१५ आश्विन २०८०, सोमबार

Oct 2, 2023

बुटवल । सरकारले एकतर्फी ढंगबाट लागू गरेको सामाजिक सुरक्षा योजनाले उद्योगीहरु संसकित र चिन्तित भएको बताएका छन् । सम्बन्धित क्षेत्रहरुसँग गम्भिर छलफल नै नगरी ल्याइएको योजनाले आफूहरु मारमा परेको उद्योगीहरुको गुनासो रहेको छ ।

सामाजिक सुरक्षा कोष र रुपन्देही उद्योग संघको संयुक्त आयोजनामा मँगलबार बुटवलमा भएको सामाजिक सुरक्षा योजना बिषय अन्तक्र्रियामा बोल्दै रुपन्देही उद्योग संघका अध्यक्ष बाबुराम बोहोराले सामाजिक सुरक्षा योजनाले उद्योगीहरु संसकित र चिन्तित हुनुका साथै यस विषयमा जानकार नै नभएको बताए । कार्यक्रममा सामाजिक सुरक्षा कोषका प्रशासकीय अधिकृत प्रकाश घिमिरेले कोष स्थापना, संचालन कार्यविधि र गतिविधिहरु सम्बन्धमा सहजीकरण गरेका थिए ।

सहभागी उद्योगीहरुले सबै उद्योगहरुलाई एउटै दाँजोमा राखेर सामाजिक सुरक्षा योजना अनिवार्य गरिनुले घरेलु तथा साना उद्योगहरु अप्ठेरोमा परेको बताए । उद्योगहरुको मापदण्ड तयार गरेर क्रमशः योजना लागु गर्नुपर्ने र सबै उद्योगीहरु तत्कालै सहभागी हुन नसक्ने उनीहरुको धारणा थियो । उद्योगी विवेक रत्न गुभाजु, रमेश आचार्य, शारदा रेग्मी भट्टराई, विनोद प्रसाद चौधरी, महेन्द्र कार्की लगायतले जिज्ञासा राख्दै यस्तो बताएका हुन् । कार्यक्रममा संघका पदाधिकारी, कार्यसमिति सदस्य, सल्लाहकार लगाएतका उद्योगीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गुल्मीको साबिक ३ मा पहिलो पटक महोत्सव तिलोत्तमाको बेबराचोक–कान्छीबजारसम्मको सडक निर्माण दोस्रो प्याकेजको ठेक्का सूचना प्रकाशन गर्न सहमति मोतीपुर औद्योगिक क्षेत्रको प्रगतिबारे बुटवलमा छलफल डिजिटल पेन्टसद्वारा चाडपर्ब लक्षित ‘डिजिटलको हर्ष उपहारको वर्षा’ योजना मनसुन लम्बियो: धान नकाटौं, काटेको भए भित्र्याइहालौं संघीयता कार्यान्वयनमा देखिएको समस्या कानुन बनेपछि अन्त्य हुन्छ : मन्त्री गुरुङ सभामुख घिमिरेलाई औषधि व्यवसायी संघको ज्ञापन नेशनल पेमेन्ट गेटवेमा भ्रष्टाचार गरेको आरोपमा सचिव मरासिनीसहित ७ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर नवलपरासीमा यात्रुको पैसा चोरेर जंगलतिर भागेका एक भारतीय सशस्त्रको नियन्त्रणमा लुम्बिनीमा लम्पी स्किनबाट १ लाख ९२ हजार पशु संक्रमित, ९ हजार ६११ मरे बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ नवलपरासीको बर्दघाटमा चलचित्र “काँडेतार” को प्रर्दशन गम्भीर अपराधीलाई आममाफी दिएकोप्रति रास्वपाले गरायो राष्ट्रपतिको ध्यानाकर्षण बुटवलका वडाका कर्मचारीलाई राजस्व व्यवस्थापन सम्बन्धी तालिम पृथक पहिचान बनाउँदै गुल्मीका समन्वय प्रमुख काठमाडौंको गौशालामा गोली चल्यो, एक जना घाइते लगातार छैटौँ दिन पनि घट्यो सुनको भाउ बेपत्ता भएको १८ महिना पछि जंगलमा झुन्डिएको अवस्थामा शव भेटियो एसियाड क्रिकेटको क्वाटरफाइनलमा नेपालकाे प्रतिस्पर्धा भारतसँग वेस्टर्न युनियनको सडक यात्रा : बुटवल आइपुग्यो कलाकारको टोली