२१ जेष्ठ २०८०, आईतवार

Jun 4, 2023

काठमाडौ । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म १ करोड ४१ लाख ८७ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ५ लाख ९९ हजार २ सय ७४ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार ८४ लाख ५३ हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१३ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ ।पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिलमा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ५ हजार ५ सय ५५ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख ४० हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका- ९४६
ब्राजिल -१११०
रसिया -१८६
बेलायत -११४
इटली -११
पेरु -१८४
भारत -६७६
इरान -१८३
चिली -९८
स्पेन -४
पाकिस्तान -४९
साउदी अरेबिया -३७
मेक्सिको -६६८
क्यानडा -१२
कतार -१
कुबेत -२
टर्की -१८
जर्मनी -३
बंगलादेश -५१
फ्रान्स -४
बेलारुस -६
बेल्जियम -३
दक्षिण अफ्रिका -१३५
कोलम्बिया -२५९
इक्वेडर -४३
स्विडेन -१०
फिलिपिन्स -१७
पोर्चुगल -३
ओमान -८
युक्रेन -११
युएई -२
इजिप्ट -६८
इन्डोनेसिया -८४
इराक -९४
पोल्याण्ड -७
पानामा -३८
अफगानिस्तान -३४
बहराइन -३
अर्जेन्टिना -६६
डेमोसियन रिपब्लिक -१
रोमानिया -१७
नाइजेरिया -३
अर्मेनिया -१३
इजरायल -८
होन्डुरस -१०
बोलिभिया -४२
नेदरल्याण्ड- १
अल्जेरिया -५
माल्दोभ -९
अजरबैजान- ७
घाना- ५
आयरल्याण्ड -३
ग्वाटेमाला -३९
सर्बिया -१०
नेपाल -१
उज्वेकिस्तान -४
चेक्भिया -३
दक्षिण कोरिया -२
डेनमार्क -१
अस्ट्रेलिया -३
केन्या -५
किर्गिस्तान -६
नर्थ मेसोडोनिया -५
सेनेगल -४
बोस्निया -५
प्यालेस्टाइन -२
बुल्गेरिया -४
कोस्टा रिका -५
नर्वे -१
इथियोपिया -२
एल साल्भाडोर -११
भेनेजुयला -३
मडागास्कर -१
अल्वानिया -३
ग्रिस -१
मौरिटानिया -१
पाराग्वे -१
जाम्बिया -२४
मलावी -४
कंगो -१
दक्षिण सुडान -१
यमन- २
बेनिन -३
जिम्बाब -१
लाईबेरिया -१
सुरीनाम -१
लिब्या -१
हङकङ -१
सियरा लियनी -१
अंगोला -१
सिरिया -३
लोसेथो -३
(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घरबहाल सम्बन्धी समस्या समाधान गर्न राज्यपक्ष गम्भिर हुनुपर्ने एक पक्षीय भएको भन्दै पत्रकार महासंघ रुपन्देहीको शुद्धिकरण प्रस्तावलाई प्रेस चौतारीले गर्यो अस्वीकार भारतले आफ्ना नागरिकलाई नेपाली नागरिकता दिलाउन खोजिरहेको छ : चित्रबहादुर केसी राष्ट्रपति पौडेलले प्रमाणीकरण गरेको नागरिकता विधेयक कार्यान्वयनलाई सर्वोच्चले रोक्यो भिरबाट लडेर १९ वर्षीय किशोरको मुत्यु नवलपरासीमा भत्किएको पुलमा दुर्घटना भएको मृतकको परिचय खुल्यो जाउँ हिड रेसुङ्गा… १० प्रतिशत बिरामीको निःशुल्क उपचार गर्न निर्देशन हेमन्तले जन्माएको वेलकम टु हेम्जाकोट छुवाछुत उन्मूलन दिवसको अवसरमा देविनगर राखियो सूचना वोड प्रतिनिधिसभा बैठक भोलि ११ बजेसम्मका लागि स्थगित गायिका समीक्षा अधिकारीको ‘ए सुवा’मा समारिका र जोन गौर हत्याकाण्डविरुद्ध सर्वोच्चमा मुद्दा दर्ता, भोलि पेसी लागूऔषधसहित ६ जना पक्राउ मलेसियासँगको शृंखला उपाधि नेपाललाई जसपाको अगुवाइमा भएको संघर्षका कारण परिवर्तन सम्भव भयोः महेन्द्र यादव खाना नास्ता प्रकरण : गल्ती लुकाउन २४ लाखको झुटो विवरण, भुक्तानी दिएको १४ लाख गायब संसद बैठक १ घण्टाका लागि स्थगित नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरणले संसद बैठक अवरुद्ध, सांसदहरुको नाराबाजी   काफल बेच्दै कलमकापीको जोह गर्दै बालबालिका