७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

बुटवल । कोरोना संक्रमणबाट लुम्विनी प्रदेशमा हाल सम्म १ हजार ३५ जनाको मृत्यु भएको छ । भने कुला संक्रमित मध्ये ६८ प्रतिशतले कोरोना जितेका छन । लुम्विनी प्रदेश , स्वास्थ्य निर्देशनालयको पछिल्लो तथ्याङक अनुसार कोरोना संक्रमणबाट प्रदेशभर मृत्यु हुने महिलाको संख्या ३५९ जना रहेको छ ।

Advertisement

पुरुषको संख्या ३ सय ७६ जना रहेको छ । जस मध्ये १५ बर्ष मुनीका एक जना मात्रैको मृत्यु भएको छ । १६ देखि ५९ बर्ष सम्मका मृतकको संख्या ६ सय ४२ जना रहेका छन । ६० बर्ष माथीका ३ सय ९२ जना रहेका छन । यस प्रदेशका १२ वटा जिल्ला मध्ये मृत्यु हुनेको संख्या रुपन्देहीमा बढि छ । त्यस जिल्लामा हाल सम्म महिला १ सय २८ , पुरुष २०१ सहित कुल ३ सय २९ जनाको मृत्यु भएको छ । रुपन्देही पछि मृत्यु हुनेको दोश्रो ठुलो संख्या बाँके जिल्ला रहेको छ । बाँकेमा हाल सम्म ९२ जना महिला , पुरुष १ सय २८ सहित कुल २ सय २० जनाको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेको तेश्रो ठुलो संख्या दाङ्ग रहेको छ ।

त्यहाँ हाल सम्म ४५ महिला , पुरुष ८५ सहित मृत्यु हुनेको संख्या १ सय ३० जना पुगेको छ । मृत्यु हुनेको चौथो ठुलो जिल्ला कपिलवस्तुमा २७ महिला ६७ पुरुष सहित ९४ जनाको ज्यान गएको छ । त्यस पछि नवलपरासी (पश्चिम ) मा हाल सम्म महिला १९ पुरुष ३९ सहित कुला ५८ जनाको मृत्यु भएको छ । वर्दियमा १५ महिला , ३७ पुरुष सहित कुल ५२ जनाको मृत्यु भएको छ । पाल्पामा हाल सम्म १५ महिला, ३६ पुरुष सहित ५१ जनाको मृत्यु भएको छ । गुल्मीमा ७ महिला , ४१ पुरुष सहित ४८ जनाको मृत्यु भएको छ । अर्घाखाँचीमा ७ महिला , २५ पुरुष सहित २५ जनाको ज्यान गएको छ ।

प्युठानमा एक महिला १४ पुरुष सहित १५ जनाको मृत्यु भएको छ । रोल्पामा ३ महिला ३ पुरुष सहित मृत्यु हुनेको संख्या ६ पुगेको छ । रुकुम पश्चिम भने मृत्यु दरमा शुन्यमा छ । हाल सम्म प्रदेशभर ६०९६६ जना संक्रमित मध्ये ४१ ह्जार ४ सय ९७ जनाले कोरोना जितेका छन । १८ हजार ४ सय ३० जना संक्रिय संक्रमित रहेका छन । १७ हजार १ सय ५१ जना होमआईसोलेशनमा छन । ८ सय ९८ जना संक्रमितले कोभिड अस्पताल तथा निजी अस्पतालमा उपचार गराई रहेका छन । ३ सय ८१ जना आईसोलेशन सेन्टरमा उपचार गराई रहेका छन । प्रदेशभर १ सय १३ वटा आईसोलेशन छन । जसमा १७ सय ५३ वटा शैया छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले