरिएको छ । क्याविन सेवाका लागि अस्पताल विकास समितिले दुई वर्षअघि निर्माण गरेको भवनमा बुधबारदेखि औपचारिक रुपमा सेवा सुभारम्भ भएको हो ।

Advertisement

यस अघि १४ बेडसहितको क्याविन रहेको अस्पतालमा ती बेडहरुलाई कोरोना संक्रमितहरुको उपचार तथा आइसोलेशनका रुपमा प्रयोग गरिएको थियो । नवनिर्मित ५५ कोठाको भवनमा सेवाग्राहीका लागि ३९ वटा बेड रहेका छन् भने अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी तथा कर्मचारीहरुका लागि छुट्टै ६ बेड गरी ५५ बेडमा क्याविन सेवा थप गरिएको अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन डा। राजेन्द्र खनालले बताए । क्याविन सेवा थप गरेसँगै निजी अस्पतालमा जाने सेवाग्राहीहरु समेत प्रादेशिक अस्पतालतर्फ आकर्षित हुने विश्वास व्यक्त गरे ।

३ करोड ९९ लाखमा निर्माण भएको भवनमा क्याविन सेवा शुभारम्भ गर्दै अस्पताल व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष सुर्यबहादुर भट्टराईले विशिष्ट सुविधासहितको सेवामा नयाँ आयाम थपिएको उल्लेख गरे । अस्पताललाई प्रादेशिक स्तरमा स्तरोन्नती गर्नका लागि डिपिआर निर्माण गरी आवश्यक कामहरु अघि बढिरहेका बेला यो सेवाले थप सहयोग गर्ने अपेक्षा गरे ।

थप गरिएको क्याविन सेवामा न्यूनतम १ हजार ५ सयदेखि ४ हजारसम्मका विभिन्न स्तरका सेवासहितको बेड उपलब्ध रहेको अस्पतालले जनाएको छ । क्यविन सेवामा एसी डिलक्स, एट्याच ट्वाइलेट बाथरुप लगायतका सेवाहरु रहेका छन् । यस क्षेत्रकै पुरानो तथा ठूलो अस्पतालका रुपमा रहेको अस्पतालमा थप भएको क्याविन सेवासहितका ३७५ वेड क्षमता रहेको छ । अस्पतालमा दैनिक हजार बढी सेवाग्राहीले सेवा लिइरहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु