२० जेष्ठ २०८०, शनिबार

Jun 3, 2023

मंसिर १५,
ग्लोबल आवाज

Advertisement

बुटवल । सैनामैना नगरपालिका मेयर चित्र बहादुर कार्कीले प्रचलित कानूनहरु समयमै नबन्दा अपेक्षाकृत विकास निर्माण हुन नसकेको बताएका छन् । पुराना कानून खारेज नहुदाँसम्म विकासले गती लिन नसक्ने भन्दै मेयर कार्कीले सुशासन एवम् विकासको अनुभुती हुने कानुन निर्माण गरि कार्यान्वयनको दिशामा अघि बढ्नुपर्नेमा जोड दिए ।

अवको विकास बैज्ञानिकरुपले दिर्घकालसम्मका लागी गर्नुपर्ने बताउँदै उनले कार्याशालामा प्रस्तुत भएका खाकाहरुलाई नगरपालिकाले अबलम्बन गर्ने बताए । सैनामैनामा सडक सुधार कार्ययोजना सम्बन्धी आजदेखि सुरु भएको कार्याशाला गोष्ठि बोल्दै उनले सो कुरा बताएका हुन् ।
बार्षिक ठेक्का प्रणाली समयमै नहुदा सडकहरु जिर्णहुँदै गएको नेपाल सरकारका पुर्व सचिव तथा वरिष्ठ इन्जिनीयर पुर्ण कडेरियाले बताए । गोष्टिको सहजीकरण गर्दै उनले आयोजनाहरु वहुवर्षीय हुनुपर्ने बताए ।

कार्यक्रममा सैनामैना नगरपालिका वडा न.१ देखि ११ सम्मका जनप्रतिनिधीको सहभागिता रहेको थियो । रुपन्देहीका ६ वटा स्थानीय तहका १५ जना इन्जिनीयर बिच कार्यक्रममा छलफल भएको छ । सडकको दिगो विकासका लागी सडकको अवस्था, सडक सम्पति व्यवस्थापन, सडकको जिवन चक्र प्रणाली, सडकमा इन्जिनीयरको भुमिका लगायतका विषयमा छलफल हुने भएको हो ।

यस्तै २ दिन सम्म चल्ने गोष्टिमा भोलि सैनामैनाका विभिन्न मार्गहरुको अवस्थालाई अवलोकन गर्ने तयारी रहेको नगरका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत कृष्ण प्रसाद भण्डारीले जानकारी दिए । सैनामैना नगरपालिकाको आयोजना तथा बेलायति सस्था एफिक डेफ्टको सैनामैना नगरपालिकाको आयोजना तथा बेलायति सस्था एफिक डेफ्टको प्राविधीक सहयोगमा कार्यक्रम भएको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बिश्वका केन्द्रिय बैंक बिच सुन किन्ने प्रतिस्पर्धा सुरु, १७६ प्रतिशतले बढ्यो खरिद सार्वजनिक जग्गाका घरटहरा हटाएर १५ सैयाको अस्पताल बनाउन सुरु उडिसा रेल दुर्घटनाः राज्य शोकको घोषणा, गोवा-मुम्बई रेल उदघाटन स्थगित यस्तो ६ वटा जीवनशैली, जसले घटाउँछ यौन क्षमता कुन बार कुन रंगको पहिरन लगाउँदा शुभ हुन्छ ? बास्तुबारे जान्नुहोस् !! प्रधानमन्त्री प्रचण्ड आज दिउँसो ४ बजे स्वदेश फर्कने आजको मौसमः अत्याधिक गर्मी हुने भएकाले सतर्कता अपनाउन अनुराेध रेशमको कथा पश्चिम नवलपरासीमा पिकअपको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु, दुई गम्भिर घाईते पाल्पाको दाेभान माध्यमिक विद्यालयमा एक दिवसीय अभिभावक शिक्षा गुल्मीमा सरकारी छात्रवृत्तिमा पढेका चिकित्सकले नै लिन्छन् दोहेरो, त्यहोरो सुविधा एमालेका ६ सचिवले पाए प्रदेश इन्चार्जको जिम्मेवारी, लुम्बिनीमा पद्मा अर्याल तिलाेत्तमाकाे आनन्दवन शंकरनगर खानेपानीले दिएको कम्पाेष्ट बिनकाे प्रयाेग प्रभावकारी भएन बुटवलमा अवैध मलको कारोबार : अनुगमन टोली पुग्दा ‘मुख्य सप्लायर्स’ सुव एग्रोभेटका सञ्चालक टाप भानु माविमा अन्तरक्रिया सम्पन्न नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरणविरुद्ध सर्वाेच्चमा रिट दर्ता, आइतबार पेसी डोटीमा शंकास्पद वस्तु फेला बच्चा जन्माउन नसक्दा महिलाकाे मृत्यु गुल्मीको मुसिकोटमा विपन्न परिवारका छोराछोरी यसरी बन्दै छन् इन्जिनीयर कार्यकर्ता पढाउन थाले माओवादी नेता