५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

बुटवल । बुटवल उद्योग वाणिज्य संघ, रुपन्देहीले दशैंमा सस्तो बजार सञ्चालन गर्ने भएको छ । संघको सोमबार बसेको कार्यसमिति बैठकले असोजको २१ गते घटस्थापना देखि २५ गते पञ्चमीको दिनसम्म सस्तो बजार सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको हो । संघ सचिवालय बालमन्दिर परिषरमा सञ्चालन गरिने ५ दिनको सस्तो बजारमा नेपाल राष्ट्र बैंकबाट नयाँ नोट सटही, साल्ट ट्रेडिङ्, डिडिसी सहितका स्टलहरु राख्नेगरी दशैं सस्तो बजार सञ्चालन गर्ने निर्णय गरिएको संघका महासचिव बिमलराज भट्टराईले जानकारी गराए ।

Advertisement

संघले प्रत्येक वर्ष दशैंमा सस्तो बजार सञ्चालन गर्दै आएको छ । तर कोरोना महामारीका कारण अंघिल्लो वर्ष दशैं सस्तो बजार हुन सकेको थिएन । यो वर्ष कोरोना महामारीको संक्रमण न्यून भएकाले स्वास्थ्य मापदण्डको पालना गरि सस्तो बजार सञ्चालन गरिने संयोजक कृष्ण श्रेष्ठ (कुलप्रसाद)ले बताए । दशैं बजार सञ्चालनको समन्वय समितिले गर्ने र त्यसमा कार्यसमिति तथा वस्तुगत समितिहरुले सहयोग गर्ने संघले निर्णय गरेको छ ।

संघका अध्यक्ष उज्ज्वलप्रसाद कसजूको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले यहि असोजको १८ गते गर्ने निर्णय भएको संघको ६८ औं वार्षिक साधारण सभा विविध कारणले अर्को निर्णय नगर्दासम्म स्थगित गरिएको छ । त्यस्तै संघको सल्लाहकार सभा यहि असोजको १६ गते गर्ने निर्णय गरिएको छ । त्यस्तै दोस्रो चरणको रुपन्देही नवउद्यमशाला कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने निर्णय गर्दै यहि असोजको १५ गतेदेखि आवेदश आह्वान गर्ने निर्णय गरिएको छ ।

ढुवानी वस्तुगत समिति गठन

बुटवल उद्योग वाणिज्य संघ रुपन्देहीमा ढुवानी वस्तुगत समिति गठन गरिएको छ । आईतबार संघमा भएको सदस्य व्यबसायीहरुको बैठकले रामप्रसाद गैरेको सभापतित्वमा ढुवानी बस्तुगत समिति गठन गरिएको हो । समितिको उपसभापतिमा विकास शर्मा आचार्यलाई चयन गरिएको छ । समितिको सदस्यहरुमा गोविन्द श्रेष्ठ, खिमानन्द खनाल र उज्जवल केसीलाई चयन गरिएको छ । समितिको सल्लाहकारमा लोकराज पोखरेल, कमल घिमिरे, श्यामराज हमाल, जीतबहादुर भाट, रामबहादुर केसी, माधवप्रसाद नेपाललाई चयन गरिएको छ ।

समिति गठन कार्यक्रममा संघका अध्यक्ष उज्ज्वलप्रसाद कसजूले संघका गतिबिधिको बारेमा जानकारी गराउंदै व्यबसायिका समस्या पहिचान गर्न बस्तुगत समितिलाई आग्रह गरे उनले बस्तुगत समितिले पहिचान गरेका समस्या समाधानमा संघले पहल र पैरवी गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

संघका उद्योग उपाध्यक्ष टंकप्रसाद गैरेको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष दिनेशप्रसाद श्रेष्ठ, ढुवानी बस्तुगत समितिका सल्लाहकार लोकराज पोखरेल, नवनिर्वाचित सभापति रामप्रसाद गैरे लगायतले भनाई राखेका थिए ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जिपलाइनमा रमाए पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्ड उज्यालो लुम्बिनी प्रदेश निर्माणमा प्रयासरत : मन्त्री राना एमाले स्थायी कमिटीमा १० बुँदे कार्यदलले सुझाव प्रस्तुत गर्दै मन मोतीपुर घटनामा मारिएकालाई क्षतिपूर्तिको माग आफ्ना र पहुँचवाला सञ्चार गृहलाई मात्रै बजेट वितरण गरेकोप्रति प्रकाशन समाजद्वारा लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई ध्यानाकर्षण किसानको आँशु रोक, पीडामा मल्हम लगाऊ नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परीक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो विकास आयोजनाको प्राविधिक परीक्षणमा कर्मचारी र बजेटको अभाव