१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

काठमाडौँ। जनता समाजवादी पार्टीको उपेन्द्र यादव पक्ष निर्वाचन आयोगमा विचाराधीन अवस्थामा रहेको आधिकारिकताको मुद्दा टुङ्गो लागे पछि मात्र सरकारमा जाने भएको छ।मङ्गलवार बसेको जसपाको कार्यकारिणी समितिको बैठकले यस्तो निर्णय गरेको जसपाका नेता महेन्द्र यादवले बताए । ‘आधिकारिकता सम्बन्धी मुद्दा अहिले निर्वाचन आयोगमा विचाराधीन अवस्थामा छ’बैठक पछि यादवले भने,‘यो मुद्दाको छिनोफानो भए पछि हामी सरकारमा जान्छौ ।’

Advertisement

देउवा सरकारलाई आफूहरूको पुरै सहयोग र समर्थन हुने उनले बताए । ‘यती दुख गरेर सरकार बनाएका छौ । यो सरकारलाई हाम्रो पुर सहयोग र समर्थन हुन्छ’यादवले भने । जसपाको आधिकारिकताको विवाद अहिले निर्वाचन आयोगमा पुगेको छ । आफ्नो पक्षले आधिकारिकता पाउनु पर्ने दाबी गर्दै महन्थ ठाकुर र उपेन्द्र यादवले निर्वाचन आयोगमा निवेदन दिएका छन् । यसको छिनोफानो लगाउन आयोगले इजलास समेत गठन गरेको छ ।

आयोगले आधिकारिताको मुद्दा छिनोफानो लगाउने बित्तिकै आफूहरू सरकारमा जाने यादवले बताए । अहिले नै आफूहरू सरकारमा नजाने भए पछि मन्त्रालय बाँडफाँड सम्बन्धी छलफल नभएको पनि उनले भने । उनले भने,‘मन्त्रालय बाँडफाँड त्यति ठुलो समस्या होइन । सरकारमा जाने बेला फाँडाफाँड गर्छौ ।’

स्रोतका अनुसार उपेन्द्र यादव पक्षबाट महेन्द्र यादव, राजेन्द्र श्रेष्ठ, रामसहाय यादव, इस्यिाक राई, मृगेन्द्रसिंह यादव, रेणु यादव,प्रदीप यादवले सरकारमा जान चासो देखाएका छन् । यस पटक अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले सरकारमा जान चासो नदेखाएको स्रोतले बतायो । स्रोतले भने,‘अहिलेसम्म अध्यक्ष ज्यु सरकारमा नजाने नै कुरा भएको छ । पछि के हुन्छ भन्न सकिन्न ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने १ करोड मतगणना हुँदा कुन दलको कति मत ? सुकुमवासी समस्या समाधान गर्न प्रधानमन्त्री कार्यालयले संयोजन गर्नुपर्छ : पूर्वप्रधानमन्त्री भट्टराई एक दर्जन निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा पर्दा बुटवलको सडक अलपत्र पार्ने ठेकेदारलाई उन्मुक्ति हार्दिक श्रद्धाञ्जली एन.बी. जी ! बाजुरा र स्याङ्जामा पुनः मतदान कहिले ? आज आयोगको बैठक बस्दै प्रतिनिधि सभा : १६१ स्थानको टुङ्गो लाग्यो, १ स्थानमा गणना जारी हुँदा ३ ठाउँ अन्यौलमा प्रदेश सरकार गठन गर्न केन्द्रको भर, लबिङका लागि नेता भेट्नेको लर्को यस्तो छ आजको मौसमी पूर्वानुमान