ताजा अपडेट »

तीन स्वर्णसहित नमस्ते एकेडेमीको श्रीलंकामा उत्कृष्ट  प्रदर्शन

सोमबार, ०४ मंसिर २०८०, ०७ : १९
52 Shares
सोमबार, ०४ मंसिर २०८०
52 Shares

कोलम्बो । श्रीलंकाको राजधानी  कोलम्बोमा सम्पन्न १० औं अन्तर्राष्ट्रिय  सोतोकन खुला कराँते  प्रतियोगितामा नेपालको रुपन्देही  तिलोत्तमा नगरपालिका-१४ स्थित अन्तर्राष्ट्रिय  विद्यालय नमस्ते एकेडेमीबाट सहभागी विद्यार्थीले उत्कृष्ट  प्रदर्शन गरेका छन्।

१० औं अन्तर्राष्ट्रिय जापान सोतोकन  खुल्ला कराँते प्रतियोगितामा पाँच राष्ट्रलाई पछि पार्दै ३ स्वर्ण, २ रजत र ३ कास्य पदक प्राप्त गर्न सफल भएका छन् । बन्दरागमन अन्तर्राष्ट्रिय इन्डोर स्टेडियममा भएको खेलमा नेपालसहित भारत, श्रीलंका, पाकिस्तान र माल्दिब्सका खेलाडीहरुको सहभागिता रहेको थियो।

श्रीलंकाको राजधानी कोलम्बोमा 
नेपालको प्रतिनिधित्व गर्दै श्रीलंकामा रहेका नमस्ते एकेडेमीका विद्यार्थीहरु देवकुमार शाहले कुमिते बिधामा एक स्वर्ण र काँता बिधामा १ रजत तथा बेद जैसवाल र अन्स चौधरीेले कुमिते बिधामा स्वर्ण पदक प्राप्त गर्न सफल भए । त्यसै गरी आइलेसजङ्ग थापाले रजत पदक र नितिशा श्रेष्ठ, हिमानी थापा मगर र वीरबहादुर  कुमालले कास्य पदक प्राप्त गरे । एकेडेमीबाट सहभागी ७ जना विद्यार्थीले विभिन्न विधामा उत्कृष्ट  खेल प्रदर्शन गर्दै नेपाल र नेपालीको नाम दक्षिण यसियामा चम्काउन सफल भएको  टिम व्यवस्थापक विद्यालयका संस्थापक प्राचार्य राजेन्द्र कुँवरले जानकारी दिए ।

समुदघाटन समारोहमा नेपाल र नेपाली  खेलाडीको खेललाई  हौसला दिन श्रीलंका  पुगेका नेपालका चर्चित न्युरोलोजिस्ट डाक्टर लेखजङ्ग थापाले आफ्नो कला र सीप प्रर्दशन गर्दै आफ्नो राष्ट्रको गौरव राख्दै उत्कृष्ट खेल खेलेर देशलाई विश्वमाझ चिनाउन आग्रह गरे । सहभागी राष्ट्रका खेलाडीलाई  हौसला दिँदै  यस्तो भव्य र सभ्य खेल आयोजना  गर्ने श्रीलङ्कन कराँते एसोसिएसनलाई रु एक लाखको चेक  हस्तान्तरण  गरे । नेपाल र नेपालीको  नाम विदेशी भूमिमा चिनाउन  सफल कराँते र यसका खेलाडी, कोच र रेफ्रीलाई राज्यले उचित ध्यान दिनु पर्ने खेल प्रशिक्षक कमरुद्दिन अलीले बताए।

नमस्ते एकेडेमीले यसअघि २०२२ मा  श्रीलंका र २०२३ मा मलेसिया गएर खेल खेलेर च्याम्पीयन हुँदै ट्रफी लिएर आएको थियो । कराँते च्याम्पियनपछि श्रीलंकाका विभिन्न शैक्षिक, साँस्कृतिक र पर्यटकीय स्थलहरुको अवलोकन गर्ने कार्यक्रम  समेत रहेको छ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।