५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

काठमाडौं । भारतको सत्तारुढ दल भारतीय जनता पार्टी ९भाजपा० का विदेश विभाग प्रमुख विजय चौथाइवालेले नेपाली कांग्रेसका उपसभापति विमलेन्द्र निधिसँग भेटवार्ता गरेका छन्। आइतबारदेखि नेपाल भ्रमणमा रहेका चौथाइवालेले बुधबार कांग्रेस उपसभापति निधिसँग भेटवार्ता गरेका हुन्।

Advertisement

दुवै नेताबीच करिब एक घण्टा भएको भेटवार्तामा नेपाल–भारतसम्बन्धका विषयमा कुराकानी भएको थियो।भेटमा नेपाल–भारत सम्बन्ध अघि बढाउन नेपाली कांग्रेस र भाजपाबीचको सम्बन्ध अगाडि बढाउनुपर्नेमा निधिले चौथाइवालेको ध्यानाकर्षण गराएका छन्।

भारत सरकारले नेपाल सरकारलाई कोरोना भ्याक्सिन उपलब्ध गराउन गरेको सहमतिअनुसार अझै भ्याक्सिन नआएको भन्दै तत्काल उपलब्ध गराउन चौथाइवालेमार्फत निधिले भारत सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन्।

यसैगरी, संविधानसभामार्फत जारी संघीय लोकतान्त्रिक गणतान्त्रत्मक नेपालको संविधानलाई भारतले नोटेडमात्र भनेको उल्लेख गर्दै उनले भारत सरकार र सत्तारुढ भाजपाका तर्फबाट अब आउने संविधान दिवसको अवसरमा संविधानको पक्षमा स्वागत गर्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए।

उपसभापति निधिले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले जनकपुर भ्रमणका क्रममा सय करोड विकास अनुदान घोषणा गरेकोमा अहिलेसम्म कार्यान्वयनमा नभएकोमा चौथाइवालेको ध्यानाकर्षण गराएका थिए।

यसैगरी उनले जनकपुर–कुर्था रेल्वे सेवा सञ्चालन गराउन दुवै देशका सरकार मिलेर आवश्यक प्रक्रिया अगाडि बढाउँदै दुवै देशका प्रधानमन्त्रीबाट संयुक्त रूपमा उदघाटन गर्नुपर्ने जोड दिए।निधिले उठाएका विषयलाई सकारात्मक रूपमा लिँदै भारत सरकारको तर्फबाट पहल थाल्न आफूले सक्दो पहल गर्ने बताएका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने प्रदेशको नाम मधेस राखेको विरोधमा जनकपुरमा पुत्ला दहन काठमाडौं उपत्यकामा माघ मसान्तसम्म आमसभा, जुलुसमा रोक, सरकार भन्छ- लकडाउन हुन्न एकैदिन १० हजार २५८ जनामा कोरोना संक्रमण