११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

परासी । नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत शुक्रबारदेखि सुरु भएको वडा अधिवेशको नतिजा आउने क्रम जारी छ । यसैक्रममा पश्चिम नवलपरासीका सात स्थानिय तहका ७४ वटा वडामा भएको निर्वाचनमा पछिल्लो जानकारी अनुसार ६५ वटा वडाको नतिजा आधिकारीक रुपमा प्राप्त भएको निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले जनाएको छ ।

Advertisement

शुक्रबारदेखि सुरु भएको अधिवेशनमा अझै ९ वटा वडाको नतिजा आउन बाँकी रहेको छ । यी वडा मध्ये केहीको आइतबार साँझसम्म नतिजा आईपुग्ने निर्वाचन अधिकृत बाबुराम पाण्डेले जानकारी दिए।

नतिजा आउन बाँकी वडामा सुनवल नगरपालिकाको वडा नम्बर ३, ७ र १२, रामग्राम नगरपालिकाको वडा नम्बर २, ११, १५ र १६, पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाको वडा नम्बर ५ र सुस्ता गाँउपालिकाको वडा नम्बर ५ को पनि नतिजा आउन बाँकी छ । बाँकी वडा मध्ये केहीमा मतदान भईरहेको छ भने केहीमा मतदान नै सुरु भएको छैन् ।

बर्दघाट, प्रतापपुर र सरावलका सबै वडामा अधिवेशन सम्पन्न भई नतिजा प्राप्त भईसकेको छ । विभिन्न कागजी प्रक्रियाका कारण समय लागेको पाण्डेले बताए । प्राप्त नजिता मध्ये अधिकांश सर्वसम्मतिबाट टुङ्गो लागेको छ भने केहीमा निर्वाचन भएको छ ।

पश्चिम नवलपरासीमा कांग्रेस भित्र देवेन्द्रराज कण्डेल र विक्रम खनाल पक्षको दुई गुट छ । जुन गुट वडामा बढी हाबी भयो उक्त वडामा अर्को पक्ष नजाने गरेका कारण पनि सर्वसम्मत देखिएको हो । क्रियाशित सदस्यता दुवै गुट पक्ष तर्फका लगभग बराबरी भएको अवस्थामा मात्रै मतदान हुने गरेको कांग्रेस नेताहरुले नै बताएका छन् ।

पश्चिम नवलपरासीमा काग्रेसका ९ हजार ८ सय ८२ क्रियाशिल सदस्य छन् । क्रियाशील सदस्यमध्ये बाटै वडा कार्यसमिति र क्षेत्रीय प्रतिनिधिहरु चयन हुन्छन् । वडा अधिवेशनले आफूमध्येबाट सभापति एक, उपसभापति दुई, सचिव दुई र सहसचिव दुईगरी सात पदाधिकारी निर्वाचित गर्ने व्यवस्था छ ।

यसबाहेक मतदाता सङ्ख्याको अनुपातका आधारमा वडा सदस्य र क्षेत्रीय प्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । मुलुकभरका सबै ६ हजार ७ सय ४३ वडामा अधिवेशन सम्पन्न हुँदा ४७ हजार २०१ पदाधिकारी र सदस्य एक लाख २१ हजार ६८१ निर्वाचित हुने छन् । यसबाहेक मनोनित हुनेको सङ्ख्या थप रहेको छ ।

त्यस्तै देशभरका वडाबाट एक लाख १४ हजार ५७५ क्षेत्रीय प्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । कांग्रेसको विधानमा टोल, वडा, गाउँपालिका/नगरपालिका, प्रदेशसभा निर्वाचन क्षेत्र, प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्र, जिल्ला कार्यसमिति, प्रदेश कार्यसमिति र केन्द्रीय कार्यसमिति गरी आठ तहगत पार्टी संरचनाका व्यवस्था गरिएको छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी