१२ मंसिर २०८०, मंगलवार

Nov 28, 2023

कराँची । एक भारतीय मुस्लिम बाबु छोराको जोडीले धार्मिक उत्पीडनबाट बच्न नयाँ दिल्लीस्थित आफ्नो घरबाट भागेको बताएका छन ।  

Advertisement

अवैध रूपमा पाकिस्तान प्रवेश गरे पछि पक्राउ परेका उनीहरुले भारतमा धार्मिक उत्पिडनमा परे पछि देश छाडेर हिडेको बताएका छन ।

मोहम्मद हसनैन र उनका छोरा इशाक आमिर पाकिस्तान–अफगान सीमाबाट पाकिस्तानको अशान्त बलुचिस्तान प्रान्तको चमन क्षेत्रमा अवैध रूपमा घुसपैठ गरेका थिए।

दुवै जना हाल कराचीको ईधी वेलफेयर ट्रस्टको आश्रय गृहमा छन्। हसनैनले भने, ‘यदि पाकिस्तानी अधिकारीहरूले हामीलाई जेल हाल्न चाहन्छ भने हामी त्यसका लागि तयार छौं। हामी वैध कागजातहरू बिना आएका छौं तर हामी शरण खोज्ने प्रयास गर्नेछौं,’ उनले भने । 

हसनैन (७० वर्ष) र आमिर (३१ वर्ष) नयाँ दिल्लीको गौतमपुरी क्षेत्रका बासिन्दा हुन् । उनले लामो समयदेखि समुदायगत उत्पीडन र धार्मिक उत्पीडनको सामना गर्नुपरेको भन्दै उनले पाकिस्तान भाग्ने निर्णय गरेको जनाएका छन् ।

हसनैनले भने,  ‘हामीलाई कराँची आई पुग्न १४ दिन लाग्यो । त्यहाँ पुगेपछि हामीले प्रहरी चौकीमा आत्मसमर्पण ग¥यौँ । यसअघि दुवै जना सेप्टेम्बर ५ मा नयाँ दिल्लीबाट दुबई प्रस्थान गरेका थियौं ।’ उनका अनुसार दुबईस्थित अफगानिस्तान दूतावासबाट भिसा लिएका थिए ।

उनले भने,  ‘भिसा पाएर हामी काबुलतर्फ लाग्यौँ, त्यहाँबाट सडक हुँदै कान्दाहार गयौँ र त्यहाँबाट चमन नाका हुँदै पाकिस्तान प्रवेश गरेका हौ,’ उनले भने ।  दुबैले अफगान एजेन्टको सहयोगमा सीमा पार गर्न सफल भएको र पछि कराची लैजान ट्याक्सी चालकलाई ६० हजार रुपैयाँ दिएको बताए ।

कराँचीका प्रहरी उपमहानिरीक्षक असद रजाले दुवैलाई जासुस भएको आशंका नगरिएको बताए। उनले आफूलाई धार्मिक पूर्वाग्रह र उत्पीडनको सिकार भएको बताएको जानकारी दिए । पाकिस्तानको विदेश मन्त्रालयले यस विषयमा अहिलेसम्म कुनै प्रतिक्रिया दिएको छैन।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अस्टिनवासी समुदायसँग नेजाद्वारा अन्तरक्रिया प्रदीप खड्का ‘ऐरी’ बाट बलिउडमा प्रवेश गर्दै बिल नभएको सुन जस्तो देखिने धातुसहित एकजना पक्राउ प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र केपी ओलीबीच भेटवार्ता गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पूर्ण सुचारु गर्न आवश्यक पहल गरी दिन उद्योगीको देउवासँग आग्रह बसाइँसराइको समस्या विकराल : मन्त्री बस्नेत भूकम्प प्रभावितलाई राहतका लागि टानले गर्‍यो ५० लाख बढी सहयोग शान्तिपुरमा मनिषा मृत्यु प्रकरण : घाँटी थिची अचेत बनाएर बलात्कारपछि हत्या विष्णुका बयान इन्धन अभावका कारण उत्तरी गाजा अस्पतालमा ’जोखिममा जीवन’ सुनको मूल्यको फेरि नयाँ रेकर्ड कतारको मध्यस्तमा गाजामा थप दुइ दिन युद्बबिराम, यस बिचमा यस्तो गरिदैँछ ११ किलोमिटर लामो नहर सफा गर्न खटिए एक हजार जना एमाले अध्यक्ष ओली आज धनगढी जाँदै पाकिस्तानी पुर्व प्रधानमन्त्री खानका सल्लाहकारमाथि बेलायतमा एसिड प्रहार एमाले निकट प्रेस चौतारीको सम्मेलन आजबाट सुरु हुँदै आज पनि बस्दै रास्वपाको केन्द्रिय समिति र दलको बैठक भूकम्पको असर : त्रिपालमुनि एक हजार ७६ सुत्केरी ! अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा सम्पन्न लुम्बिनीका अस्पताल बिकास समितिहरुमा नियुक्ती बदरको मागसहित सर्बोच्चमा रिट दायर