२१ मंसिर २०७८, मंगलवार

Dec 7, 2021

भैरहवा । लुम्बिनी प्रदेश सरकारको विपक्षमा रहेको संयुक्त गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई आफूहरुले खारेज गरेको घोषणा गरेका छन् । प्रदेश प्रमुखले बुहमत माथी दमन गरि अल्पमतमा रहेका पोखरेललाई नियुक्त गरेको भन्दै उनीहरुले खारेजीको घोषणा गरेका हुन् ।

Advertisement

नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र, जनता समाजवादी पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले संयुक्त प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै मूख्यमन्त्री पोखरेललाई खारेज गरेको घोषणा गरेका छन् । बहुमतको गठबन्धनको तर्फबाट सपथ ग्रहण रोक्न निवेदन दर्ता भई जाँचबुझ गर्न माग गरेको अवस्थामा प्रहरी दमन गरि अल्पमतलाई मूख्यमन्त्री नियुक्त गरेको उनिहरुको आरोप छ ।

यस्तै प्रदेश प्रमुखले प्रदेश सभा सदस्यहरुको विशेषाधिकार हनन् गरि संसदीय प्रकृया पूरा नै नगरि विशेष अधिवेशन आव्हान गरेकै दिन अन्त्य गरिएकोमा रोष ब्यक्त गरेका छन् । प्रदेश प्रमुखको यो कदम असंवैधानिक, पदीय मर्यादा विपरीत र गैर जिम्मेवार रहेको भन्दै ती दलहरुले प्रदेश प्रमुखलाई बर्खास्त गर्न समेत माग गरेका छन् ।

नेपाली कांग्रेसका दल नेता बिरेन्द्र कनौडिया, नेकपा माओवादी केन्द्रका दल नेता कुल प्रसाद केसी, जसपाका दल नेता सहसराम चौधरी र राजमोकी तारा जिसीद्वारा जारी प्रेस विज्ञप्तीमा मूख्यमन्त्रीमाथी अपराधिक आरोप लगाएको छ । मूख्यमन्त्रीले प्रदेश सभा सदस्य विमला कुमारी वलीको किर्ते दस्तखत गरि संसदीय दलको निर्णय गरेको आरोप लगाएको छ ।

डिआईजीलाई कारबाहीको माग

प्रदेश प्रहरी प्रमुख रविन्द्र धानुकले प्रदेश प्रमुखकै कार्यालयमा महिला प्रदेश सभा सदस्यहरुको संवेदिनशिल अङ्गहरुमा हातपात गरेको आरोप लगाउदै उनलाई कार्यवाहीको माग गरेको छ । कार्यवाही नगरे गठबन्धनले आफै कार्वाहीको लागी कानूनी प्रक्रियामा जाने जानकारी समेत गराएको छ ।

गठबन्धनले बुटवलमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै बैशाख ६ गते मूख्यमन्त्री शंकर पोखरेल बिरुद्ध दर्ता भएको अविश्वास प्रस्ताव माथी छलफल गर्न विशेष अधिवेशनको माग गरेको छ । बैशाख १९ गते उक्त प्रस्ताव माथी छलफल गर्न बैठक आव्हान गरिए पनि प्रदेश प्रमुखबाट संसद अधिवेशन अन्त्य गरि राजीनामा दिएका पुरानै मूख्यमन्त्रीलाई नियुक्त गरि शपथ ग्रहण गराउनु असंवैधानिक भएको उनिहरुको दावी छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानन्यायाधीश जबरालाई महाअभियोग लगाउन केपी ओलीलाई बारको ज्ञापनपत्र यसवर्ष ढोरपाटनमा चुके सिकारी बुटवलको दीप बोर्डिङ्ग स्कूलमा ‘दीप स्वाट’ सैनामैनामा कर्मचारी संगठनको नयाँ नेतृत्व रुपन्देहीमा ‘ओमिक्रोन’ भित्रिन नदिन उच्च सतर्कता काँग्रेस केन्द्रिय सदस्यमा लुम्बिनीका ऊर्जा, जलस्रोत मन्त्री रानाको उमेद्वारी झापामा वर्षमा आठ सय बढी हराउँछन्, मान्छे हराउँदा आधा मात्र भेटिन्छन् राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यतालिका : २० पुसमा मनोनयन, ५ दिनपछि अन्तिम नामावली, ६ घण्टा मतदान सभापतिको साझा उम्मेदवार चयन गर्न चाक्सीबारीमा पौडेल-कोइराला समूहको बैठक सुरु इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी ३४ को मृत्यु सीमा नाकामा ओमिक्रोनको त्रास : भारतबाट भित्रिनेहरू विशेष निगरानीमा ओमिक्राेन बिरामीले भरिए अस्पताल मालीमा भएको आतङ्कवादी हमलाको संयुक्त राष्ट्रसंघको सुरक्षा परिषदद्वारा निन्दा राप्रपालाई ज्ञानेन्द्र शाहको भजनमण्डली बनाउन दिन्नँ : कमल थापा तीन जोनका लागि रु पाँच करोड विनियोजन न्यानो घर निर्माणमा आर्थिक अभाव कमल थापालाई पार्टी फुटाउन पाथीभारा देवीको कसम बाधक ! कांग्रेस महाधिवेशन : १३ पदाधिकारीसहित एक सय ३४ जना निर्वाचनबाट चुनिँदै नारायणी नदी तटबन्धनका लागि पाँच अर्ब जुटाइँदै, भरतपुर महानगरको सक्रियता मकवानपुरमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाएकी महिलाको मृत्यु