७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

मंसिर १५,
ग्लोबल आवाज
तिनाउ । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिका वडा नम्बर १ आरखोङ्डीमा बाख्रा पालन सम्बन्धि एक दिन अभिमूखिकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो । तिनाउ गाउँपालिका पशु सेवा शाखाको आयोजनामा भएको कार्यक्रममा बोल्दै गाउँपालिका अध्यक्ष ओमबहादुर घर्तिमगरले गाउँपालिका क्षेत्र बाख्रा पालनका लागि उत्तम स्थान रहेको बताउँदै व्यवसायीक रुपमा लाग्न आग्रह गरे ।

भारतबाट हुने मासुको आयातालाई घटाउनका लागि गाउँपालिकाभित्र गरिने बाख्रा पालनले केहीहदसम्म भएपनि सहयोग गर्ने बताउँदै गाउँपालिकाले बाख्रा पालनमा जोड दिएको बताए । बाख्राको मलबाट कृषि उत्पादन वृद्धि गर्नका लागि समेत उत्तम हुनेहुँदा दोहोरो फाइदा लिन सकिने उनले बताए । वडा नम्बर १ का अध्यक्ष रोमबहादुर लम्तरीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा समाजसेवी चक्रव्यूह थापा, गाउँपालिका जनजाति समन्वय समितिका अध्यक्ष रेवन्त छहरी, स्थानीय एमान सिं चिदी लगायतले बोलेका थिए ।

कार्यक्रममा ३५ जना बाख्रा पालक कृषकहरुको सहभागीता रहेको थियो । पशु चिकित्सकहरु हरि सुवेदी र मिनबहादुर लम्तरीले सहजीकरण गरेका थिए । उन्नत जातका बाख्राहरु, आहारा र खोर व्यवस्थापन, प्रजनन् प्रक्रिया, रोग र परजीवीहरु लगायतका विषयमा सजहजीकरण गरिएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले