२३ मंसिर २०८०, शनिबार

Dec 9, 2023

गुल्मी । सोमबार दिउँसो गुल्मीको रेसुङ्गा नगरपालिका–३ भाडगाउँमा पहिरोले पुरिएर ज्यान गुमाएका मजदुरको शव परिवारलाई बुझाइएको छ । स्थानीय शेरबहादुर बेलबासेको घर निर्माण गर्ने क्रममा पहिरोले पुरेर प्युठान गौमुखे–३ रजवारका १७ वर्षीय डोरबहादुर घर्तीको मृत्यु भएको थियो ।

उनको शव मंगलबार साँझ गुल्मी अस्पतालमा पोष्टमार्टम गराई गुल्मी प्रहरीले परिवारजनलाई बुझाएको हो । निर्मााणाधिन घरको हात्तिपाईले ढलानको काम गरिरहेका घर्तीलाई घरमाथिबाट खसेको पहिरोले पुरेको थियो । उनको घटना स्थलमै ज्यान गएको जिल्ला प्रहरी प्रमुख एसपी नविनकिशोर प्रधानले जानकारी दिए ।

तीन दिनदेखि काम गरेका टेकबहादुरका परिवार र एक जना घाईते मजदुरको उपचारका लागि समेत गरी बेलबासे परिवारले १ लाख २० हजार रुपैयाँ क्षतिपूर्ति दिने गरी सहमती भएको हो । नेपाल निर्माण मजदुर हकहित संरक्षण समिति गुल्मीका अध्यक्ष अशोक राईले संगठनमा अबद्धहरुलाई १० हजारसम्म किरिया खर्च उपलब्ध गराउने व्यवस्था रहेको बताए । ‘ठूला ठेकेदार बाहेक अन्यले मृत्यु हुँदा विमा वा क्षतिपूर्ति दिने गरेको थाह पाएका छैनौं ।’–उनले भने ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपाल स्वयंसेवी रक्तदाता समाज तिलोत्तमाद्वारा रक्तदान गुल्मीमा पत्रकार आचारसंहिता कार्यन्वयनको अवस्था बारे छलफल मोदी फेरी पनि विश्वको लोकप्रिय नेतामा नम्बर १ मा, अमेरिकी राष्ट्रपतिलाइ ३७% मात्रै मत एभरेष्ट अन्तर विद्यालय वादविवादको उपाधि कालिका मानवज्ञानकी करिनालाई तिनाउमा सहकारी समन्वय समिति गठन नेपालगञ्जमा भ्रष्टाचार विरुद्ध ‘वाकाथन’ गुल्मीमा परिवारबाट अपहेलित ८४ वर्षीया वृद्धा : घर पस्न नपाएपछि सार्वजनिक ठाउँमा श्रीमानको काजक्रिया नेपालको वर्तमान आर्थिक अवस्था जुम्लामा जाडोले जनजीवन प्रभावित मिशन चौरासीको मार्गचित्र तिलोत्तमाको नमस्ते एकेडेमीबाट श्रीलङ्कामा सम्पन्न कराँते प्रतियोगिताका पदक विजेतालाई सम्मान गौतम बुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पूर्णसञ्चालनको माग गर्दै आन्दोलन सुरुः प्रदेशका गृहमन्त्रीको साथ  उत्तमको अर्धशतकमा पाकिस्तानलाई १५३ रनको लक्ष्य फराकिलो बन्दै बुटवल मिलनचोकदेखि सुख्खानगर जाने बाटो रेमिट्यान्स ३० प्रतिशतले बढ्यो जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ १४ किलो सुन प्रकरण : छानबिनका लागि ६ सदस्यीय समिति गठन जसपाको ३ दिने लुम्बिनी प्रदेशस्तरीय प्रशिक्षण सकियो मौद्रिक नीतिको पहिलो त्रैमासिक समीक्षा : बैंक दर र नीतिगत दर घट्यो [पूर्णपाठ] नेपालले पाकिस्तानविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै