१ आश्विन २०७८, शुक्रबार

Sep 17, 2021

बुटवल । एमसीसी विरुद्ध नाराबाजी भएपछि दुईदिन अघि विज्ञप्ति निकालेर कडा कारबाही गर्ने चेतावनी दिएको गृह मन्त्रालयले आइतबार पुनः अर्को विज्ञप्ति जारी गरेको छ । गृहमन्त्रालयले एक विपप्ति जारी गर्दै छिमेकी राष्ट्रको प्रधानमन्त्रीको प्रतिष्ठामा आँच आउने गरी विरोध नगर्न आग्रह गरेको हो ।

महाकाली नदीमा भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीले तुइन काटिदिएपछि नेपाली नागरिक जयसिंह धामी वेपत्ता भएको भन्दै छानविन र दोषिमाथि कारबाहीको माग र्दै विरोध प्रदर्शन भएपछि गृहमन्त्रालयले विप्ति निकालेको हो । नेपाल तथा नेपाली नागरिक माथि भारतीय दमनको विरोध गर्दै भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदिको पुत्ला जलाइएपछि गृहमन्त्रालयले यसप्रकारका क्रियाकलाप नगर्न आग्र भनेको छ ।

गृह मन्त्रालयका सहसचिव फणिन्द्र पोखरेलद्वारा आइतबार जारी गरिएको विप्तिमा लेखिएको छ–‘ विगत केही दिनयता छिमेकी मित्रराष्ट्रका प्रधानमन्त्रीको प्रतिष्ठामा आँच आउने गरी नाराबाजी गर्ने, जुलुस प्रदर्शन गर्ने र पुत्ला दहन गर्ने गतिविधि प्रति गृह मन्त्रालयको गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ ।’ गृहमन्त्रालयले भनेको छ ‘यस्ता उच्छृङ्खल र निन्दनीय गतिविधिप्रति मन्त्रालय गम्भीर आपत्ति प्रकट गर्दछ ।’

महाकाली नदीमा वेपत्ता जयसिंह धामिको बारेमा छानविन गर्न बनेको समितिले समेत भारतीय सीमा सुक्षा बल एसएसबीको उपस्थितीमै तुइन काटिएको कुरालाई प्रतिवेदनमा उल्लेख गरी सरकारलाई बुझाएको छ । छानविन प्रतिवेदन प्राप्त गरिसकेको सरकारले दोषिउपर छानविन तथा कारबाहीका लागि पहल नगरेको भन्दै विरोध हुन थालेपछि सरकारले विरोधका कार्यक्रम रोक्न विज्ञप्ति निकालेको छ ।

गृहमन्त्रालयले शुक्रबार जारी गरेको विप्तिमा समेत मित्रराष्ट्रहरु विरुद्ध लक्षित हुने गतिविधिलाई नियन्त्रण गर्न र त्यस्ता गतिविधिमा संलग्न भई कानून हातमा लिनेलाई कारवाही गरिने व्यहोरा जानकारी गराइएको थियो ।

‘विकास आयोजना कार्यान्वयनमा असुरक्षा महसुस हुने तथा मित्रराष्ट्रहरूको सम्बन्धमा नै आँच आउने कुनै पनि गतिबिधि नगर्न नगराउन मन्त्रालय अनुरोध गर्दछ । त्यस्ता अभिव्यक्ति र गतिबिधिको मन्त्रालयले सूक्ष्म रूपमा निगरानी राख्ने, विश्लेषण गर्ने र त्यस्ता गतिबिधि गर्ने उपर प्रचलित कानुन बमोजिम कडा कारबाही समेत गरिने व्यहोरा सबैमा जानकारी गराइन्छ ।’ सरकारले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

सरकारले विज्ञप्ति निकाल्नु अघि एमसीसीको बारेमा चौतर्फी बिरोध हुनुका साथै सञ्चार माध्यमहरुमा समेत यस विषयमा कुरा उठाइएको थियो । सोही विषयलाई लिएर गृहमन्त्रालयले धम्किपूर्ण रुपमा विज्ञप्ति निकालेको भन्दै चासो व्यक्त गरिएको छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

शान्तिका नाममा लुट, कार्यकर्ता पोस्न ५० करोड खर्च मन्त्रिपरिषद् विस्तारकाे विषय एक हप्ता भित्र टुङ्गाे लाग्छ: नेपाल खोलामा ट्रक खस्यो, चालकको मृत्यु बजेट होलिडे : सरकारको गैरजिम्मेवारीले उत्पन्न वित्तीय संकट कुन देशले बालबालिकाहरूलाई खोप दिँदैछन् ? १२ लाख लगानीमा राजकुमारकाे कबाव उद्योग म्याग्दीका हिमालमा आरोही आउन थाले ‘अनअराइभल भिसा’ दिने व्यवस्था तत्काल मिलाउन माग आजदेखि पाथीभरा दर्शन खुला सुनवलमा मोटरसाईकल दुर्घटना, एक जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिममा ‘बूढी पोल्ने’ पर्व मनाइँदै नेपाललाई रातो सूचीबाट हटाउन बेलायत सरकारसँग माग हुम्लामा लोडसेडिङले कक्षा १२ को वार्षिक परीक्षा आधा घन्टा ढिलो सञ्चालन दुई बालकको खातामा करोडौं भारु जम्मा भएपछि… विप्लव नेतृत्वको नेकपाको केन्द्रीय कमिटी बैठक बन्दीपुरमा चीनबाट थप ४४ लाख खोप आज आउँदै, निगमको वाइडबडी विमान बेइजिङमा सदनको गतिरोध अन्त्य गर्न प्रधानमन्त्रीले थाले संवाद, बालकोट पठाए प्रतिनिधि रातभरको वर्षाले कस्ता छन् लुम्बिनीका सडक ? विश्वकप लिग-२: नेपालले आज अमेरिकाको सामना गर्दै ७५० स्थानीय तहमा पुगे बैंक