२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

नयाँ दिल्ली । भारतमा कोरोनाका कारण शनिबारमात्रै २९७ जनाको मृत्यु भएको छ । पछिल्लो समय कोरोना संक्रमण तीब्र रुपमा फैलिएको भारतमा हालसम्म ६ हजार ९४६ जनाको ज्यान गइसकेको छ ।

Advertisement

पछिल्लो रिपोर्ट अनुसार शनिबारमात्रै १० हजारभन्दा बढी नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । भारतमा हालसम्म २ लाख ४६ हजारभन्दा बढी संक्रमित रहेको तथ्यांक छ । १ लाख १८ हजारभन्दा बढी संक्रमित निको भएर घर फर्किएका छन् । ९ हजार संक्रमितको अवस्था गम्भीर रहेको छ । विश्वभरी महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणमा भारतले इटालीलाई पनि जितेको छ । विश्वमै धेरै संक्रमित भएका देशहरुको सूचीमा छैटौं अग्रपंक्तिमा रहेको इटालीलाई उछिनेर अहिले भारत पाँचौं स्थानमा पुगेको हो ।

इटालीमा भने अहिलेसम्म दुई लाख ३५ हजार ५३१ जना कोरोना भाइरस संक्रमित रहेका छन् । कोरोनाका कारण मृत्यु भएकाहरुको संख्या भने भारतमाभन्दा इटालीमा अत्यधिक रहेको छ । इटालीमा ३३ हजार ७७४ जनाको कोरोनाका कारण मृत्यु भएको छ । देशभरी संक्रमित मध्ये सवैभन्दा धेरै महाराष्ट्रमा राज्यमा रहेका छन् । त्यहाँ कुल ८० हजार २२९ जना सङ्क्रमित भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

ती मध्ये ४२ हजार २२४ जना अझै पनि संक्रमित अवस्थामै रहेका छन् । दोस्रो स्थानमा रहेको तमिलनाडू राज्यमा कुल २८ हजार ६९४ जना संक्रमित भएको मन्त्रालयका अधिकारीहरुले बताएका छन् -रासस/एएनआई

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा एमबीबीएस अध्ययन गर्ने विदेशी विद्यार्थीको संख्या ६ गुणाले बढ्यो बुबाले जंगलमा छोडेकी १५ महिनाकी बच्चीको गयो ज्यान भारतीय पर्यटकमा कोरोना, नेपाल प्रवेश गर्न रोक नहरको बाध भत्किँदा दर्जनौँ घर डुबानमा, सयौं बिघा धानबाली नष्ट अपमानजनक शब्द राखी बनाइएका नागरिकता सच्याउन गृहमन्त्रालयको निर्देशन उपमेयरले ढुवानी नगर्दा चामल अभाव चौराहा-गोलपार्क सडकः भदौ मसान्तसम्म पिच गर्ने प्रतिबद्धता सरकारी मूल्याङ्कनमा कति छ दरबारमार्ग र न्यूरोडको जग्गाको भाऊ ? पार्टी बैठक सानेपामा मात्र गर्ने निर्णयबाट पछि हट्यो कांग्रेस, फेरि बालुवाटारमा बस्न थाले बैठक राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि…