४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

मंसिर १६,
काठमाण्डौं । ‘जसको बिउ उसलाई थाहा नदिई’ भन्ने उखान यातायात व्यवस्था विभागमा लागू भएको छ । विभागले मास मेसिनका प्राविधिकलाई मेसिनको ट्रेनिङ मा समावेश नगराएर सहसचिव, उपसचिव र कम्प्युटर इन्जिनियर ट्रेनिङमा समावेश गरेको हो । मेसिन सप्लार्यसको पैसामा २ जना उपसचिव, ३ जना सहसचिव र एक जना कम्प्युटर इन्जिनियरलाई मात्र समावेश गरेको मास अपरेटरलाई भने सो तालिममा समावेश नगरेको स्रोतको भनाइ छ ।  

यातायात व्यवस्था विभागले भदौको पहिलो सातामा मास प्रिन्टर संचालनमा ल्याउने भने पनि कम्पनीले ढिलाइ गरिरहेको कारण संचालनमा ल्याउन नसकेको विभागका सूचना अधिकारी तिर्थराज खनालले बताए । उनले भने, ‘डाटासँग कनेक्सन गर्ने काम बाँकी रहेको छ अन्य लगभग सकिसके छ ।’ एक घण्टामा ४ सय ५० वटासम्म स्मार्ट कार्ड प्रिन्ट गर्ने मास प्रिन्टर विभागमा भित्रिएको छ । तर, काम भने लथालिङ्ग नै रहेको छ । सेवा ग्राहीलाई भने अझै स्मार्ट कार्ड नपाएर सास्ती नै रहेको भनाइ छ । उक्त मास प्रिन्टरले दैनिक १५ घण्टामा १० हजार जति स्मार्ट कार्ड प्रिन्ट गर्ने भने पनि अझै संचालनमा आएको छैन तर बाँकी ६ वटा सानो मेसिनले दैनिक ३ हजारसम्म स्मार्ट कार्ड प्रिन्ट गर्दै आएको यातायात व्यवस्था विभागका कम्प्युटर इन्जिनियर केशव राज गौतमले बताए । 

अझै ८ लाख स्मार्ट लाइसेन्स छाप्न बाँकी रहेको छ । विभागले अबको केही दिनमै मास प्रिन्ट सञ्चालनमा ल्याउने र ट्रायल पास गरेको एक साताभित्रै लाइसेन्स दिने व्यवस्था मिलाउने उनले जानकारी दिए । २०७६ वैशाख १७ मा स्मार्ट कार्ड र मास प्रिन्टर मेसिन ल्याउनको लागि १९ लाख ७० हजार २ सय अमेरिकी डलरमा भारतको मद्रास सेक्युरिटी प्रिन्टरसंग सम्झौता गरिएको थियो । ४ लाख ४० हजार अमेरिकी डलर मास प्रिन्टरको मुल्य पर्ने ५० हजार अमेरिकी डलर दुई बर्षसम्म प्रिन्टर मर्मत सर्पोटको लागि सम्झौता गरिएको थियो । – आर्थिक न्यूज

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर दाङको गढवा गाउँपालिकामा माओवादीका शर्मा विजयी २७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता