१७ असार २०७९, शुक्रबार

Jul 1, 2022

बैशाख ९,
हुम्ला । सदरमुकाम सिमकोटबाट तीन दिन पैदल लाग्ने दुर्गमका विद्यालयमा इन्टरनेट सेवा संचालनमा आएको छ । कर्णाली प्रदेशका जिल्लाहरुका इन्टरनेट सेवा संचालनको जिम्मा पाएको वल्र्ड लिंक कम्युनिकेशन प्रालिले सेवा संचालनको कार्य सम्पन्न गरेपछि विद्यालय सहित सार्वजनिक स्थानहरुमा इन्टरनेट सेवा संचालनमा आएको हो ।

गाउँपालिकामा रहेका चार वटा माविहरु धर्मोदय, मदानादेव, जनप्रकाश र चन्द्र प्रकाशमा एक साथ इन्टरनेट सेवा जडान गरिएको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत बिष्णु बहादुर शाहीले बताउनु भयो । हालसम्म टेलिफोन सेवा संचालनमा नआएका यी दुर्गमका विद्यालयहरुमा वल्र्ड लिंकले आफ्नो सेवा संचालनमा ल्याए पछि इन्टरनेट सेवामा विद्यालयको पहुँच पुगेको हो । इन्टरनेट सेवा संचालनमा आए पछि विद्यालयलाई धेरै कुरा हेर्न र डाउनलोड गर्न सहज भएको विद्यालयले जनाएका छन् । त्यो संगै प्रालिले गाउँपालिकाको कार्यालय, पाँच वटा वडा कार्यालय र दुई वटा स्वास्थ्य चौकीमा पनि एक साथ इन्टरनेट सेवा संचालनमा आएको जनाएको छ । यी सबै स्थानमा संचालनमा आएको नेट सेवा दुई वर्षसम्मका लागि निशुल्क हुनेछ । पालिकाका कार्यालयमा इन्टरनेट संचालनमा आए पछि काम गर्न सहज भएको अधिकृत शाहीले बताउनु भयो ।

यस अघि मासिक चालिस हजार शुल्क तिरेर नेपाल टेलिकमको टिभि लिंकले ढिलो गरी काम गर्ने गर्दा कार्यालयलाई काम गर्न हैरानी हुने गरेको तर अब त्यो समस्या हटेको उहाँले बताउनु भयो । गाउँपालिकामा भएका सबै साबवजनिक स्थानहरुमा इन्टरनेट जडान भएपछि सर्वसाधारणलाई पनि सहज भएको छ । उक्त प्रालिले यस अघि सिमकोट र अदानचुली गाउँपालिकामा इन्टरनेट सेवा संचालनमा ल्याई सकेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकारविरुद्ध राप्रपाको मसाल जुलुस [तस्बिरहरू] नेप्सेमा सामान्य अंकले गिरावट कानुनको परिपालना गराउन कानुनी शिक्षाको भूमिका अहम् : राष्ट्रपति भण्डारी टिकटक बनाउने क्रममा मोटरसाइकलले ठक्कर दिँदा एक बालिका घाइते महिला हिंसा नियन्त्रणका लागि विधि र प्रविधिको व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग बुटवलमै छ मुलुकको ठूलो जर्मन प्रविधिको विद्युत उद्योग रविको पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता चट्याङ लागेर एक युवकको मृत्यु, दुई जना घाइते भारतमा संक्रमण बढ्दा पनि छैन् सीमानाकामा कडाई रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी दर्ता गर्ने निर्णय भएको छैन : आयोग पाल्पामा टिपर दुर्घटना, १ जना घाइते भुवन केसीलाई बोर्ड अध्यक्ष बन्न उमेर र शैक्षिक योग्यता बाधक बाढीले प्रभावित बारा निजगढको जनजीवन सामान्य बन्दै ‘दूरसञ्चार पूर्वाधारमा दोहोरो लगानीले उपभोक्तालाई आर्थिक बोझ’ नबिल बैंकमा सीईओको कार्यभार ढुंगानाले सम्हाले पाँच वर्षकी नाबालिकालाई जबर्जस्ती करणी गर्ने किशोर पक्राउ पोखरा महानगरले तोक्यो खुर्सानीदेखि धानसम्मको बिक्री मूल्य नेपालले भारतलाई बेच्यो एक महिनामै १ अर्ब ७२ करोड रुपैयाँको विद्युत् भैरहवा स्थित भिम अस्पतालका कर्मचारीद्वारा आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा सुनको भाउ घट्यो