२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

बुटवल । अटो व्यवसायका क्षेत्रमा काम गर्ने कामदार र प्राविधिकहरू आधुनिक प्रविधि अनुसार काम जान्न आवश्यक रहेको एक कार्यक्रमका वक्ताहरूले बताएका छन् ।

Advertisement


बुटवल अटो इन्जिनियरिङ एसोसिएसनको आयोजनामा नवरत्न टेक्निकल इन्स्टिच्युट प्रा.लि. काठमाण्डौको सहकार्यमा आयोजित ६५ दिने अटो मोबाइल तालीम उद्घाटनका अवसरमा बोल्ने वक्ताले उक्त कुरा व्यक्त गरेका हुन । उनीहरूले यस्तो तालिमको सीपलाई व्यवहारमा ल्याउन सके राम्रो आय आर्जनका लागि पनि उपयोगी हुने पनि बताए ।

तालिमका प्रमुख अतिथि  नेपाल अटो मेकानिक्स व्यावसायिक महासघंका अध्यक्ष जनार्दन गैरेले आधुनिक प्रविधि अनुसार काम गर्न पर्ने भएकोले यस्ता तालिमले निकै महत्व राख्ने बताए।संस्थाका अध्यक्ष बाबुलाल पाण्डेले अटो व्यवसायी गाडीहरूको डाक्टर भएकोले यो व्यवहारिक ज्ञान सहितको तालिम निकै महत्वपूर्ण रहेको बताए ।


नवरत्न टेक्निकल इन्स्टिच्युटका प्रबन्ध निर्देशक बिक्रम पाण्डे ले यो तालिम व्यवहारिक ज्ञान हासिल गर्ने तरिकाले प्रदान गरिने हुदा अन्य तालिमभन्दा फरक रहेको जानकारी दिए । कार्यक्रममा  संस्थाका महासचिव तुल्सिराम न्यौपाने, सघका केन्द्रिय सचिव ज्योति भण्डारी , प्रेस सल्लाह दामोदर खनाल तालिम संयोजक चिन्तामणि खनाल लगायतले बोल्दै समयको चुनौती सामना गर्दै नयाँ प्रविधि सग जुध्न सहयोगी हुने बताए ।६५ दिने  यो अटो मोवाईल तालिममा ४० जना अटोमेकानिक्सहरूको सहभागिता रहेको छ ।तालिम प्रशिक्षक राधाकृष्ण देउला रहेका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा मिटरब्याजी रामदेव साहका छोराछोरी कारागार चलान