१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022


वैशाख १३,
ग्लोबल आवाज
बुटवल । प्रदेश नम्बर ५ का आन्तरिक मामिला तथा कानुनमन्त्री कुलप्रसाद केसीले सञ्चारमाध्यमहरु संघीय संरचना अनुरुप सञ्चालन गरिनुपर्ने बताए । गोरखापत्र संस्थानले समाचारदाताहरुको लागि सञ्चालन गरेको प्रदेशस्तरीय पत्रकारिता प्रशिक्षण कार्यक्रमको शुक्रबार उद्घाटन गर्दै मन्त्री केसीले गोरखापत्र पनि संघीय संरचना अनुरुप सञ्चालन भए प्रदेश सरकार सहकार्यको लागि तयार रहेको उल्लेख गरे ।

Advertisement


गोरखापत्रको एक सय १८ वर्षको गौरवपूर्ण इतिहासको चर्चा गर्दै उनले यसलाई समयानुकुल ब्यवस्थित गर्नुपर्नेमा जोड दिए । मन्त्री केसीले भने , ‘दुई पुस्ता पार गरेको गोरखापत्रसँग प्रदेश सरकारको भूमिका पनि जोड्न चाहन्छौं, आवश्यक प्रस्तावना लिएर आउनुहोस् ।’ गोरखापत्र सातवटै प्रदेशका ग्रमीण स्थानमा समेत पुग्ने वातावरण बनाउन आग्रह गर्दै मन्त्री केसीले नयाँ योजनाका साथ आउन आग्रह गरे ।


कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख शिवराज सुवेदीले समृद्धिको यात्रामा सञ्चारमाध्यमहरुको मुख्य भूमिका हुने बताउँदै सकारात्मक मनोविज्ञानका साथ काम गर्नुपर्नेमा जोड दिए । कार्यक्रममा गोरखापत्र संस्थानका कार्यकारी अध्यक्ष कृष्णमुरारी भण्डारीले मुुलुक कता जाँदैछ भनेर थाहा पाउन गोरखापत्र पढ्नै पर्ने बताए । कैयौं ब्यवस्थाहरु परिवर्तन हुँदा गोरखापत्रले महत्वपूर्ण भूमिका खेलेको स्मरण गराउँदै उनले देश कता जाँदैछ भन्ने आंकलन गर्न गोरखापत्र पढ्नै पर्ने चचा गरे ।


कार्यक्रममा सल्लाहकार सम्पादक गोपाल खनालले गोरखापत्र सरकार र कुनै पार्टीको मुखपत्र नभई राष्ट्रको मुखपत्र भएको बताए । गोरखापत्र दैनिकका प्रधान सम्पादक श्रीओम श्रेष्ठले गोरखापत्र ऐतिहासिक दस्तावेज हो भन्दै हाल ३८ भाषामा समाचार प्रकाशन गरिरहेको बताए । प्रशिक्षक शरच्चन्द्र वस्तीले गोरखपत्र सबैले खोजी–खोजी पढ्ने बनाउन जरुरी रहेको चर्चा गरे । नेपाल पत्रकार महासंघ प्रदेश नम्बर ५ का उपाध्यक्ष भरत केसीले सरकारी सञ्चारमाध्यमले यथार्थ सूचना दिन्छन् भन्ने मान्यता कायम भएकोे उल्लेख गरे । गोरखापत्र प्रदेश नं. ५ का संयोजक दीपक ज्ञवालीको संयोजनमा कार्यक्रम भएको हो ।


शनिबारसम्म चल्ने प्रशिक्षणमा सल्लाहकार सम्पादक खनाल, प्रधान सम्पादक श्रेष्ठ, राइजिङ नेपालका प्रधान सम्पादक जगदीश पोखरेल, सौरभ, शरच्चन्द्र वस्ती, समाचार संयोजक गोकर्ण अर्याल र नयाँ नेपाल संयोजक कुमार विवेकानन्द मिश्रले पत्रकारिता प्रशिक्षण दिनेछन् । प्रशिक्षणमा प्रदेश नं. ५ का दुई दर्जन समाचारदाताहरु सहभागी छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित