२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन १८,
बुटवल । नेपाली बामपन्थी आन्दोलनका हस्ती स्व.जीवराज आश्रितको ७५ औं जन्म जयन्तीमा नेपालको आर्थिक समृद्धिबारे जीवराजको दृष्टिकोण विषयक् विचार गोष्ठी बुटवलमा शनिवार सम्पन्न भयो ।


जीवराज आश्रित स्मृति प्रतिष्ठान, बुटवलको आयोजनामा भएको ठोष्ठिमा जिल्ला समन्वय समिति, रुपन्देहीका प्रमुख एकराज विश्वकर्माले आश्रितको राजनीतिक एवम् सांगठनिक सवलताबाट धेरै कुरा सिक्न सकिने बताउँदै नेपाली बामपन्थी आन्दोलनका हस्तीलाई असामयिक रुपमा गुमाउनुको पीडा अझ्ै आलो रहेको बताए । अर्थविद् बैकुण्ठ पाण्डेयले जीवराजको परिचय, उनले आर्थिक समृद्धिका लागि कोरेको कल्पना र नेपाली राजनीतिक अर्थशास्त्रमा उनको दृष्टिकोण आफ्नो गोष्ठी पत्रमा पेस गरेका थिए ।

सो गोष्ठी पत्रमाथि राजनीतिक व्यक्तित्व झपेन्द्र जीसी, अर्थराजनीतिका जानकार बलबहादुर आचार्यले टिप्पणी गरेका थिए । साथै नेकपाका नेता गोपाल भट्टराईले जीवराजसँग सिक्नु पर्ने धेरै कुराहरु रहेता पनि अल्पायूमै उनको रहस्यमयी निधनले नेपाली राजनीतिमा धेरै घाटा पुगेको बताए । कार्यक्रममा प्रतिष्ठानका सदस्य डा.मुरारि पराजुलीको स्वागत, महासचिव कल्पना थापाको सञ्चालन र अध्यक्ष उमाकान्त बस्यालको अध्यक्षता रहेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय