५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

बुटवल । आफ्ना सांसद खरिद–बिक्री हुने वा अपहरण हुने आशंकामा २ दिनदेखि कपिलबस्तु र रुपन्देहीका रिसोर्टमा राखेको लुम्बिनीको विपक्षी गठबन्धनले आज उनीहरुलाई प्रदेश सभामा उपस्थित गराउँदै छ । ४१ सांसदसहित आफ्नो बहुमत देखाएर लुम्बिनी प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध तेस्रो पटक अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेको प्रतिपक्ष गठबन्धनले आजको प्रदेश सभाको विशेष अधिवेशनबाट मुख्यमन्त्री पोखरेललाई वर्खास्त गर्नेमा विश्वस्त छ ।

Advertisement

यससँगै आजै गठबन्धनको तर्फबाट नेकपा माओवादी संसदीय दलका तथा पूर्व कानून मन्त्री कुलप्रसाद केसीको नेतृत्वमा नयाँ सरकार गठन हुने दावी गरेको छ । प्रदेशसभामा विपक्षी गठबन्धनसँग सरकार सञ्चालनका लागि आवश्यक पर्ने बहुमत रहेकाले गठबन्धनका तर्फबाट आज नै कुलप्रसाद केसी मुख्यमन्त्री बन्ने दाबी रहेको छ । विपक्षी गठबन्धनमा रहेको ४१ सांसद नै प्रदेशसभामा आइसेको र आज नै लुम्बिनी प्रदेशले नयाँ मुख्यमन्त्री पाउने नेपाली कांग्रेसका सांसद फकुरुद्धिन खानले बताए । ‘आज यो प्रदेशले नयाँ मुख्यमन्त्री पाउँछ ।’ ग्लोबल आवाजसँग कुराकानी गर्दै सांसद खानले भने‘ सबै विपक्षी गठबन्धनका सांसद प्रदेशसभामा आइसकनु भएको छ । ’

विपक्षी गठबन्धनले आफ्ना सांसदलाई सत्तापक्षले विभिन्न प्रलोभनमा पार्ने डरले २ दिन अघिदेखि नै रिर्सोटमा राखेका थिए । विपक्षी गठबन्धनका ३४ सांसदले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल विरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरी विशेष अधिवेशनका लागि समाबेदन दिएका थिए । सोही अनुसार लुम्बिनी प्रदेशका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरेचनले प्रदेशसभाको विशेष अधिवेशन आज दिउँसो १ बजेका लागि आह्वान गरेका छन् ।

प्रदेशसभाको बैठकमा विपक्षीले दर्ता गरको अविश्वासको प्रस्ताव टेवल हुने सम्भावना रहेको छ । यता नेकपा एमाले भने प्रदेश प्रमुखले बोलाएको अधिवेशन असैंबधानिक भन्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दयार गरेका छन् । अदालतले मंगलबार लुम्बिनी प्रदेशको विशेष अधिवेशन रोक्न माग गर्दै दायर गरिएको रिट हेर्न नभ्याइनेमा राखिदिएको थियोे भने बुधबार न्यायाधीश डा. आनन्दमोहन भट्टराईको इजलासमा रिटको पेशी तोकिएको छ । बुधबार सो रिट आठौं नम्बरमा राखिएको छ ।

यस्तै नेकपा एमाले लुम्बिनी प्रदेश संसदीय दलको बैठकले अविश्वासको प्रस्ताव सामना गर्ने वा राजीनामा दिने निर्णय गर्ने अधिकार मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई दिएको छ । बुधबार विहान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको सरकारी निवासमा बसेको बैठकले निर्णय गर्ने सबै अधिकार मुख्यमन्त्री पोखरलाई दिने निर्णय गरेको एमाले सांसद बैजनाध चौधरीले बताए ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परिक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो विकास आयोजनाको प्राविधिक परीक्षणमा कर्मचारी र बजेटको अभाव चीनले आक्रमण गरे ताइवानको रक्षा गछौंः अमेरिका बाढीपहिरो पीडितका लागि तत्कालीन र दीर्घकालीन योजना बनाएर अघि बढ्छौँः प्रधानमन्त्री देउवा मकालु बेसक्याम्प घुम्न गएका एक युवकको मृत्यु, तीन दिनपछि सार्वजनिक प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री आचार्य विश्वासकाे मत लिँदै एमाले अधिवेशन : ओलीले एकसाथ ७५३ वटै पालिकालाई सम्बोधन गर्ने श्रीमान विदेशबाट फर्केको अर्कोदिन श्रीमतीको मृत्यु ‘केजिएफ २’मा यशसँग नोराको रोमान्स