ताजा अपडेट »

बुटवल–पाल्पा सडक अवरुद्ध, दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका परिवारद्धारा विरोध प्रदर्शन

मंगलबार, २६ बैशाख २०८०, १७ : ४४
10 Shares

बुटवल । सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तरगत बुटवल–पाल्पा सडक मँगलबार दिउसो साढे ३ बजेदेखि बन्द भएको छ । सोमबार तिनाउ–३ झुम्सामा सडक दुर्घटनामा परी ज्यान गुमाएका ३२ वर्षीय जीवन पन्तका आफन्तले सडक विभिन्न माग राख्दै सडक बन्द गराएका हुन् ।

प्रहरी चौकी दोभानका अनुसार दिउसोदेखि अवरुद्ध हुँदा उक्त सडक हुँदै गुड्ने सवारी तथा यात्रुहरु बीच बाटोमै अलपत्र परेका छन् । मृतकका आफन्तहरुले दुर्घटनामा संलग्न व्यक्तिलाई पक्राउ गर्नका लागि प्रहरीले तदारुकता नदेखाएको भन्दै विरोध जनाएका छन् । मँगलबार बुटवलबाट पाल्पातर्फ जाँदै गरेको लु १ क २६१४ नम्बरको टिपरले विपरित दिशाबाट आउँदै गरेको लु ४४ प ५८०५ नम्बरको मोटरसाइकललाई ठक्कर दिदा चालक ३२ वर्षीय पन्तको मृत्यु भएको थियो । घटनापछि दुर्घटना संलग्न टिपरका धनी सम्पर्कमा नआएको भन्दै पीडितहरुले विरोध जनाएका हुन् । टिपर र चालक भने प्रहरी नियन्त्रणमै रहेका छन् ।

गुल्मीको छत्रकोट गाउँपालिका–३, हर्दिनेटाका पन्तले चलाएको मोटरसाइकललाई ठक्कर दिएपछि घाइते भएका थिए । प्रहरी चौकी दोभान र स्थानीय बासिन्दाले तत्काल लुम्बिनी प्रदेश अस्पताल रुपन्देहीमा पठाएकामा उपचारका क्रममा मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । मृतकका परिवारलाई उचित क्षतिपूर्तिको व्यवस्था गर्नुपर्ने, दोषिलाई तत्काल पक्राउ गरी कानूनी कारबाही गर्नुपर्ने लगायतका माग राखेर सडक अवरुद्ध गरिएको हो ।

प्रहरी चौकी दोभानले आन्दोलनरत पक्षसँग सहमति नजिक पुगिसकेको र दोषि पनि पक्राउ परिसकेका कारण छिट्टै सडक सूचारु हुने ग्लोबल आवाजलाई बताए । टिपर धनीले मँगलबार दिउसो २ बजे पीडित पक्षसँग भेट्ने र छलफल गर्ने आश्वासन दिए पनि सम्पर्कमा नआएपछि आन्दोलन गर्नु परेको पीडित पक्षका प्रतिनिधि मिल खड्काले जानकारी दिए । मृतकको शव अहिले पनि लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमै पोष्टमार्टम नगरी राखिएको छ । सहमतिपछि मात्रै शव पोष्टमार्टम र अन्तिम दाहसंस्कार गर्ने पीडित पक्षेको अडान रहेको छ ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।