४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशको सत्ताको बागडोरको विषय चरम उत्कर्षमा पुगेको छ । सत्तारुढको अन्तिम प्रयास जारी भइरहँदा विपक्षीको निर्णायक तयारी पनि अन्तिम अवस्थामा आएको छ । बुधबार बस्ने प्रदेश सभा बैठकले सत्तारुढ दलको निरन्तरता वा विपक्षी गठबन्धको सरकारमा एक हुँदैछ । सकेसम्म वैठक छल्ने वा वैठक भए बहुमत देखाएर सत्ता टिकाउने पहलमा सत्तारुढ नेकपा एमालेका तर्फबाट मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको जोड छ ।

त्यसैगरी माओवादी, नेपाली कांग्रेस,जसपा लगाएतको गठबन्धन भने पोखरेल नेतृत्वका सरकार ढलाएर माओवादीका कुलप्रसाद केसीको नेतृत्वमा सरकार बनाउन जोड-तोडले लागेको छ । यसै सन्दर्भमा प्रदेश प्रमुखले आह्वान गरेको बुधबारको बैठकका लागि माओवादी सांसदहरु रिसोर्ट नै बुक गरेर एकिकृत भएका छन् । उनीहरु सोमबारदेखि कपिलस्तुको राजापनाी स्थित एक रिसोर्टमा बस्दै आएका छन् । त्यहाँबाट चिया गफ भन्दै महिला सांसदहरुले तस्वीर सार्वजनिक पनि गरेका छन् ।

अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता भएसंगै सांसदहरु अपहरणमा परेका घटना आईरहँदा नेकपा माओवादी केन्द्रका र बुटवल पश्चिमका विपक्षी गठबन्धनका सांसद जम्मा भएका हुन्। भोलि बुधबार हुने बैठकमा अविश्वासको प्रस्तावमाथि छलफल हुने भएकाले आगामी रणनीति बनाउन उनीहरु जम्मा भएका छन्। दामा शर्माले सामाजिक सञ्जालमा महिला सांसदहरु बसेको तस्बीर सार्वजनिक गरेकी हुन् । तस्बीरमा दामा शर्मा, बिमला वलीखत्री, गिता थापा लगायत रहेका छन्। दामा शर्माले भने आफूहरु रिसाेर्टमै नभएकाे तर,आस-पासमै रहेकाे प्रतिक्रिया दिइन् । उनले फोटोकाे बारेमा चिया गफमा बिहान बसेकाे बेला तस्वीर खिचेकाे तर ढिलाे पाेष्टाएकाे बताइन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

२२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न लुम्बिनीको घोराही उपमहानगरमा एमालेको अग्रता कायमै, ४०११ को मतान्तर रुपन्देहीका ६ वटै नगर उपप्रमुखमा एमाले उम्मेदवार अगाडि रुपन्देहीमा यु-१४ क्रिकेट लिग सुरु : उद्घाटनमा भैरहवा र सैनामैना विजयी बुटवल–६ मा नेपाली कांग्रेसको प्यानल विजयी विजय जुलुसमा सहभागी गाडी पल्टियो