११ माघ २०७८, मंगलवार

Jan 25, 2022

परासी । नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत शुक्रबारदेखि सुरु भएको वडा अधिवेशको नतिजा आउने क्रम जारी छ । यसैक्रममा पश्चिम नवलपरासीका सात स्थानिय तहका ७४ वटा वडामा भएको निर्वाचनमा पछिल्लो जानकारी अनुसार ६५ वटा वडाको नतिजा आधिकारीक रुपमा प्राप्त भएको निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले जनाएको छ ।

Advertisement

शुक्रबारदेखि सुरु भएको अधिवेशनमा अझै ९ वटा वडाको नतिजा आउन बाँकी रहेको छ । यी वडा मध्ये केहीको आइतबार साँझसम्म नतिजा आईपुग्ने निर्वाचन अधिकृत बाबुराम पाण्डेले जानकारी दिए।

नतिजा आउन बाँकी वडामा सुनवल नगरपालिकाको वडा नम्बर ३, ७ र १२, रामग्राम नगरपालिकाको वडा नम्बर २, ११, १५ र १६, पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाको वडा नम्बर ५ र सुस्ता गाँउपालिकाको वडा नम्बर ५ को पनि नतिजा आउन बाँकी छ । बाँकी वडा मध्ये केहीमा मतदान भईरहेको छ भने केहीमा मतदान नै सुरु भएको छैन् ।

बर्दघाट, प्रतापपुर र सरावलका सबै वडामा अधिवेशन सम्पन्न भई नतिजा प्राप्त भईसकेको छ । विभिन्न कागजी प्रक्रियाका कारण समय लागेको पाण्डेले बताए । प्राप्त नजिता मध्ये अधिकांश सर्वसम्मतिबाट टुङ्गो लागेको छ भने केहीमा निर्वाचन भएको छ ।

पश्चिम नवलपरासीमा कांग्रेस भित्र देवेन्द्रराज कण्डेल र विक्रम खनाल पक्षको दुई गुट छ । जुन गुट वडामा बढी हाबी भयो उक्त वडामा अर्को पक्ष नजाने गरेका कारण पनि सर्वसम्मत देखिएको हो । क्रियाशित सदस्यता दुवै गुट पक्ष तर्फका लगभग बराबरी भएको अवस्थामा मात्रै मतदान हुने गरेको कांग्रेस नेताहरुले नै बताएका छन् ।

पश्चिम नवलपरासीमा काग्रेसका ९ हजार ८ सय ८२ क्रियाशिल सदस्य छन् । क्रियाशील सदस्यमध्ये बाटै वडा कार्यसमिति र क्षेत्रीय प्रतिनिधिहरु चयन हुन्छन् । वडा अधिवेशनले आफूमध्येबाट सभापति एक, उपसभापति दुई, सचिव दुई र सहसचिव दुईगरी सात पदाधिकारी निर्वाचित गर्ने व्यवस्था छ ।

यसबाहेक मतदाता सङ्ख्याको अनुपातका आधारमा वडा सदस्य र क्षेत्रीय प्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । मुलुकभरका सबै ६ हजार ७ सय ४३ वडामा अधिवेशन सम्पन्न हुँदा ४७ हजार २०१ पदाधिकारी र सदस्य एक लाख २१ हजार ६८१ निर्वाचित हुने छन् । यसबाहेक मनोनित हुनेको सङ्ख्या थप रहेको छ ।

त्यस्तै देशभरका वडाबाट एक लाख १४ हजार ५७५ क्षेत्रीय प्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । कांग्रेसको विधानमा टोल, वडा, गाउँपालिका/नगरपालिका, प्रदेशसभा निर्वाचन क्षेत्र, प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्र, जिल्ला कार्यसमिति, प्रदेश कार्यसमिति र केन्द्रीय कार्यसमिति गरी आठ तहगत पार्टी संरचनाका व्यवस्था गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु खोटाङमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमित सय नाघे