२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बुटवल । तिलोत्तमा–२ योगीकुटीस्थित शंकरनगर खानेपानी उपभोक्ता तथा सरसफई संस्थाको उपाध्यक्षमा केशवप्रसाद शर्मा तिवारी निर्वाचित भएका छन् ।

Advertisement

शनिबार सम्पन्न भएको उपनिर्वाचनमा विष्णु भण्डारीलाई २२ मत अन्तरले पराजित गर्दै तिवारी उपाध्यक्षमा निर्वाचित भएका हुन् । खानेपानी संस्थाका १०१ जना मतादातामध्ये ९७ मत खसेकोमा तिवारीले ५९ मत प्राप्त गरेका छन् भने भण्डारीले ३७ मत पाएका छन् । एक मत बदर भएको थियो ।

तिलोत्तमा नगरपालिकामा नेपाली कांग्रेस, नेकपा एमाले, नेकपा माओवादी र राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी बीचको सहमतिअनुसार संस्थाको अधिवेशनमा उपाध्यक्ष पद कांग्रेसको भागमा परेको थियो । स्थानीय निर्वाचनमा संस्थाका उपाध्यक्ष डिलबहादुर भट्टराईले पदबाट राजीनामा दिई तिलोत्तमा–२ को अध्यक्षमा निर्वाचित भएपछि उपाध्यक्ष पद रिक्त भएको थियो ।

रिक्त उपाध्यक्ष पद नेपाली काँग्रेसको भागमा परेको भन्दै नेपाली काँग्रेस तिलोत्तमा नगर समितिले उक्त पदमा पार्टीको आधिकारिक उम्मेदवार विष्णु भण्डारीलाई अगाडि सारेको थियो । पार्टीले गरेको सिफारिस र निर्णय प्रक्रिया प्रति असहमति जनाउदै काँग्रेसकै तर्फबाट संस्थामा सल्लाहाकार रहेका तिवारीले पदबाट राजीनामा दिई सोही पदमा उम्मेदवारी दर्ता गराएपछि उपाध्यक्ष चयनका लागि निर्वाचन भएको हो ।

नेपाली काँग्रेसले सिफारिस गरेका आधिकारिक उम्मेदवार भण्डारीको पक्षमा सहमति जुटाउन र निर्वाचन प्रक्रियामा नजान अन्तिम समयसम्म प्रयास गरेपनि प्रयास सफल हुन नसकेपछि भएको उप निर्वाचनमा आधिकारिक उम्मेदवार भण्डारीलाई पराजित गरी तिवारी उपाध्यक्षमा निर्वाचित भएका हुन् ।

उप निर्वाचनका लागि संस्थाका सल्लाहकारहरु हरिप्रसाद तिवारी संयोक तथा कमलप्रसाद पौडेल र बेलप्रसाद शर्मा सदस्य रहेको निर्वाचन समिति गठन गरिएको थियो । नव निर्वाचित उपाध्यक्ष तिवारीलाई शनिबार नै निर्वाचन संयोजक तिवारीले पद तथा गोपनियतताको सपथ ग्रहण र संस्थाका अध्यक्ष झबिन्द्र भण्डारीले पदवहाली गराएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा एमबीबीएस अध्ययन गर्ने विदेशी विद्यार्थीको संख्या ६ गुणाले बढ्यो बुबाले जंगलमा छोडेकी १५ महिनाकी बच्चीको गयो ज्यान भारतीय पर्यटकमा कोरोना, नेपाल प्रवेश गर्न रोक नहरको बाध भत्किँदा दर्जनौँ घर डुबानमा, सयौं बिघा धानबाली नष्ट अपमानजनक शब्द राखी बनाइएका नागरिकता सच्याउन गृहमन्त्रालयको निर्देशन उपमेयरले ढुवानी नगर्दा चामल अभाव चौराहा-गोलपार्क सडकः भदौ मसान्तसम्म पिच गर्ने प्रतिबद्धता सरकारी मूल्याङ्कनमा कति छ दरबारमार्ग र न्यूरोडको जग्गाको भाऊ ? पार्टी बैठक सानेपामा मात्र गर्ने निर्णयबाट पछि हट्यो कांग्रेस, फेरि बालुवाटारमा बस्न थाले बैठक राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि…