५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

काठमाडौं । काभ्रेको पनौती नगरपालिका उपत्यका नजिकको एक उत्कृष्ट पर्यटकीय गन्तव्य हो । यो तथ्यलाई स्थापित गर्न र बढीभन्दा बढी पर्यटक तान्न नगरपालिकाले प्रचारप्रसार तथा प्रवर्द्धनको नीति लिएको छ ।

Advertisement

यसैक्रममा बुधबार नगरपालिकाले पर्यटन बोर्डमा ब्रोसर बिमोचन गर्‍यो । जसमा नगरपालिकाभित्र रहेका घुम्नैपर्ने स्थानबारे चर्चा गरिएको छ । नगरपालिकाभित्र पर्यटन चिनाउन पर्यटन व्यवसायी भेला गरेर ब्रोसर बिमोचन गरिएको नगरपालिकाका पर्यटन समिति संयोजक पुरुषोत्तम अधिकारीले बताए ।

नगरपालिकाका १२ वटा वडामा भएका पर्यटकीय गन्तव्यहरु, सम्भावनाहरु, विकासका लागि भएका पहलहरु, पनौतीको इतिहासलगायत धेरै कुराहरु ब्रोसरमा समेटिएको उनले बताए । ‘ऐतिहासिक, सांस्कृतिक, मौलिक विविधता, जैविक विविधता पनि समेटिएको छ । पनौतीको पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि ब्रोसर बनाएका हौं,’ उनले भने, ‘ धेरैभन्दा धेरै पर्यटक भित्र्याउन सकियोस् भन्ने कन्सेप्ट हो ।’

पनौतीमा मनोरम हिमाल, पहाडहरु, फाँटहरु, होटल रेष्टुँरा, प्याराग्लाडिङ, रक क्लाइम्बिङलगायत रहेको कुरा ब्रोसरमा भनिएको छ । त्यसैगरी पनौती–नमोबुद्ध हाइकिङ, साँगा–पनौती हाइक, गुर्दुम–महाभारत पदयात्रा, माउण्टेन बाइक, बर्ड वाचिङ, योग रिट्रट, सामुदायिक र निजी होमस्टे, तामाङ सांस्कृतिक पदयात्रा मार्गको सुविधा पनि रहेको उल्लेख छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परिक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो विकास आयोजनाको प्राविधिक परीक्षणमा कर्मचारी र बजेटको अभाव चीनले आक्रमण गरे ताइवानको रक्षा गछौंः अमेरिका बाढीपहिरो पीडितका लागि तत्कालीन र दीर्घकालीन योजना बनाएर अघि बढ्छौँः प्रधानमन्त्री देउवा मकालु बेसक्याम्प घुम्न गएका एक युवकको मृत्यु, तीन दिनपछि सार्वजनिक प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री आचार्य विश्वासकाे मत लिँदै एमाले अधिवेशन : ओलीले एकसाथ ७५३ वटै पालिकालाई सम्बोधन गर्ने श्रीमान विदेशबाट फर्केको अर्कोदिन श्रीमतीको मृत्यु ‘केजिएफ २’मा यशसँग नोराको रोमान्स