१५ चैत्र २०७९, बुधबार

Mar 29, 2023

काठमाडौ । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म १ करोड ९ लाख २ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ५ लाख २४ हजार ३६ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार ६१ लाख ४० हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१३ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ ।पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिलमा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ५ हजार १ सय ५५ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख ८ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । संक्रमितको संख्या एकैदिन अहिलेसम्मकै धेरै हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -६८७
ब्राजिल -१२७७
रसिया -१४७
बेलायत -८९
स्पेन -५
इटली -३०
पेरु -१८५
भारत -३७७
फ्रान्स -१४
इरान -१४८
चिली -१६७
टर्की -१७
जर्मनी -३
पाकिस्तान -७८
मेक्सिको -७४१
साउदी अरेबिया -५४
बंगलादेश -३८
क्यानडा -२७
स्विडेन -१२
कुबेत- १
बेलारुस -७
इक्वेडर -६३
बेल्जियम -७
इराक -११०
दक्षिण अफ्रिका -९५
कोलम्बिया-१७१
कतार- ३
यूएई- १
पोर्चुगल -८
ओमान- ३
युक्रेन -१२
इजिप्ट-८६
इन्डोनेसिया -५३
पोल्याण्ड- १५
पानामा -२२
फिलिपिन्स -४
अफगानिस्तान -३३
अर्जेन्टिना -३४
डेमोसियन रिपब्लिक -११
रोमानिया- २०
बहराइन -२
नाइजेरिया -१३
इजरायल -२
होन्डुरस -४५
बोलिभिया -७८
अर्मेनिया -६
अल्जेरिया -८
नेपाल -१
मोरक्को -१
चेक्भिया -४
डिआरसी -१
उज्वेकिस्तान -१
माल्दोभ- ११
अजरबैजान -८
ग्वाटेमाला -४४
जापान -१
सर्बिया- ६
सेनेगल-५
नर्थ मेसोडोनिया -१५
भेनेजुयला -३
किर्गिस्तान -४
हाइटी -२
केन्या -३
एल साल्भाडोर -९
बोस्निया -१
कोस्टारिका- १
प्यालेस्टाइन -१
हंगेरी- १
अल्वानिया- ४
क्रोएसिया -२
मडागास्कर -२
माल्दिभ्स -१
माली -१
लेबनान- १
यमन -७
नाइजर -१
लिब्या -१
अंगोला -२
गुयना -१
(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

निजी क्लिनिकमा सरकारी चिकित्सकले नाम प्रयोग गर्न नपाउने, मन्त्रालयले जारी गर्यो निर्देशन ह्वाट्सएप लगायत अनलाइनबाट ठगी गर्ने चिनिया नागरिकसहित १९ जनालाई पक्राउ गरी सार्वजनिक रुपन्देहीको तिलोत्तमाबाट मोटरसाइकल चोरी गर्ने २ युवा पक्राउ युट्युब र टिकटकसँग टेलिभिजन डराउने हैन : ओली सत्तागठबन्धनमा मिल्यो भागबन्डा, काँग्रेसलाई ८ मन्त्रालय बुटवल १५ मा ३१ जना किसानलाई मकैको बीउ वितरण ६१ वर्षीया महिलामाथि बलात्कार आरोपमा रुपन्देहीका १८ वर्षीय युवासहित २ जना पक्राउ सलह जस्तै अर्थतन्त्रमा अलक्षिन पस्यो : एमाले अध्यक्ष ओली बालुवाटारमा सत्ता गठबन्धनको बैठक जारी रिब्दिकोटको कान्ताश्रममा चैते दशैमा सरायनाच एकीकृत समाजवादीले स्विकृत गर्‍यो न्यौपाने र जंगलीको राजिनामा प्रचण्ड सरकारमा एकीकृत समाजवादीवाट प्रकाश ज्वालाले नेतृत्व गर्ने ऋण लिँदा लिने शुल्कका बारेमा राम्रोसँग बुझाैं: केन्द्रीय बैंक चैत्रभित्रै स्ववियू निर्वाचन गराउने सहमतिपछि खुल्यो क्याम्पसको ताला पशुपति मन्दिर परिसरमा पलास्टिक लैजान निषेध टाइगर बनाम पठानमा शाहरुख र सलमानको द्वन्द्व अभिनेत्री शोभितासँग डेटमा नागा साइकलबाट लडेर एकजनाको मृत्यु नेपालको संघीय प्रणाली विश्वकै निम्ति उदाहरण बन्न सक्छ : प्रधानमन्त्री मिटरब्याजी पीडितको न्यायका लागि रुलिङको माग