७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

मंसिर ७,
ग्लोबल आवाज

Advertisement

बुटवल । रुपन्देहीको तिलोत्तमा स्थित लुम्विनी स्पोटर््स क्लबद्वारा आयोजित ‘पुरुष डबल्स एण्ड भेट्रान खुल्ला ब्याड्मिन्टन्’ प्रतियोगिता शनिबार आजदेखि सुरु भएको छ । प्रतियोगिताको प्रदेश ५ का सामाजिक विकास मन्त्री सुदर्शन बरालले उद्घाटन् गरे । खेलको उद्घाटन गर्दै मन्त्री बरालले खेलकुद आर्थिक गतिविधिको केन्द्र बन्दै गएको धारणा राखे । खेलकुद् क्षेत्रलाई सामाजिक रुपमा हेर्ने दृष्टिकोण बदलिनुमा लुम्बिनी स्पोर्ट्स जस्ता नीजि क्षेत्रको ठूलो भूमिका रहेको उनको भनाई थियो । विकासहुँदै गइरहेको खेल क्षेत्रको दायरालाई फराकिलो बनाउन प्रदेश सरकारले १ सय ९ वटै स्थानिय तहमा खेलकुद् प्रतियोगिता सञ्चालनमा पहुँच तथा बालबालिकामा खेलप्रति रुचि अभिवृद्धिका लागि करिब ४६ करोड खर्च गर्ने लक्ष्यका साथ योजना बनाईएको जानकारी दिए । नीजि क्षेत्रको अगुवाइमा यस्ता ठूला खेलकुद् प्रतियोगिताहरुले खेलाडिको विकास र मनोवल समेत उच्च बनाउन सहयोग पुग्ने भएकाले प्रदेश सरकारको तर्फबाट सकारात्मक सहयोग रहने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

सोही अवसरमा बोल्दै प्रदेश ५ सभा सदस्य रमा अर्यालले खेलाडि राष्ट्रको गहना भएकाले स्थानिय स्तरमा हुने प्रतियोगिताले खेलाडि उत्पादनमा सहयोग पुग्ने विचार व्यक्त गरिन् । खेलकुद्को माध्यमबाट जिम्मेवार नागरिक तयार गर्न सकिने भन्दै खेलकुद क्षेत्रको विकासका लागि आफ्नो तर्फबाट सहयोग गर्न इच्छुक रहेको बताइन् । तिलोत्तमा नगरपालिकाका मेयर बासुदेव घिमिरेले क्लबले आयोजना गरेको प्रतियोगिता भएपनि समग्र तिलोत्तमा नगरको खेल क्षेत्रको सूचकको रुपमा प्रतियोतिा महत्वपूर्ण रहेको बताए । मेयर घिमिरेका अनुसार तिलोत्तमा नगरलाई शिक्षा र खेलकुद्को क्षेत्रमा अगाडि बढाउने योजना अन्तर्गत करिब छ करोडमा सिटी कलेज सञ्चालन र करिब एक करोड पचास लाख लागतमा लुम्विनी स्पोर्ट्स क्लबको निर्माणाधिन कभर्ड हलका लागि सहयोग गर्न प्रदेश सरकारसँग आग्रह गरे । यि दुवै कार्य नगरको शिक्षा र खेलकुद्को महत्वपूर्ण अंश अन्तर्गत राखिएकाले सबैको सहयोग आवश्यक रहेको उनको भनाई थियो । सो अवसरमा क्लबका अध्यक्ष प्रतबहादुर पुन, खेल संयोजक कमल थापा, क्लबका सचिव विष्णु दगामी लगायतले बोलेका थिए ।

दुई दिनसम्म चल्ने ब्याड्मिन्टन् प्रतियोगितामा ८० टिम सहभागी रहेका छन् । उद्घाटन खेलको १२ वर्षीय रेफ्रि लेनिन रानाले गरे । तिलोत्तमा–१४ सुपौलीस्थित आफ्नै खेलमैदानमा सञ्चालन भइरहेको प्रतियोगितमा पुरुष डबलतर्फ प्रथम, द्वित्तिय र तृतिय हुनेले क्रमशः रु.३५ हजार, २५ हजार र १५ हजार नगद सहित ट्रफि, मेडल र प्रमाण–पत्र पाउने छन् । भेट्रानतर्फ विजेता र उपविजेता टिमले क्रमशः रु.१५ हजार र रु. १० हजार नगद पुरस्कार सहित टफ्रि, मेडल र प्रमाण–पत्र प्राप्त गर्नेछन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले