२८ श्रावण २०७९, शनिबार

Aug 13, 2022

परासी । नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत शुक्रबारदेखि सुरु भएको वडा अधिवेशको नतिजा आउने क्रम जारी छ । यसैक्रममा पश्चिम नवलपरासीका सात स्थानिय तहका ७४ वटा वडामा भएको निर्वाचनमा पछिल्लो जानकारी अनुसार ६५ वटा वडाको नतिजा आधिकारीक रुपमा प्राप्त भएको निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले जनाएको छ ।

Advertisement

शुक्रबारदेखि सुरु भएको अधिवेशनमा अझै ९ वटा वडाको नतिजा आउन बाँकी रहेको छ । यी वडा मध्ये केहीको आइतबार साँझसम्म नतिजा आईपुग्ने निर्वाचन अधिकृत बाबुराम पाण्डेले जानकारी दिए।

नतिजा आउन बाँकी वडामा सुनवल नगरपालिकाको वडा नम्बर ३, ७ र १२, रामग्राम नगरपालिकाको वडा नम्बर २, ११, १५ र १६, पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाको वडा नम्बर ५ र सुस्ता गाँउपालिकाको वडा नम्बर ५ को पनि नतिजा आउन बाँकी छ । बाँकी वडा मध्ये केहीमा मतदान भईरहेको छ भने केहीमा मतदान नै सुरु भएको छैन् ।

बर्दघाट, प्रतापपुर र सरावलका सबै वडामा अधिवेशन सम्पन्न भई नतिजा प्राप्त भईसकेको छ । विभिन्न कागजी प्रक्रियाका कारण समय लागेको पाण्डेले बताए । प्राप्त नजिता मध्ये अधिकांश सर्वसम्मतिबाट टुङ्गो लागेको छ भने केहीमा निर्वाचन भएको छ ।

पश्चिम नवलपरासीमा कांग्रेस भित्र देवेन्द्रराज कण्डेल र विक्रम खनाल पक्षको दुई गुट छ । जुन गुट वडामा बढी हाबी भयो उक्त वडामा अर्को पक्ष नजाने गरेका कारण पनि सर्वसम्मत देखिएको हो । क्रियाशित सदस्यता दुवै गुट पक्ष तर्फका लगभग बराबरी भएको अवस्थामा मात्रै मतदान हुने गरेको कांग्रेस नेताहरुले नै बताएका छन् ।

पश्चिम नवलपरासीमा काग्रेसका ९ हजार ८ सय ८२ क्रियाशिल सदस्य छन् । क्रियाशील सदस्यमध्ये बाटै वडा कार्यसमिति र क्षेत्रीय प्रतिनिधिहरु चयन हुन्छन् । वडा अधिवेशनले आफूमध्येबाट सभापति एक, उपसभापति दुई, सचिव दुई र सहसचिव दुईगरी सात पदाधिकारी निर्वाचित गर्ने व्यवस्था छ ।

यसबाहेक मतदाता सङ्ख्याको अनुपातका आधारमा वडा सदस्य र क्षेत्रीय प्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । मुलुकभरका सबै ६ हजार ७ सय ४३ वडामा अधिवेशन सम्पन्न हुँदा ४७ हजार २०१ पदाधिकारी र सदस्य एक लाख २१ हजार ६८१ निर्वाचित हुने छन् । यसबाहेक मनोनित हुनेको सङ्ख्या थप रहेको छ ।

त्यस्तै देशभरका वडाबाट एक लाख १४ हजार ५७५ क्षेत्रीय प्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । कांग्रेसको विधानमा टोल, वडा, गाउँपालिका/नगरपालिका, प्रदेशसभा निर्वाचन क्षेत्र, प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्र, जिल्ला कार्यसमिति, प्रदेश कार्यसमिति र केन्द्रीय कार्यसमिति गरी आठ तहगत पार्टी संरचनाका व्यवस्था गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मणिउजेशद्वारा बुटवलमा नेतृत्व विकास तथा शैक्षिक कार्यक्रम एनआरएनए कार्यालयको बिजुली काटियो गतवर्ष १ सय ४० राष्ट्रसंघीय सहायताकर्मीको हत्या निहारिकाको माग पूरा नगर्ने सरकारमाथि बालेनको प्रश्न – ‘यो अत्ति हो..कानूनी राज्य यस्तो हुँदैन’ थप २६३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि, २ को मृत्यु राप्रपा नेपाल केन्द्रीय समिति बैठक ३० र ३१ साउनमा स्व. बोगटीलाई सम्झिँदै प्रचण्डले भने- पार्टीभित्रका डाक्टर र वैद्यभन्दा राम्रो थिए निहारिकालाई भेट्न शिक्षण अस्पताल पुगे मेयर बालेन रुकुममा प्रहरीको गाडी दुर्घटना : एक सुरक्षाकर्मीको मृत्यु, ५ घाइते निर्माण रोक्न आफ्नै कार्यकर्ताले तोडफोड गरेको दर्बाह पार्कको गृहमन्त्री खाँणद्वारा उद्घाटन पर्यटकको आकर्षणको केन्द्र बन्दै महभिर झरना लेक लागेर बेहोस भएका तीन जनाको सशस्त्र प्रहरीद्वारा उद्धार भदौ ५ भित्र उजुरी दिन मिटरब्याजी पीडितलाई गृहको आग्रह उत्तर कोरियामा अनिवार्य मास्कको प्रावधान हटाइयो नारायण बिपिको तीज गीत ‘निलो फरिया’ गुल्मेली समाज जापनद्वारा गृहजिल्लाका विभिन्न संस्थालाई सहयोग नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका मुख्य प्रशिक्षक प्रभाकर आज आइपुग्ने ३२ आमा साक्षर बन्ने दौडमा काठमाडौंमा गाइजात्रा (फोटो फिचर) मेक्सिकोमा भएका हिंसामा ८ जनाको मृत्यु