१२ असार २०७९, आईतवार

Jun 26, 2022

काठमाडौं । भारतको सत्तारुढ दल भारतीय जनता पार्टी ९भाजपा० का विदेश विभाग प्रमुख विजय चौथाइवालेले नेपाली कांग्रेसका उपसभापति विमलेन्द्र निधिसँग भेटवार्ता गरेका छन्। आइतबारदेखि नेपाल भ्रमणमा रहेका चौथाइवालेले बुधबार कांग्रेस उपसभापति निधिसँग भेटवार्ता गरेका हुन्।

Advertisement

दुवै नेताबीच करिब एक घण्टा भएको भेटवार्तामा नेपाल–भारतसम्बन्धका विषयमा कुराकानी भएको थियो।भेटमा नेपाल–भारत सम्बन्ध अघि बढाउन नेपाली कांग्रेस र भाजपाबीचको सम्बन्ध अगाडि बढाउनुपर्नेमा निधिले चौथाइवालेको ध्यानाकर्षण गराएका छन्।

भारत सरकारले नेपाल सरकारलाई कोरोना भ्याक्सिन उपलब्ध गराउन गरेको सहमतिअनुसार अझै भ्याक्सिन नआएको भन्दै तत्काल उपलब्ध गराउन चौथाइवालेमार्फत निधिले भारत सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन्।

यसैगरी, संविधानसभामार्फत जारी संघीय लोकतान्त्रिक गणतान्त्रत्मक नेपालको संविधानलाई भारतले नोटेडमात्र भनेको उल्लेख गर्दै उनले भारत सरकार र सत्तारुढ भाजपाका तर्फबाट अब आउने संविधान दिवसको अवसरमा संविधानको पक्षमा स्वागत गर्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए।

उपसभापति निधिले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले जनकपुर भ्रमणका क्रममा सय करोड विकास अनुदान घोषणा गरेकोमा अहिलेसम्म कार्यान्वयनमा नभएकोमा चौथाइवालेको ध्यानाकर्षण गराएका थिए।

यसैगरी उनले जनकपुर–कुर्था रेल्वे सेवा सञ्चालन गराउन दुवै देशका सरकार मिलेर आवश्यक प्रक्रिया अगाडि बढाउँदै दुवै देशका प्रधानमन्त्रीबाट संयुक्त रूपमा उदघाटन गर्नुपर्ने जोड दिए।निधिले उठाएका विषयलाई सकारात्मक रूपमा लिँदै भारत सरकारको तर्फबाट पहल थाल्न आफूले सक्दो पहल गर्ने बताएका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा ४३ प्रतिशत भूमिमा खेती, ५० प्रतिशतमा मात्रै सिंचाई सुविधा विद्यालय गएका छात्र खोलामा मृत फेला धान दिवसको अवसरमा बुधबार सार्वजनिक बिदा दिने २७ किलो गाँजासहित दुई युवक पक्राउ सैनामैनामा ३ दिने अगरबत्ती बनाउने तालिम, आत्मनिर्भरका लागि टेवा पुर्याउने कटुवा पेस्तोलसहित भरतपुरबाट एक युवा पक्राउ प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन, यी हुन् थपिएका मन्त्री शिक्षाको बिकासका लागि सञ्चार सवलीकरणमा सरोकारवालाको जोड विदेशी कम्पनीलाई सुम्पिएको सम्झौता च्यातिनुपर्छः पूर्वसञ्चारमन्त्री बाँस्कोटा वामपन्थी दलहरुबीचको एकताका लागि चीनको सक्रियता, ओली र प्रचण्डसँग कुराकानी पश्चिमाञ्चल यातयात समितिका लोकराज महासंघको वरिष्ठ उपाध्यक्ष र लुम्बिनी संयोजकमा पाण्डे समृद्धिका लागि स्थानीय तहका जिम्मेवारी व्यापार संघद्वारा बुटवल मण्डपको नाम परिर्वतन गर्ने प्रस्ताव फिर्ता गर्न आग्रह कांग्रेस रुपन्देहीले जनप्रतिनिधिलाई प्रशिक्षण तथा बधाई दिने तिलोत्तमामा डुवान हुन नदिन पूर्व तयारी निजगढ विमानस्थल निर्माणमा विशेष प्रस्ताव पास गर्न रौतहटका स्थानीय तहका प्रमुखहरूसँगआग्रह रुपन्देहीको पूँजीगत खर्च २६‍.०५ प्रतिशत मात्र गणकपुरक संख्या नपुगेपछि संसद बैठक स्थगित विभिन्न स्थानमा तीन जना मृत अवस्थामा फेला नेप्से परिसूचक ९४ अंकले बढ्याे