६ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 20, 2022

बुटवल । एमसीसी विरुद्ध नाराबाजी भएपछि दुईदिन अघि विज्ञप्ति निकालेर कडा कारबाही गर्ने चेतावनी दिएको गृह मन्त्रालयले आइतबार पुनः अर्को विज्ञप्ति जारी गरेको छ । गृहमन्त्रालयले एक विपप्ति जारी गर्दै छिमेकी राष्ट्रको प्रधानमन्त्रीको प्रतिष्ठामा आँच आउने गरी विरोध नगर्न आग्रह गरेको हो ।

Advertisement

महाकाली नदीमा भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीले तुइन काटिदिएपछि नेपाली नागरिक जयसिंह धामी वेपत्ता भएको भन्दै छानविन र दोषिमाथि कारबाहीको माग र्दै विरोध प्रदर्शन भएपछि गृहमन्त्रालयले विप्ति निकालेको हो । नेपाल तथा नेपाली नागरिक माथि भारतीय दमनको विरोध गर्दै भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदिको पुत्ला जलाइएपछि गृहमन्त्रालयले यसप्रकारका क्रियाकलाप नगर्न आग्र भनेको छ ।

गृह मन्त्रालयका सहसचिव फणिन्द्र पोखरेलद्वारा आइतबार जारी गरिएको विप्तिमा लेखिएको छ–‘ विगत केही दिनयता छिमेकी मित्रराष्ट्रका प्रधानमन्त्रीको प्रतिष्ठामा आँच आउने गरी नाराबाजी गर्ने, जुलुस प्रदर्शन गर्ने र पुत्ला दहन गर्ने गतिविधि प्रति गृह मन्त्रालयको गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ ।’ गृहमन्त्रालयले भनेको छ ‘यस्ता उच्छृङ्खल र निन्दनीय गतिविधिप्रति मन्त्रालय गम्भीर आपत्ति प्रकट गर्दछ ।’

महाकाली नदीमा वेपत्ता जयसिंह धामिको बारेमा छानविन गर्न बनेको समितिले समेत भारतीय सीमा सुक्षा बल एसएसबीको उपस्थितीमै तुइन काटिएको कुरालाई प्रतिवेदनमा उल्लेख गरी सरकारलाई बुझाएको छ । छानविन प्रतिवेदन प्राप्त गरिसकेको सरकारले दोषिउपर छानविन तथा कारबाहीका लागि पहल नगरेको भन्दै विरोध हुन थालेपछि सरकारले विरोधका कार्यक्रम रोक्न विज्ञप्ति निकालेको छ ।

गृहमन्त्रालयले शुक्रबार जारी गरेको विप्तिमा समेत मित्रराष्ट्रहरु विरुद्ध लक्षित हुने गतिविधिलाई नियन्त्रण गर्न र त्यस्ता गतिविधिमा संलग्न भई कानून हातमा लिनेलाई कारवाही गरिने व्यहोरा जानकारी गराइएको थियो ।

‘विकास आयोजना कार्यान्वयनमा असुरक्षा महसुस हुने तथा मित्रराष्ट्रहरूको सम्बन्धमा नै आँच आउने कुनै पनि गतिबिधि नगर्न नगराउन मन्त्रालय अनुरोध गर्दछ । त्यस्ता अभिव्यक्ति र गतिबिधिको मन्त्रालयले सूक्ष्म रूपमा निगरानी राख्ने, विश्लेषण गर्ने र त्यस्ता गतिबिधि गर्ने उपर प्रचलित कानुन बमोजिम कडा कारबाही समेत गरिने व्यहोरा सबैमा जानकारी गराइन्छ ।’ सरकारले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

सरकारले विज्ञप्ति निकाल्नु अघि एमसीसीको बारेमा चौतर्फी बिरोध हुनुका साथै सञ्चार माध्यमहरुमा समेत यस विषयमा कुरा उठाइएको थियो । सोही विषयलाई लिएर गृहमन्त्रालयले धम्किपूर्ण रुपमा विज्ञप्ति निकालेको भन्दै चासो व्यक्त गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

वन मन्त्री यादव र चुरे संरक्षण विकास समितिका पदाधिकारीबीचको विवाद उत्कर्षमा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम : श्रमिकको ज्याला बढ्यो, बीमा अनिवार्य विद्यालय शिक्षा सुधार्न साढे नौ खर्बको योजना ७ निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा, ३ वर्षसम्म कुनै काम गर्न नपाउने स्थानीय तह निर्वाचन: बैशाख १४ वा २२ मा गर्न आयोगको प्रस्ताव स्थानीय निर्वाचनको मिति तय गर्न सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्दै किन पाएनन् उपल्लो डोल्पाका सर्बसाधारणले कोभिड-१९ विरुद्धकाे खोप ? मौलाकालिका यात्रा केबलकारमा सरर, डेढ अर्ब लागतमा बन्दै बुर्का लगाउने छात्रालाई कक्षा कोठा प्रवेशमा रोक रुपन्देही क्रिकेट संघको अध्यक्षमा व्यवसायी थापा, क्रिकेटर गौचन पराजित फेरि बढ्यो पेट्रोल, डिजेल र मट्टीतेलको मूल्य बुटवलको प्रगतिनगरमा ढिस्कोले पुरिएर २ जनाको मृत्यु, ३ घाइते वडाध्यक्षमाथि कालोमोसो दलियो मास्क नलगाई हिँड्नेलाई एक सय जरिवाना तिराइयो एउटै वडाबाट चार करोडको सुन्तला विक्री भैरहवामा खाना खुवाउन “द ग्राण्ड किचन” दुर्गममा कोरोना संक्रमण बढ्दै, तयारी शून्य रुपन्देहीको सैनामैनाकी १७ वर्षिया विनिसाद्वारा आत्महत्या पशुपतिनाथ मन्दिरमा भक्तजनलाई रोक लगाइएकोमा विरोध कर्णाली प्रदेशमा सत्ता गठबन्धन विवाद : तीन महिनादेखि पाँच मन्त्रालय रिक्त