१३ असार २०७९, सोमबार

Jun 27, 2022

परासी। जिल्लाको कोभिडको पछिल्लो अवस्था थाहा पाउनको लागि एन्टिजेन परीक्षणको अभियान सुरु गरिएको छ । स्वास्थ्य कार्यालय नवलपरासी पश्चिमले जिल्लाको पछिल्लो अवस्था थाहा पाउनको लागि एटिन्जेन परीक्षणको अभियान सुरुवात गरेको हो । कार्यालयले पहिलो दिन जिल्ला प्रशासन कार्यालय र रामग्राम नगरपालिकामा सेवाग्राहीले सेवा लिन आएका सेवाग्रहीहरुलाई एटिन्जेन परीक्षण गरिएको स्वास्थ्य कार्यालय प्रमुख कृष्णप्रसाद पोखरेलले जानकारी दिए ।

Advertisement

सेवा लिन आएका सेवाग्रहीहरुलाई कोभिड(१९ संक्रमण रहेको छ की छैन भनी एटिन्जेन परीक्षण सुरुवात र जिल्ला कोभिड(१९को संक्रमण कस्तो आम नागरिक फैलावट कति रहेको भन्दै परीक्षण अभियानको सुरुवात गरिएको पोख्रेलले बताए । उनको समुदायस्तरमा कोभिड संक्रमाणको नतिजा दिने हिसाबले परीक्षणको अभियान सुरु गरिएको बताए । यो अभियान एक हप्तासम्म निरन्तर संचालन हुने बताउँदै यस अभियानपरीक्षणको दायर बढाएर जिल्लामा कोभिड अवस्था कस्तो रहेको समुदायस्तरमा कति फैलिएको पत्ता लगाउने उद्देश्यले यो अभियान संचालन गरिएको प्रमुख पोखरेलले जानकारी दिएका छन् ।

उक्त अभियान क्रमशः सुनवल र बर्दघाट नगरपालिका, पाल्हीनन्दन गाउँपालिका, सरावल गाउँपालिका, प्रतापपुर र सुस्तागाउँपालिकामा संचालन हुने पोखरेलले बताए । केन्द्रको सिसीएमसीले जिल्लामा ग्रेडिङ्ग गर्न निर्देशन आएअनुसार यो अभियानले स्कुल खोल्न मिल्ने र हाटबजार खोल्न मिल्न छ की छैन भनेर प्रमाणित हुने भएकोले बताउँदै जिल्लामा स्मार्ट लकडाउन संचालन गर्न यो अभियान सशक्त हुने विश्वास व्यक्त गरेका छन् ।

अभियानको पहिलो दिनमा प्रशासन कार्यालयमा सेवा लिन आएका ४०० जना सेवाग्राही र रामग्राम नगरपालिकामा सेवा लिन आएका ३०० जना गरी ७०० जना सेवाग्रहीहरुलाई एन्टिजेन परीक्षण गरिएको प्रमुख पोखरेलले बताए । ती सबै ७०० जनाको एन्टिजेन परीक्षणको रिर्पोट नेगेटिभ आएको स्वास्थ्य कार्यालय नवलपरासी पश्चिमले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकारले अमेरिकालाई एसपीपीमा संलग्न नहुने पत्र पठाइसक्यो : गृहमन्त्री खाँण गोठमा आगलागी हुँदा १२ पशुचौपाया मरे खोला छ किनार छैन, सरकार छ सरोकार छैन ! नेप्सेमा दोहोरो अंकको गिरावट नेता आउँदा एयरपोर्टमा माला र खादा लिएर लावालस्कर लाग्ने संस्कार छोडौं : एमाले उपाध्यक्ष पौडेल पाल्पाको रिब्दिकोटमा १२ वर्षीया बालिकामाथि करणी गर्ने युवा पक्राउ आगलागी हुँदा निसास्सीएर ६ वटा पशु चौपाया मरे रुपन्देहीमा निर्वाचन क्षेत्र रणनैतिक सडक अन्तरगत झुलनीपुर-अजमा सडक शिलान्यास जापानका ३ करोड ७० लाख मानिसलाई भनियो– बिजुली कम प्रयोग गर्नू निरन्तर वर्षा, समय अघिनै रोपाइँ सुरु सर्वोच्चको आदेश- कैदीबन्दीले भोट हाल्न पाउने व्यवस्था गर्नू काठमाडौँ उपत्यकामा १२ जनामा हैजा देखियो आलिया भट्ट गर्भवती, दिइनु चाँडै बच्चा आउने जानकारी नेकपा एसको पहिलो केन्द्रीय परिषद् बैठक जारी, मन्त्रीबाट हटाइएका नेता गएनन् क्षमताअनुसार काम गर्छु, पदको दुरुपयोग गर्दिन : सहरी विकासमन्त्री चौधरी नवनियुक्त मन्त्रीहरूले लिए पद तथा गोपनीयताको शपथ ११ महिनामा ३४ अर्बभन्दा बढीको तरकारीजन्य वस्तु नेपाल भित्रियो १२ सय लिटर तेलसहित चार जना पक्राउ जिपको ठक्करबाट पैदलयात्रीको मृत्यु देशभरी मनसुनी वायुको प्रभाव थप सक्रिय, यी प्रदेशमा हुनेछ आज भारी वर्षा