१५ चैत्र २०७९, बुधबार

Mar 29, 2023

पश्चिम . नवलपरासीमा एकजना व्यक्तिले सावा कठ्ठा खेतमा लगाइएको केराबाली काटेर नष्ट गरिदिएका छन् । केरा लगाइएको खेत आफनो जग्गा रहेको भन्दै सवा कठ्ठामा तयार रहेको ११५ बोट केरा काटेर नष्ट गरिदिएका छन् । यो घटना पश्चिम नवलपरासीको सुस्ता गाउँपालिका ५ रतनगंजको हो ।

Advertisement

रतनगंजबासी सेराज मोमिनले ४ कठ्ठामा लगाएको केरा मध्ये डेढ कठ्ठा खेत बिस्मिल्लाह मिँयाको भागमा परेकाले बिस्मिल्लाह मिँयाले पुर्व रिसईबि राखेर उक्त क्षेत्रफलको केरा काटेर नष्ट गरिदिएका छन् । सेराज र बिस्मिल्लाह दुबै पट्टिदार हुन् । केरा काटिएको क्षेत्रफलको विषयमा ति दुबै जनामा लामो समयदेखि विवाद चल्दै आएको थियो ।

केरा नष्ट भएको जग्गा सेराजको जोतभोगमा रहेपनि एक महिना अगाडी मात्र नापी हुँदा ४ कठ्ठा मध्ये डेढ कठ्ठा क्षेत्रफल बिस्मिल्लाहको भागको रहेको नापीले पुष्टि भयो । नापी हुँदाको बखत बिस्मिल्लाहको भागमा परेको जग्गामा सेराजले लगाएको केरा बोट ठुलो भईसकेकाले उक्त बाली सेराजले काटेपछि मात्र बिस्मिल्लाहले सो जग्गा जोतभोग गर्ने भनि दुबै पक्षबिच सामाजिक सम्झौता समेत भएको थियो । तर बिस्मिल्लाहले गत बैशाख ३१ गतेराती नै रिसईबि राखेर आफनो परिवार सहित उक्त क्षेत्रफलमा फल्न तयार रहेको ११५ बोट केरा काटेर ढालिदिए । केराबाली किन काटनु भयो भन्ने प्रश्नमा मेरो जग्गामा परेकाले मैले काटेको बिस्मिल्लाह मिँयाले दम्भ देखाउदै भने ।

काटिएको केराबाली करिब १ लाख रुपैयाको क्षति भएको र उक्त क्षतिपुर्ति भराउन पिडित सेराजले प्रहरी चौकी रामनगरमा निवेदन समेत दिएको जानकारी दिएका छन । यता प्रहरीले यस विषयमा थप अनुसन्धान भैरहेको र दुबै पक्षबिच छलफलको माध्यमबाट हल निकाल्ने प्रयास भैरहेको जनाएको छ । यसरी केराबाली नष्ट गरिएपछि केरा उत्पादक संघ नवलरासीको पनि ध्यानाकर्षण भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कोदालोले हानेर परिवारबाटै एक पुरुषको हत्या मन्त्रालय बाँडफाडको गर्न सत्तारुढ दलको बैठक बस्दै जितगढीलाई सुन्दर बनाउने नाममा ऐतिहासिकता नै मेटिने डर (फोटो फिचर) निरिह उपभोक्ता, निर्लज्ज बजार र निकम्मा नियामक श्रवणदृष्टि विहिन अपाङ्गाता बारे सञ्चारकमीलार्ई अभिमुखीकरण चैत्र १७ गते राइड टु रानिमहल सिजन टु, तयारी अन्तिम चरणमा पर्यटन प्रवर्द्धनमा हाम्रो जोड मिटरव्याजलाई अपराध घोषणा गरेर कानूनमा सजायको व्यवस्था गर्ने सरकारको निर्णय सत्ता गठबन्धनका शीर्ष नेताहरूको बैठक सुरू मोटरसाइकल दुर्घटना : श्रीमान–श्रीमतीको मृत्यु, छोरी घाइते सरकारमा सहभागी हुनेको नामावली पेस गर्न एकीकृत समाजवादीको कार्यदललाई निर्देशन नगरप्रमुख माथि माेबिल छ्याप्ने एकजना प्रहरी नियन्त्रणमा, दुईजना फरार ‘धोके बाज हौ तिमी’ गीत प्रधानमन्त्री प्रचण्डकै लागि गाएजस्तो भयो : योगेश भट्टराई धरौटी बुझाएर छुटे प्रधानमन्त्रीविरुद्ध नाराबाजी गर्दा जेल परेका युवकहरू विराटनगरमा पहिचानवादी र प्रहरीबीच झडप, अश्रुग्यास प्रहार ‘लालपुर्जा लिँदा लाग्ने शुल्क धेरै भयो, घटाउनुको विकल्प छैन्’ मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु लागुऔषधसहित १० जना पक्राउ लटरम्म फूलेको आँपमा फड्के किराको प्रकोप बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ