७ चैत्र २०७९, मंगलवार

Mar 21, 2023

बुटवल । विदेशमा अध्ययन गर्न जाने विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक परामर्श प्रदान गर्ने तथा अध्ययनका लागि जापान पठाउने सेन्ट्रल कलेजले चितवनमा निर्माणाधिन गौतमबुद्ध अन्तराष्ट्रिय क्रिकेट रंगशाला निर्माणका लागि सहयोग गर्ने उद्देश्यका साथ आफ्ना विद्यार्थी,कर्मचारी ,शुभेच्छुक लगाएतलाई चलचित्र सेन्टी भाइरस अवलोकन गराएको छ । कलेजले हालसम्म चितवन र बुटवलका तीन फिल्म हलमा तीन शो बुकिङ्ग गरी ‘चलचित्र सेन्टी भाइरस’ प्रदर्शन गरेको कलेजका प्रबन्ध निर्देशक वाई .बि.पौडेलले जानकारी गराए । यसै क्रममा मंगलबार कलेजले बुटवलका दुई हलमा निःशुल्क चलचित्र प्रदर्शन गरेको छ । बुटवल मिलनचोक स्थित मिलन हलमा दुई र भाटभटेनीमा रहेको क्यूएफएक्समा एक सो गरी तीन शो प्रदर्शन गरेको छ ।

Advertisement

दुबै हलको सीट क्षमता अनुसार शो बुकिङ्ग गरी चलचित्र प्रदर्शन गरिएको प्रबन्ध निर्देशक पौडेलले बताए । उनले भने ‘हामीले विदेश जान चाहाने विद्यार्थीहरुका लागि भाषा अध्यापन,परामर्श र भिसा प्रोसेससँगै सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत राष्ट्रकै गौरव रङ्गशाला निर्माणका लागि चलचित्रको आम्दानीबाट ५० प्रतिशत सहयोग हुने हुँदा सहयोगार्थ चलचित्रका शो खरिद गरी प्रदर्शन गरेका हौं।’ । बुटवलमा प्रदर्शन गरिएको तीन शोमा २ हजार भन्दा बढीले चलचित्र अवलोकन गरेको सेन्ट्रल कलेज बुटवलकी प्रबन्ध निर्देशक अञ्जु ज्ञवालीले गराइन् । चलचित्र अलोकनका लागि कलेजका विद्यार्थी,शिक्षक,कर्मचारी,शुभेच्छुक लगाएतको उत्साहजनक सहभागिता रहेको उनले बताइन् ।

अभियानमा रङ्गशाला निर्माण कार्यमा जुटेको धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेशनकी उपाध्यक्ष तथा चलचित्र सेन्टी भाइरसकी नायिका कुुञ्जना घिमिरे‘सुन्तली’, चर्चित हाँस्यकलाकार अर्जुन घिमिरे ‘पाँडे’,सुरज चापागाइँ ‘बान्द्रे’,रङ्गशाला निर्माणार्थ सहयोग अभियानका अर्जुन भुसाल,चलचित्र पत्रकार संघ, चितवनका अध्यक्ष रवि अधिकारी,रुपन्देहीका अध्यक्ष सुमन श्रेष्ठ,फाउण्डेशनका लागि बुटवलबाट सहयोग जुटाउने अभियानका अभियन्ता केशरी पाण्डे,गोर्खाली समूहका अध्यक्ष भरत पुरी , दारी ग्याङ्गका अध्यक्ष सुज पन्थ लगाएतको सहभागिता रहेको थियो । सो अवसरमा बोल्दै फाउण्डेशनकी उपाध्यक्ष तथा कलाकार घिमिरेले रङ्गशाला निर्माणमा सबैको साथ मिलेको बताउँदै चलचित्रलाई माया गरेर सहयोग गर्ने सबैप्रति आभार प्रकट गरिन् । त्यसैगरी हाँस्यकलाकार पाँडेले रङ्गशाला सबै नेपालीको साझा सपना भएको हुँदा धुर्मुस सुन्तलीको अभियानमा आफू लागेको बताउँदै सबैलाई सहयोग गर्न आग्रह गरे ।

सेन्ट्रल कलेजको चलचित्र प्रदर्शन र सहयोग अभियान अन्तर्गत बुधबार पोखराका हल बुकिङ गरी चलचित्र प्रदर्शन गरिने कलेजका प्रबन्ध निर्देशक वाई.बि.पौडेलले बताए। चर्चित तथा बहुप्रतिक्षित खेल मैदान गौतमबुद्ध अन्तराष्ट्रिय क्रिकेट रङ्गशाला निर्माणमा सहयोग पुर्याउने उद्देश्यका साथ निर्मित चलचित्र ‘सेन्टी भाइरसमा चर्चित हाँस्यकलाकार तथा रङ्गशाला निर्माण गर्ने ‘धुर्मुस–सुन्तली फाउण्डेशनका अध्यक्ष सिताराम घिमिरे‘धुर्मस, ,उपाध्यक्ष कुञ्जना घिमिरे ‘सुन्तली‘, नायक दयाह्याङ्ग राई ,बुद्धि तामाङ्ग,विल्शन विक्रम राई ,एलिश राई , पवन खतिवडा, राजाराम पौडेल,निर्मल शर्मा लगाएतका कलाकाहरुको अभिनय रहेको छ । नेपाली राजनीतिक र सामाजिक वृत्तमा आधारित रहेर बनेको चलचित्रले मुलुकको राजनीतिक स्थिति र नेतृत्वको चरित्रलाई मुख्य विषय बनाएको छ । फागुन ९ गते महाशिव रात्रीदेखि देशभर प्रदर्शनमा आएको चलचित्र दोस्रो हफ्तामा प्रदर्शन भइरहेको छ भने उल्लेख्य कारोबार पनि गरिरहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गुल्मीको चन्द्रकोट गाउँपालिकाले सोमपाल कामीलाई ५० हजार पुरस्कार दिने प्रधानमन्त्री प्रचण्डविरुद्ध नारावाजी सालकको खपेटासहित गोंगबुबाट एक पक्राउ उँखुजन्य उत्पादनलाई व्यवस्थित गर्न सहकारी गठन दलित समुदायको हकअधिकारका लागि सिङ्गो राज्य जिम्मेवार छ : प्रधानमन्त्री प्रचण्ड जातीय छुवाछूत अन्त्यका लागि सबै लाग्नुपर्छ : अध्यक्ष ओली बर्दिवास मेडिकल कलेज नबन्दै झमेलामा संकिणता र जडता नै नेपालको ओरालो यात्रा ! प्रधानमन्त्री प्रचण्डले गरे सडकको शिलान्यास गरिब र निमुखा जनताको हितमा काम गर्नुपर्छ :राष्ट्रपति पौडेल सरकारमा जान एकीकृत समाजवादीद्वारा कार्यदल गठन दोल्ती पावरको आइपीओमा आवेदन दिने अन्तिम दिन सात करोडभन्दा बढी बालबालिका पानीजन्य संक्रमणको खतरामा सिटी होटलले आइपीओ निष्कासन गर्न पायो अनुमति सोमबार रातिदेखि वर्षा जारी ‘बौद्धदर्शन र सञ्चार’ अनुसन्धानात्मक कृतिको परिचर्चा कार्यक्रम सुनको मूल्य बढ्यो, आज कतिमा हुँदैछ खरिद–बिक्री ? अमेरिकी डलरसँगै युरोको भाउ पनि बढ्यो, आज कुन मुद्रा कतिमा हुँदैछ किनबेच ? बुटवलमा यामाहाको एक्स्चेन्ज सुरु राहादानी बिभागले घोडेजात्रामा पनि सेवा दिने