१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

गुल्मी । सबैको घरमा दशै भित्रिदैँ थियो । देश विदेशमा रहेका मानिसहरु घर फर्किदै थिए । तर गुल्मी अर्जैका देविराम पराजुली भने घरबाट भारततिर हिँडे गत असोज २८ गते । छ महिना अघि भारतमै सडक दुर्घटनामा परि बचेर घर फर्किएका उनी त्यहाँको एक अस्पतालले चलाएको औषधि लिन फेरि भारत गएका थिए र औषधि लिएर दशै मान्न घर आउछु भनेर परिवारलाई बताएका थिए । तर कार्तिक ४ गते फुलपातिको दिन उनी उत्तर प्रदेशको मथुरा स्थित सडक दुर्घटनामा मृत्यु भयो भन्ने खबरले पराजुली परिबारको दशैँ दशामा परिणत हुन पुग्यो ।

Advertisement

४० वर्षिय पराजुलीलाई हिडिरहेको अबस्थामा गाडिले किचेर मृत्यु भएको तस्वीर हामीलाई पनि त्यहाँ बाट पठाईयो । जुन हेरिसाध्य थिएन । घाजैघाजा टाउको र बेहाल शरिर थियो । घरबास समेत नभएको त्यो परिवारमा ठुलो विचल्लि आई लाग्यो । श्रीमति लक्ष्मि पराजुली १२ वर्षिय जेठा छोरा मनिष सहित चार सन्तान घरमा छ्न ।

मालिका गाउँपालिका ६ मा पर्दछ अर्जै गाउँ । सोहि गाउँका कलाकार सन्तोष केसि र सोहि गाउँ पुर्खेयौलि घर भई बुटवल गोलपार्कमा घर हुने चन्द्र पराजुली बिच छ्लफल भयो र त्यो परिवारको उद्दारका लागि सहयोग संकलन अभियान सुरु गर्ने निर्णय भयो । नभन्दै शुक्रवार मृत्युको २० दिनसम्म आई पुग्दा चन्द्र पराजुलीको नेतृत्वमा ३ लाख १२ लाख संकल भई परिवारजनलाई तम्घास बोलाएर पराजुलीले हस्तान्तरण गरिएको छ ।

सहयोगदाता प्रति मृतककि श्रीमति , आमा दुर्पति पराजुली र छोरा मनिषले कृतज्ञताको मुद्रमा सहयोग ग्रहण गरेका थिए । मृतकका चार सन्तानलाई बिन्दबासिनि फाउन्डेसनले अर्जै माविमा एसईई सम्म निशुल्क पढाई दिने घोषणा गरेको छ । संकलनकर्ता चन्द्र पराजुलीले त्यो परिवारको घर बनाई दिन सहयोग अभियान सुरु गरेको बताउँदै सहयोगदातालाई धन्यवाद दिदै थप सहयोगदातासँग सहयोगको अपिल गरेका छ्न् । उनका अनुसार अमेरिकामा रहेका अशोक ज्ञवालिले १५ हजार १११ सबै भन्दा बढि सहयोग गरेका छ्न् ।

सोहि स्थानमा रहेका चन्द्र पराजुलीले १२ हजार ५ सय सहयोग गरेका छ्न् । सन्तोष केसी , भागिरथ भण्डारीले १०/१० हजार सहयोग गरेका छ्न । नरदेव भण्डारीले ७ हजार, कृष्ण पराजुली , चन्द्र पराजुली , शेर बहादुर पराजुली , भिम बहादुर भण्डारी र बिनोद अर्याल जैसिले ५/५ हजार सहयोग गरेका छ्न् । त्यो भन्दा तल सहयोग गर्नेहरू १०६ जना रहेका छ्न् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचनको कार्यतालिका सार्वजनिक युद्दबिराम लगत्तै गाजामा इजरायली हमला, अहिलेसम्म २१ काे मृत्यु जनमत पार्टीको वडा अधिवेशन आजबाट सुरू, प्रदेश अधिवेसन बैशाखमा शिवम् होल्डिङ्सले आईपिओ निष्कासन गर्ने जाजरकोट भूकम्प : अस्थायी आवासको पहिलो किस्ता वितरण प्रारम्भ हमास र इजरायलबीच युद्ध सुरु, युद्धविराम सम्झौता समाप्त जनप्रतिनिधिहरुको विवादका कारण गाउँसभा भएन मङ्सिरमा बिहेका ६ वटा लगन बाँकी आयल निगममा ३१ पदका लागि नयाँ कर्मचारीको माग सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी