८ आश्विन २०८०, सोमबार

Sep 25, 2023

बुटवल । शान्ति र संवृद्धिका लागि खेलकूद भन्ने मूल नारासहित बुद्ध जन्मस्थलमा  लुम्बिनी पीस हाफ् म्याराथन प्रतियोगिता सुरु भएको  छ। अन्तराष्ट्रिय खेलकूद दिवसको अवसरमा मदन भण्डारी स्पोर्ट्स एकेडेमीले  प्रतियोगिता आयोजना गरेको हो । 

Advertisement

प्रतियोगितामा देश भरका २ हजार  ५ सय ५० महिलापुरुष  खेलाडी  मैदानमा उत्रिएका छन्  । पूर्व  प्रधानमन्त्री तथा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओदीले लुम्बिनी शान्ती दीपमा बालेको दीप ओलम्पिक  कोच चन्द्र बहादुर  घले बिमला राना र मोहन  घलेलाइ दिएर  प्रतियोगिता  सुरु गरेका  हुन् ।  उनी एकेडेमीका  संरक्षक  पनि  हुन । मायादेवी  मन्दिर अगाडिबाट सुरु म्याराथनमा खेलाडीले  लुम्बिनी वरपर २ फन्को मारेर  २१ किलोमिटरको दूरी पूरा  गर्ने छन् ।

प्रतियोगितामा महिलापुरुष  दुबैलाई  छुट्टाछुट्टै पुरस्कृत  गरिने  छ । प्रतियोगितामा  प्रथम हुने पुरुष खेलाडीलाई १ लाख ५० हजार, दोस्रोलाई ७५ र तेस्रोलाई ५० हजार रुपैयाँ नगद पुरस्कार दिइने छ । महिला  प्रथम  हुनेले १ लाख  ५१ हजार  नगद पाउने छन् ।

दुबै विधामा दशौंसम्मका लागि नगद पुरस्कार राशीसँगै प्रमाणपत्र तथा मेडल प्रदान गरिने छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोल्पामा बस दुर्घटना, तीन जना घाइते डेंगु संक्रमणबाट थप एकको निधन  चाँंगुको शिक्षाको विकासका लागि जेल जानुपरे सबैभन्दा पहिला म जान्छु : मेयर जीवन खत्री युवती बलात्कार आरोपमा बालक पक्राउ एसियाली खेलकुद : महिला क्रिकेटको उपाधि भारतलाई ड्रोनबाट ब्यानर उडाएर एमाले बागमती प्रदेश अधिवेशन सुरु सुशासन समृद्धि र भ्रष्टाचार कोरिया नेपाल बहुप्राविधिक शिक्षालय बुटवल-१२ तामनगरमा वेल्डिङ व्यवसाय तालीम सुरू विदेशमा नेपालीमा आत्महत्या र डिप्रेसनको डर लाग्दो समस्या बालुवा उत्खनन गर्ने १० ट्याक्टर प्रहरी नियन्त्रणमा पर्सामा ३२ किलो चरेससहित एक जना पक्राउ लागूऔषधसहित पाँचजना पक्राउ लम्पी स्किन भ्याक्सिनमा कालोबजारी, ८० रुपैयाँको खोप १७२ मा बेच्दै लोटस भेट अभियन्ताहरू बोलाउँदा आएनन्, उहाँहरूको नेतासँग वार्ता गर्नुपर्ने हो ?: बालेन नेपाल र चीनबीच १३ बुँदे समझदारीमा हस्ताक्षर प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से सूचक बढ्यो प्रधानमन्त्री प्रचण्डद्वारा चीनको राष्ट्रिय स्मारकमा पुष्पगुच्छा अर्पण अप्पर लोहोरे खोला हाइड्रोपावरको आईपीओ सूचीकृत, कारोबार सुरु विदेशबाट आएको रकम शाइन बैकको मोबाइल बैंकिङ्ग एपबाटै बुझ्न सकिने सुनचाँदीको मूल्य स्थिर