९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

पश्चिम । नवलपरासीमा कोरोना संक्रमण ह्वात्तै बढेपछि १० दिन देखि जारी निषेधाज्ञा १५ दिन थप गरिएको छ । कोभिड १९ संकट व्यवस्थापन केन्द्रको बैठकले शुक्रबार रातिदेखि जेठ १५ गते सम्म निषेधाज्ञा लम्ब्याउने निर्णय गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी धर्मेन्द्र कुमार मिश्रले बताए । समुदायस्तरमा समेत संक्रमण फैलिएको पाईएकाले जिल्लामा निषेधाज्ञालाई थप कडा पार्ने बैठकले निर्णय गरेको छ ।

निषेधाज्ञको अवधिमा हप्तामा तिन दिन संञ्चालनमा रहेको बैंक तथा वित्तिय संस्थामा सेवाग्राहिको चाप बढेपछि अब देखि पूर्ण रुपमा बन्द भएका छन् । जिल्लामा कोरोना संक्रमितको मृत्यु हुने क्रम बढेपछि प्रशासनले प्रहरी परिचालन बढाउने र अत्यावश्यक काम बाहेक हिडडुँल गर्न नदिने तयारी गरेको छ । साथै अत्यावश्यक वस्तु वा सेवा मध्ये औषधी, इन्धन, पानी मात्र विक्रि गर्ने तथा स्वास्थ्य सामाग्री विक्री वितरण गर्ने पसल व्यवसाय बाहेक कुनैपनि पसल व्यवसाय सञ्चालन नगर्न भनिएको छ ।

सिमा क्षेत्रमा जनपथ र शसस्त्र प्रहरीको संयुक्त गस्ती मार्फत आउजाउ पूर्ण रुपमा बन्द गर्ने प्रशासनले जनाएको छ । यसअघि जिल्लामा बैशाख २१ गते रातिदेखि १० दिनका लागी निषेधाज्ञा जारी गरिएको थियो । जिल्लामा कोरोना संक्रमणमा कमि नआएपछि प्रशासन निषेधाज्ञा थप कडा बनाउने तयारीमा छ । पश्चिम नवलपरासीमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमितको सङख्या १२ सय नाघेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा बाबुराम भट्टराईको गृह प्रदेशको स्थानीय तह नेतृत्वमा जसपा शून्य रुपन्देहीमा पालिका प्रमुख हार्दा उपप्रमुखमा भने एमालेको बर्चश्व सकसमा नेपाली अर्थतन्त्र धारिलो हतियार प्रहार गरी बाबु-छोराको हत्या, तालिम प्राप्त कुकुरको सहयोगमा अनुसन्धान गरिँदै