११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

बुटवल । सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेसको आसन्न १४ औं महाधिवेशनअन्तर्गत भोलिदेखि वडा अधिवेशन प्रारम्भ हुँदैछ । कांग्रेसको केन्द्रीय निर्वाचन समितिले हालसम्म क्रियाशील सदस्यता नामावली प्रकाशित भइसकेका ५६ जिल्लाका वडाहरुमा भोलिदेखि अधिवेशन हुन लागेको जनाएको छ । समितिले सम्बन्धित जिल्लामा जिल्ला निर्वाचन अधिकृतलाई समेत खटाईसकेको छ ।

Advertisement

यसैबीच नेपाली कांग्रेस रुपन्देही भोलि हुने वडा अधिवेशनको तयारी जुटेको छ । कांग्रेस रुपन्देहीका सचिव रामकृष्ण खाँणले जिल्लाका १५५ वटा वडामा हुने अधिवेशनको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको जानकारी दिए । केन्द्रले पठाएका जिल्ला मुख्य निर्वाचन अधिकृत भेषराज घिमिरे आवश्यक सामग्रीसहित बुधबार नै रुपन्देही आईसकेका छन् ।

खाँणले वडा अधिवेशनका लागि आवश्यक प्रशिक्षण र सहजीकरण गरी सबै वडामा निर्वाचन अधिकृत खटाईसकेको बताए । उनले सर्वसम्मत नेतृत्व चयनको लागी अधिकतम प्रर्यत्न गर्ने र वडा तहमा खटिने निर्वाचनकर्मीहरु सहयोग गर्न आग्रह गरेका छन् । साथै, अधिवेशन एउटा पर्व रहेको भन्दै सबैलाइ सक्रिय रुपमा सहभागी हुन समेत आग्रह गरे ।

अधिकांश वडामा सर्वसम्मत अधिवेशन हुने र केही वडामा निर्वाचनबाट अधिवेशन टुंगिने अनुमान गरिएको उनले बताए । रुपन्देहीमा पुराना नवीकरण भएका ११ हजार र नयाँ थप भएका ११ हजार गरि करिब २२ हजार क्रियाशील सदस्य रहेका छन् ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी