१३ चैत्र २०७९, सोमबार

Mar 27, 2023

बुटवल । लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल विरुद्ध विपक्षी गठबन्धनले दर्ता गराएको अविश्वासको प्रस्तावबाट बच्नको लागि अब १ दिन मात्रै बाँकी छ । बिभिन्न चरणबाट आफूलाई बहुमत सिद्व बनाउन पोखरेलले बिभिन्न पहलहरू गरिरहेका छन्। पोखरेलको मुख्यमन्त्री पद रहिराख्न आज सर्वोच्चको आदेश नै अन्तिम निणर्य हो । 

यदि सर्वोच्चको निणर्यले एमालेले पेश गरेको रिटलाई स्वीकृति गरि संसद् रोकेमा मुख्यमन्त्रीलाई बहुमत व्यवस्थापन गर्न सहज हुने छ । लुम्बिनी प्रदेश सभाको विशेष अधिवेशन विरुद्ध सत्तापक्ष नेकपा एमालेले सोमबार सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेको थियो। यता मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल स्पष्ट अल्पमतमा रहेका छन्। ८० सदस्यीय लुम्बिनी प्रदेशसभामा शंकर पोखरेलको पक्षमा नेकपा एमाले ३८ जना छन् । जसमा पनि माधव नेपाल पक्षमा २ जना छन् । 

विपक्षी गठबन्धनका ४ दलहरू माओवादी केन्द्रसँग सभामुख सहित १९, नेपाली कांग्रेससँग १९, जनता समाजवादी पार्टी जसपासँग ४ र राष्ट्रिय जनमोर्चासँग १ सांसद गरी ४२ सांसद छन्। यता जसपाले पार्टीको निणर्य नमानेको भन्दै कारबाही गरेका ३ सांसदले पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्चमा दिएको रिटमा अन्तरिम आदेश नदिएसँगै मुख्यमन्त्री अल्पमतमा रहेका हुन ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देही कञ्चनमा जारी १८ महापुराण तथा ज्ञान महायज्ञमा भक्तजनहरुको उल्लेखनीय सहभागिता जतिसुकै गठबन्धन होस एमाले बाघको डमरु हो, सिनो खाने स्यालको बच्चा होइन : ओली सुरक्षित, अनुशासित र मर्यादित रुपमा गन्तव्यमा पुराउने ४० सवारी चालकलाई बुटवलमा सम्मान अर्जै गुल्मी-रुपन्देही सम्पर्क समाजद्वारा बुटवलमा रक्तदान सेयर बजारमा १७.७० अंकले बढ्यो गृहमन्त्रीबारे प्रधानमन्त्रीले निर्णय गर्ने हो, मैले होइन : उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ ट्वीटरको मूल्य आधा घट्याे नेपाल वायुसेवा निगमलाई प्राधिकरणले सोध्यो स्पष्टीकरण आरक्ष सहकारीबाट बचत फिर्ता पाएनन् बचतकर्ताले दुर्गेश थापासहित तीन जनाविरुद्ध प्रहरीमा उजुरी सन्दीप लामिछानेविरुद्ध मुद्दाको सुनुवाइ स्थगित बर्दिबासबाट हिँडेर १२ औँ दिनमा मातातीर्थ आइपुगे मिटरब्याज पीडितहरु (फोटो फिचर) एआईजी बढुवा सिफारिसमा सन्दीप भण्डारीको नाम पहिलो नम्बरमा मुटुरोगको समस्या भयावह बन्दैछ : डा उपाध्याय मेयर बालेन शाहविरुद्ध प्रदर्शन अझै पक्राउ परेनन् लक्ष्मी महतो कोइरी प्रचण्ड-देउवा-नेपाल वार्ताः भोलि गठबन्धनको बैठक बसेर मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिने सहमति जनताप्रतिको सेवाभावले राजनीति समर्पित हुनुपर्छ : राष्ट्रपति पौडेल मोटरसाइकल अनियन्त्रित भई दुर्घटना हुदाँ चालकको मृत्यु एभरेष्ट बैंकले मनायो ‘ग्लोबल मनि वीक-२०२३’