४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल विरुद्ध विपक्षी गठबन्धनले दर्ता गराएको अविश्वासको प्रस्तावबाट बच्नको लागि अब १ दिन मात्रै बाँकी छ । बिभिन्न चरणबाट आफूलाई बहुमत सिद्व बनाउन पोखरेलले बिभिन्न पहलहरू गरिरहेका छन्। पोखरेलको मुख्यमन्त्री पद रहिराख्न आज सर्वोच्चको आदेश नै अन्तिम निणर्य हो । 

यदि सर्वोच्चको निणर्यले एमालेले पेश गरेको रिटलाई स्वीकृति गरि संसद् रोकेमा मुख्यमन्त्रीलाई बहुमत व्यवस्थापन गर्न सहज हुने छ । लुम्बिनी प्रदेश सभाको विशेष अधिवेशन विरुद्ध सत्तापक्ष नेकपा एमालेले सोमबार सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेको थियो। यता मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल स्पष्ट अल्पमतमा रहेका छन्। ८० सदस्यीय लुम्बिनी प्रदेशसभामा शंकर पोखरेलको पक्षमा नेकपा एमाले ३८ जना छन् । जसमा पनि माधव नेपाल पक्षमा २ जना छन् । 

विपक्षी गठबन्धनका ४ दलहरू माओवादी केन्द्रसँग सभामुख सहित १९, नेपाली कांग्रेससँग १९, जनता समाजवादी पार्टी जसपासँग ४ र राष्ट्रिय जनमोर्चासँग १ सांसद गरी ४२ सांसद छन्। यता जसपाले पार्टीको निणर्य नमानेको भन्दै कारबाही गरेका ३ सांसदले पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्चमा दिएको रिटमा अन्तरिम आदेश नदिएसँगै मुख्यमन्त्री अल्पमतमा रहेका हुन ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तुलसीपुर उपमहानगरः एमाले २४ मतले अगाडि ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न लुम्बिनीको घोराही उपमहानगरमा एमालेको अग्रता कायमै, ४०११ को मतान्तर