२१ जेष्ठ २०८०, आईतवार

Jun 4, 2023

बुटवल । जातीय भेदभाव र छुवाछूत जन्य कु-संसकारकाे अन्तय गर्न आवश्यक रहेको जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)का केन्द्रिय सदस्य किस्मत बि.क. ले बताएका छन् ।

केन्द्रिय सदस्य किस्मत बि.क. ले एक विज्ञप्ति जारी सन्चारकर्मी रूपा सुनारलाई जातकाे आधारमा घर भाडामा नदिएर जातीय भेदभाव गरिएको घटना सिङ्गो मानव समाजकाे लागि चुनाैती बनेकाे भन्दै जातिय भेदभाव र छुवाछूत जन्य कु-संसकारकाे अन्तय गर्न आवश्यक रहेको बताएका हुन् । `रूपा सुनारलाई जातकाे आधारमा नै घर भाडामा नदिएर जातिय भेदभाव गरिएको घटना सिङ्गो मानव समाजकाे लागि चुनाैती बनेकाे छ, सम्पूर्ण मानव जाति एक हाै,भन्ने अवस्थामा पनि जातकै आधारमा विभेद गरिनु खेदजनक छ, नेपालकाे सबिधानले जातकाे आधारमा विभेद गर्न नपाईने यदि काेहि कसैले गरेमा कानुन अनुसार सजाय हुने ब्यवस्था हुदा पनि यसकाे खिल्ली उडाउदै देशभरी दलित समुदाय माथि बिभेदकाे घटना दिनानुदिन घटि रहेकाे छ ।´- उनले भने ।

यस्तै शिक्षा मन्त्रीले जस्ताे ब्यक्ति आफै यस्ताे बिभेदलाई चुनाैती दिदै अनुसन्धानमा रहेकालाई छुटाएर सरकारी गाडिमा लैजानेले कहि कतै राज्यले नै बिभेद लाई प्रश्चय दिएकाे हाे कि भन्ने प्रश्न उठेको बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घरबहाल सम्बन्धी समस्या समाधान गर्न राज्यपक्ष गम्भिर हुनुपर्ने एक पक्षीय भएको भन्दै पत्रकार महासंघ रुपन्देहीको शुद्धिकरण प्रस्तावलाई प्रेस चौतारीले गर्यो अस्वीकार भारतले आफ्ना नागरिकलाई नेपाली नागरिकता दिलाउन खोजिरहेको छ : चित्रबहादुर केसी राष्ट्रपति पौडेलले प्रमाणीकरण गरेको नागरिकता विधेयक कार्यान्वयनलाई सर्वोच्चले रोक्यो भिरबाट लडेर १९ वर्षीय किशोरको मुत्यु नवलपरासीमा भत्किएको पुलमा दुर्घटना भएको मृतकको परिचय खुल्यो जाउँ हिड रेसुङ्गा… १० प्रतिशत बिरामीको निःशुल्क उपचार गर्न निर्देशन हेमन्तले जन्माएको वेलकम टु हेम्जाकोट छुवाछुत उन्मूलन दिवसको अवसरमा देविनगर राखियो सूचना वोड प्रतिनिधिसभा बैठक भोलि ११ बजेसम्मका लागि स्थगित गायिका समीक्षा अधिकारीको ‘ए सुवा’मा समारिका र जोन गौर हत्याकाण्डविरुद्ध सर्वोच्चमा मुद्दा दर्ता, भोलि पेसी लागूऔषधसहित ६ जना पक्राउ मलेसियासँगको शृंखला उपाधि नेपाललाई जसपाको अगुवाइमा भएको संघर्षका कारण परिवर्तन सम्भव भयोः महेन्द्र यादव खाना नास्ता प्रकरण : गल्ती लुकाउन २४ लाखको झुटो विवरण, भुक्तानी दिएको १४ लाख गायब संसद बैठक १ घण्टाका लागि स्थगित नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरणले संसद बैठक अवरुद्ध, सांसदहरुको नाराबाजी   काफल बेच्दै कलमकापीको जोह गर्दै बालबालिका