७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

बुटवल । आफ्ना सांसद खरिद–बिक्री हुने वा अपहरण हुने आशंकामा २ दिनदेखि कपिलबस्तु र रुपन्देहीका रिसोर्टमा राखेको लुम्बिनीको विपक्षी गठबन्धनले आज उनीहरुलाई प्रदेश सभामा उपस्थित गराउँदै छ । ४१ सांसदसहित आफ्नो बहुमत देखाएर लुम्बिनी प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध तेस्रो पटक अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेको प्रतिपक्ष गठबन्धनले आजको प्रदेश सभाको विशेष अधिवेशनबाट मुख्यमन्त्री पोखरेललाई वर्खास्त गर्नेमा विश्वस्त छ ।

Advertisement

यससँगै आजै गठबन्धनको तर्फबाट नेकपा माओवादी संसदीय दलका तथा पूर्व कानून मन्त्री कुलप्रसाद केसीको नेतृत्वमा नयाँ सरकार गठन हुने दावी गरेको छ । प्रदेशसभामा विपक्षी गठबन्धनसँग सरकार सञ्चालनका लागि आवश्यक पर्ने बहुमत रहेकाले गठबन्धनका तर्फबाट आज नै कुलप्रसाद केसी मुख्यमन्त्री बन्ने दाबी रहेको छ । विपक्षी गठबन्धनमा रहेको ४१ सांसद नै प्रदेशसभामा आइसेको र आज नै लुम्बिनी प्रदेशले नयाँ मुख्यमन्त्री पाउने नेपाली कांग्रेसका सांसद फकुरुद्धिन खानले बताए । ‘आज यो प्रदेशले नयाँ मुख्यमन्त्री पाउँछ ।’ ग्लोबल आवाजसँग कुराकानी गर्दै सांसद खानले भने‘ सबै विपक्षी गठबन्धनका सांसद प्रदेशसभामा आइसकनु भएको छ । ’

विपक्षी गठबन्धनले आफ्ना सांसदलाई सत्तापक्षले विभिन्न प्रलोभनमा पार्ने डरले २ दिन अघिदेखि नै रिर्सोटमा राखेका थिए । विपक्षी गठबन्धनका ३४ सांसदले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल विरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरी विशेष अधिवेशनका लागि समाबेदन दिएका थिए । सोही अनुसार लुम्बिनी प्रदेशका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरेचनले प्रदेशसभाको विशेष अधिवेशन आज दिउँसो १ बजेका लागि आह्वान गरेका छन् ।

प्रदेशसभाको बैठकमा विपक्षीले दर्ता गरको अविश्वासको प्रस्ताव टेवल हुने सम्भावना रहेको छ । यता नेकपा एमाले भने प्रदेश प्रमुखले बोलाएको अधिवेशन असैंबधानिक भन्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दयार गरेका छन् । अदालतले मंगलबार लुम्बिनी प्रदेशको विशेष अधिवेशन रोक्न माग गर्दै दायर गरिएको रिट हेर्न नभ्याइनेमा राखिदिएको थियोे भने बुधबार न्यायाधीश डा. आनन्दमोहन भट्टराईको इजलासमा रिटको पेशी तोकिएको छ । बुधबार सो रिट आठौं नम्बरमा राखिएको छ ।

यस्तै नेकपा एमाले लुम्बिनी प्रदेश संसदीय दलको बैठकले अविश्वासको प्रस्ताव सामना गर्ने वा राजीनामा दिने निर्णय गर्ने अधिकार मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई दिएको छ । बुधबार विहान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको सरकारी निवासमा बसेको बैठकले निर्णय गर्ने सबै अधिकार मुख्यमन्त्री पोखरलाई दिने निर्णय गरेको एमाले सांसद बैजनाध चौधरीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुर दुर्घटना अपडेट : मृतक संख्या चार पुग्यो भरतपुरमा रेनुले लिइन् ६६६६ मतान्तरको अग्रता मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ