१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

बैशाख ९,
हुम्ला । सदरमुकाम सिमकोटबाट तीन दिन पैदल लाग्ने दुर्गमका विद्यालयमा इन्टरनेट सेवा संचालनमा आएको छ । कर्णाली प्रदेशका जिल्लाहरुका इन्टरनेट सेवा संचालनको जिम्मा पाएको वल्र्ड लिंक कम्युनिकेशन प्रालिले सेवा संचालनको कार्य सम्पन्न गरेपछि विद्यालय सहित सार्वजनिक स्थानहरुमा इन्टरनेट सेवा संचालनमा आएको हो ।

गाउँपालिकामा रहेका चार वटा माविहरु धर्मोदय, मदानादेव, जनप्रकाश र चन्द्र प्रकाशमा एक साथ इन्टरनेट सेवा जडान गरिएको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत बिष्णु बहादुर शाहीले बताउनु भयो । हालसम्म टेलिफोन सेवा संचालनमा नआएका यी दुर्गमका विद्यालयहरुमा वल्र्ड लिंकले आफ्नो सेवा संचालनमा ल्याए पछि इन्टरनेट सेवामा विद्यालयको पहुँच पुगेको हो । इन्टरनेट सेवा संचालनमा आए पछि विद्यालयलाई धेरै कुरा हेर्न र डाउनलोड गर्न सहज भएको विद्यालयले जनाएका छन् । त्यो संगै प्रालिले गाउँपालिकाको कार्यालय, पाँच वटा वडा कार्यालय र दुई वटा स्वास्थ्य चौकीमा पनि एक साथ इन्टरनेट सेवा संचालनमा आएको जनाएको छ । यी सबै स्थानमा संचालनमा आएको नेट सेवा दुई वर्षसम्मका लागि निशुल्क हुनेछ । पालिकाका कार्यालयमा इन्टरनेट संचालनमा आए पछि काम गर्न सहज भएको अधिकृत शाहीले बताउनु भयो ।

यस अघि मासिक चालिस हजार शुल्क तिरेर नेपाल टेलिकमको टिभि लिंकले ढिलो गरी काम गर्ने गर्दा कार्यालयलाई काम गर्न हैरानी हुने गरेको तर अब त्यो समस्या हटेको उहाँले बताउनु भयो । गाउँपालिकामा भएका सबै साबवजनिक स्थानहरुमा इन्टरनेट जडान भएपछि सर्वसाधारणलाई पनि सहज भएको छ । उक्त प्रालिले यस अघि सिमकोट र अदानचुली गाउँपालिकामा इन्टरनेट सेवा संचालनमा ल्याई सकेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यस्तो रहनेछ आजको मौसम सर्वोच्चको फैसलाले रविको रफ्तारमा रोक एसईई परीक्षा चैत १७ गतेदेखि (तालिकासहित) रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी