७ चैत्र २०७९, मंगलवार

Mar 21, 2023

काठमाडौ । विश्वभर महामारीको रुप लिएको कोरोनाभाइरस तीव्र रुपमा फैलिरहेको छ । छोटो समयमै ठुलो रुप लिएको कोरोनाबाट अहिलेसम्म १ करोड १९ लाख ४८ हजार संक्रमित भैसकेका छन् । यस्तै, ५ लाख ४६ हजार ५ सय ४७ जनाको मृत्यु भैसकेको छ ।

Advertisement

वर्ल्डोमिटरका अनुसार ६८ लाख ४९ हजार उपचारपछि निको भएका छन् । विश्वको २१३ देशमा फैलिएको कोरोनाबाट थोरै देश मात्र यसबाट बच्न सकेका छन् । यस भाइरस गत डिसेम्बर चीनको वुहान शहरबाट फैलिएको बताइन्छ । त्यसपछि इटली, स्पेन हुँदै अहिले अमेरिका र ब्राजिललाई इपिसेन्टर बनाएको छ ।पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाबाट ब्राजिलमा मृत्युदर उच्च रहेको छ भने संक्रमितदर पनि उच्च रहेको छ । कोरोनाबाट पछिल्लो २४ घण्टामा ५ हजार ५ सय १५ जनाको मृत्यु भएको छ भने २ लाख ७ हजार नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । संक्रमितदर पछिल्लो दिनभन्दा कम हो ।

बितेको २४ घण्टामा कुन देशमा कतिको मृत्यु भयो ?

अमेरिका -९९३
ब्राजिल -१३१२
रसिया -१९८
बेलायत -१५५
इटली -२०
पेरु -१८०
स्पेन -४
भारत -४७९
इरान -२००
चिली -५०
टर्की -१९
जर्मनी -११
फ्रान्स- १३
पाकिस्तान -७७
साउदी अरेबिया -४९
मेक्सिको -४८०
बंगलादेश -५५
क्यानडा -१८
कुबेत -४
दक्षिण अफ्रिका -१९२
कोलम्बिया -१४९
कतार -१
यूएई -२
बेल्जियम -३
नेदरल्याण्ड -४
पोर्चुगल – ९
ओमान -६
युक्रेन -२१
इजिप्ट -६७
इन्डोनेसिया -६८
स्विडेन -११
इक्वेडर -५२
इराक -११८
पोल्याण्ड -७
पानामा -२९
फिलिपिन्स- ६
अफगानिस्तान -२२
अर्जेन्टिना -६२
डेमोसियन रिपब्लिक -१७
रोमानिया -३१
अर्मेनिया -१२
आयरल्याण्ड -१
नाइजेरिया -१५
इजरायल -८
स्विजरल्याण्ड-१
होन्डुरस -१७
बोलिभिया -४२
अल्जेरिया -९
दक्षिण कोरिया -१
डेनमार्क -२
चेक्भिया -१
उज्वेकिस्तान -३
आइभरी कोस्ट -१
सुडान -६
केन्या -३
माल्दोभ -११
अजरबैजान -७
जापान -१
ग्वाटेमाला -२३
सर्बिया -१३
क्यामरुन -४६
मोरक्को -३
सेनेगल -१
नर्थ मेसोडोनिया -५
बुल्गेरिया -४
बोस्निया -८
मौरिटानिया -२
फ्रेन्च गुयना -१
किर्गिस्तान -७
एल साल्भाडोर -६
प्यालेस्टाइन -१
ग्रिस -१
अल्वानिया -२
निकारगुवा -८
जाम्बिया -१२
काबो भर्डे -१
सियरा लियोनी -१
यमन -३
इस्त्वातिनी -१
लिब्या -१
लाइबेरिया- २
मोन्टेग्रो -३
सुरीनाम -१
रियुनियन -१
अंगोला -२
गुयाना -१
(एजेन्सीहरुको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गुल्मीको चन्द्रकोट गाउँपालिकाले सोमपाल कामीलाई ५० हजार पुरस्कार दिने प्रधानमन्त्री प्रचण्डविरुद्ध नारावाजी सालकको खपेटासहित गोंगबुबाट एक पक्राउ उँखुजन्य उत्पादनलाई व्यवस्थित गर्न सहकारी गठन दलित समुदायको हकअधिकारका लागि सिङ्गो राज्य जिम्मेवार छ : प्रधानमन्त्री प्रचण्ड जातीय छुवाछूत अन्त्यका लागि सबै लाग्नुपर्छ : अध्यक्ष ओली बर्दिवास मेडिकल कलेज नबन्दै झमेलामा संकिणता र जडता नै नेपालको ओरालो यात्रा ! प्रधानमन्त्री प्रचण्डले गरे सडकको शिलान्यास गरिब र निमुखा जनताको हितमा काम गर्नुपर्छ :राष्ट्रपति पौडेल सरकारमा जान एकीकृत समाजवादीद्वारा कार्यदल गठन दोल्ती पावरको आइपीओमा आवेदन दिने अन्तिम दिन सात करोडभन्दा बढी बालबालिका पानीजन्य संक्रमणको खतरामा सिटी होटलले आइपीओ निष्कासन गर्न पायो अनुमति सोमबार रातिदेखि वर्षा जारी ‘बौद्धदर्शन र सञ्चार’ अनुसन्धानात्मक कृतिको परिचर्चा कार्यक्रम सुनको मूल्य बढ्यो, आज कतिमा हुँदैछ खरिद–बिक्री ? अमेरिकी डलरसँगै युरोको भाउ पनि बढ्यो, आज कुन मुद्रा कतिमा हुँदैछ किनबेच ? बुटवलमा यामाहाको एक्स्चेन्ज सुरु राहादानी बिभागले घोडेजात्रामा पनि सेवा दिने