२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

कार्तिक ५,

Advertisement

थाइल्यान्ड । थाइल्यान्डका राजा वाजिरा लोङगकोर्नले एक राजसहचारीको ‘शाही’ पदवी फिर्ता लिएका छन्। उनलाई ‘राजकाजमा षड्यन्त्र’ गरेको आरोप लगाइएको छ। राजपत्रमा जारी एक सूचनामा घोषणा गरिएअनुसार सिनिनात वोङ बजिरापाकले आफूलाई आफैंले ‘रानी समान’ को ओहदा कायम गरेको आरोप लगाइएको छ। राजपत्रमा भनिएको छ ‘उनको महत्वाकांक्षाले सम्राटको अपमान भएको ठानिएको छ।’

राजा वाजिराले गत मे महिनामा चौथी श्रीमती सुथिदासँग बिहे गरेपछि सिनिनात राजपरिवारको एकदमै निकट भएकी थिइन्। ४१ वर्षीय रानी सुथिदा राजाको बडिगार्ड युनिटमा उपप्रमुखका रूपमा कार्यरत थिइन्। उनी एक पाइलट र नर्स पनि हुन्। राजाको यो चौथो विवाहपछि सिनिनात राजपरिवारको निकै करिब थिइन्। राजा-रानी उपस्थित हुने हरेकजसो कार्यक्रममा उनको उपस्थिति हुन्थ्यो। राजपत्रमा प्रकाशित जानकारीअनुसार राज्याभिषेकभन्दा पहिलादेखि नै सिनिनातले ‘रानीको नियुक्ति प्रक्रियामा अवरोध गरेको’ बताइएको छ।

त्यसमा भनिएको छ ‘उनी न त आफूलाई प्राप्त पदमा सन्तुष्ट थिइन् न उनको व्यवहार उनको पद सुहाउँदो थियो।’ राजाले उनको सबै शाही पदवी, सम्मान, सुरक्षाकर्मीलगायत सबै सेवासुविधा र पद फिर्ता लिएका छन्। सिनिनात मेजर जनरल पनि हुन्। उनी एक प्रशिक्षित पाइलट तथा नर्ससमेत हुन्। अब चाँडै नै ‘रोयल नोबेल कन्सोर्ट’ को पदवी पाउने एकदमै बलियो दाबेदार पनि थिइन्। -एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर गण्डक ब्यारेजका ३६ वटै ढोका खोलियो, सतर्क रहन आग्रह