ताजा अपडेट »

जसपाको अगुवाइमा भएको संघर्षका कारण परिवर्तन सम्भव भयोः महेन्द्र यादव

आइतबार, २१ जेठ २०८०, १३ : ३२
8 Shares
आइतबार, २१ जेठ २०८०
8 Shares

भैरहवा । जनता समाजवादी पार्टी, नेपाल जसपाका केन्द्रीय सदस्य महेन्द्र यादवले जसपाको अगुवाइमा भएको संघर्ष र आन्दोलनले मुलुकमा परिवर्तन सम्भव भएको दावी गरेका छन् । उनले उत्पीडित समुदायको अधिकार प्राप्तीका लागि जसपाले महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेको बताए ।

जसपा रोहिणी गाउँपालिका कार्यसमिति, रुपन्देहीले शनिबार रोहिणी–३ स्थित धकधईमा आयोजना गरेको पार्टीका कार्यकर्तासँग भेटघाट एवं समीक्षा कार्यक्रममा बोल्दै नेता यादवले विगतमा भएका आन्दोलन र संघर्षले नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरण भएको र नागरिकले अधिकार पाएको बताए । उनले बुवा आमा नागरिक हुने तर तीनका सन्तान कसरी अनागरिक भन्दै प्रश्न गरे । उनले विभेदविरुद्ध जसपाले निरन्तर आवाज उठाउँदै आएको बताए ।उनले पार्टीमा फुटेर नभइ एकजुट भएर अघि बढ्नुपर्नेमा जोड दिए । फरक मतलाई पार्टी बाहिर नभइ पार्टीमै राख्नुपर्ने उनको भनाइ छ । जसपाको नेतृत्वमा रहेको रोहिणी गाउँपालिकाले गरेका कामहरुको बारेमा प्रचारप्रसार गरी जनतालाई बताउनुपर्ने बताए ।

कार्यक्रममा बोल्दै रोहिणी गाउँपालिकाका अध्यक्ष तथा जसपाका संघीय परिषद सदस्य विद्या प्रसाद यादवले पाँच वर्षमा हुन नसकेका काम १ वर्षमा भएको बताए । उनले शिक्षा, स्वास्थ्य तथा विकास निर्माणमा लागिपरेको बताए । उनले काम गर्ने क्रममा कहिलेकाही कमजोरी हुनु स्वभाविक भए पनि भ्रम फैलाउनु गलत भएको बताए । जसपा अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको नेतृत्वमा भएका संघर्ष तथा आन्दोलनले मुलुकमा संघीयता स्थापना भएको बताए । उनले कतिपय पार्टीले संघीयता नस्वीकारेको बताए ।

जसपाका नेता कलामुद्दीन खानले पार्टीले लिएको लक्ष्य पूरा गर्नेतर्फ अघि बढ्नुपर्ने बताए । उनले संगठन विस्तार अभियानलाई तीव्रता दिनुपर्नेमा जोड दिए ।जसपा युवा नेता शेषमणि यादवले पार्टीलाई मजबुत बनाउन लागिपरेको बताए । उनले पार्टी नियमविपरीत गर्नेलाई कारवाही गर्नुपर्ने बताए ।कार्यक्रममा नेता मनोज कुमार यादव, जाहिर खान, विनय यादव, छोटेलाल अग्रहरी, कान्छा कोहार, चेतमान चौधरी, रमाशंकर यादव, जयप्रकाश हरिजन, राजधर हरिजनलगायतले लगायतले बोलेका थिए।

जसपा रोहिणी गाउँपालिका कार्यसमितिका अध्यक्ष एवं रोहिणी–५ का वडाअध्यक्ष घनश्याम सिंह क्षेत्रीको अध्यक्षता, रोहिणी गाउँपालिका–३ का वडा सदस्य जुद्ध प्रकाश चौधरीको स्वागत तथा गया प्रसाद वर्माको सञ्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।